میکروتیک

میکروتیک :

شرکت میکروتیک که از سال ۱۹۹۵ توسط دو دانشجوی امریکایی در شرق اروپا تاسیس گردیده امروزه بشدت مورد اقبال مدیران شبکه در ایران قرار گرفته است . این محصولات بدلیل قیمت های مناسب  و  امکانات  شگفت انگیزی که در اختیار مدیران شبکه قرار می دهد به شدت مورد توجه متخصصین است .

تجهیزات شبکه MikroTik  مبتنی بر سیستم عامل لینوکس طراحی شده است . بطوریکه شما به راحتی می توانید آن را  روی یک کامپیوتر معمولی نیز نصب و راه اندازی نمائید . این سیستم عامل تحت عنوان MikroTik Router OS ارائه می گردد ، که  جهت اتصال و مدیریت این سیستم عامل ، شما می توانید از  نرم افزاری به نام winbox که دارای یک رابط گرافیکی نیز هست استفاده نماید .

امکانات خوب و قابل قبول این تجهیزات  در کنار پیکربندی و نصب آسان، باعث محبوبیت روز افزون این برند و افزایش سھم میکروتیک در بازار تجهیزات شبکھای کامپیوتری شده است .
از مھم ترین ویژگی ھای این محصولات پاسخ گو بودن به تمام نیاز های کوچک و بزرگ تمامی ارگان ها و شرکت ها در ابعاد مختلف بوده و دسترس پذیری بالا در کنار تنظیمات ساده  و قیمت مناسب باعث انتخاب این محصولات می گردد .

 

عمده ترین محصولات میکروتیک شامل دسته بندی های ذیل است :

 1. روترھای اترنت
 2. روتر دارای قابلیت وایرلس
 3. سوئیچ های مدیریتی با پورت های اترنت
 4. سوئیچ های مدیریتی با قابلیت وایرلس
 5. رادیو ها و اکسس پوینت ها مخصوص فضای بسته و فضاهای باز (Indoor and Outdoor).

 

عمده ترین کاربرد های تجهیزات میکروتیک را می توان موارد ذیل اعلام کرد :

 1. ایجاد تانل VPN
 2. مباحث امنیتی و ایجاد Firewall
 3. کنترل پهنای باند شبکه
 4. ایجاد هات اسپات
 5. قابلیت استفاده در شبکه های بی سیم
 6. سرور رادیوس و مدیریت کاربران در شبکه  ( Radius  )
 7.  برقراری  لودبالانسینگ در شبکه ( Load Balancing )
 8. مسیریابی در شبکه
 9. QOS در شبکه
 10. سرور DHCP
 11.  و …

این شرکت  افتخار دارد با استفاده از توان متخصصان خود، تجهیزات میکروتیک را با بھترین کیفیت و با پشتیبانی مناسب به شما ارائه نماید.

میکروتیک was last modified: شهریور ۷ام, ۱۳۹۷ by admin