سوئیچ سیسکو سری ۴۵۰۰

 

سوئیچ سیسکو سری ۴۵۰۰ :

معرفی سوئیچ های ماژولار سیسکو سری ۴۵۰۰  به صورت اجمالی :

شرکت معظم سیسکو برای پاسخ گویی به تمام نیاز های مشتریان ، سوئیچ هایی را به صورت ماژولار تهیه نموده است که  سوئیچ های ۴۵۰۰ نیز ،  یکی از  چندین مدل ، از  معروفترین مدل های ماژولار این شرکت می باشد .

این سوئیچ بر اساس توانایی های که دارد می توان از آن در لایه های مختلف شبکه اعم از Access و یا حتی لایه Core  در شبکه های کوچک استفاده کرد .

این خانواده ، توانایی استفاده از انواع    line card ها،   service module ها و supervisor  مختلفی را داشته که می توانند  همه نیاز مندی های مدیران شبکه را مرتفع نماید  .

این سری از سوئیچ های سیسکو  به مانند سایر محصولات ممتاز شرکت با انعطاف پذیری بالایی که از خود بروز می دهند قادرند از کنار ، هر چالش به روز رسانی ، که در شبکه اتفاق افتد به نرمی گذر کنند .

این تغیرات می تواندد  افزایش ویا کاهش تعداد نودهای شبکه  ، افرایش سرعت ، امکان استفاده کردن از POE ، تغییرات در پاور دستگاه و… باشد که به تنهایی  قادر است تمام نیازهای  مدیران شبکه را پوشش داده  و این امر بدون پایین آمدن کارآیی سوئیچ ها و کاملا نامحسوس و بدون  Down Time اتفاق می افتد .

سوئیچ های سیسکو 4500

این سری از سوئیچ های سیسکو،  در کنار انعطاف پذیری بالایی که دارند از نظر اقتصادی  نیز  بسیار به مقرون صرفه می باشند، چرا که می توان روی این نوع سوئیچ ها، براحتی  supervisor ها و  line card های متعددی را قرار داد و هر زمان نیاز بود، هریک از آنها را به مدلی بالاتر ارتقاء داد، بدون آنکه احتیاج به تغییر سوئیچ و پرداخت هزینه های تعویض دستگاه  باشیم که در نهایت باعث کاهش هزینه های مالی و Down Time  شبکه در هنگام بروز رسانی و توسعه شبکه موجود باشیم .

در کنار همه توانمندی های اصلی ، این خانواده به خوبی از عهده وظایفی از جمله پیاده سازی QOS در شبکه بر آمده امکان استفاده از این دستگاه برای تامین برق (POE Support )  تجهیزاتی  همانند  : IP Phone ، IP Cam  Wireless radio  و … با استفاده از تکنولوژی POE  با استاندارد  ۸۰۲٫۳ af مهیا می باشد  ، که این موضوع با توجه به تراکم بالای پورت های این دستگاه  ، به عینه شاهد کاهش چشمگیر هزینه های یک سازمان در تهیه آداپتور های این تجهیزات ، مدیریت راحتر توان مصرفی و کاهش هزینه های کابل کشی  و مصرف بهینه انرژی خواهیم بود  .

معرفی قطعات اصلی به صورت اجمالی :

برد مدیریتی SUP  : 

این سری از سوئیچ ها  ، توسط یک برد مدیریتی به نام    supervisor Engine به صورت متمرکز مدیریت می شوند که باعث کاهش پیچیده گی های مدیریت شبکه در چنین ابعادی شوند .

برد های Line Card :

امکان اضافه کردن هر نوع ماژول توسعه ای برای توسعه پورت های  Down Link , Uplink در اختیار کاربر می گذارد . این پورت ها می توانند به صورت اترنت  یا فایبر و در سرعت های مختلف ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ و یا حتی ۱۰G با قابلیت  POE مورد استفاده قرار گیرند .

سوئیچ های سیسکو 4500 مقایسه

مقایسه سوئیچ های سیسکو ۴۵۰۰ :

  این خانواده ، تا به امروز مدل های ذیل را به خود دیده است از قبیل :

۴۵۰۰ , ۴۵۰۰-E, 4500-X

شاسی های ۴۵۰۰ سیسکو ، بر اساس ابعاد شبکه هدف ، در ۴ زیر مدل به شرح ذیل ، تولید شده اند  :

Catalyst 4510: 10 slots

Catalyst 4507: 7 slots

Catalyst 4506: 6 slots

Catalyst 4503: 3 slots

مقایسه سوئیچ های سیسکو 4500

مقایسه سوئیچ های سیسکو ۴۵۰۰

معرفی بخش های یک نمونه از سوئیچ های فوق :

۱- ماژول پاور

۲ – WS-X4248-RJ45V : این کارت  شامل ۴۸ پورت شبکه  ۱۰/۱۰۰ به صورت POE  را در اختیار می گذارد .

۳- WS-X4013+  : یک برد مدیریتی نسخه ۲ در اختیار می گذارد .

۴- شاسی خود دستگاه .

اطلاعات تمامی ماژول ها و پارت نامبر های این دستگاه را می توانید  از مسیر زیردر سایت مرجع مطالعه نمائید :

 

https://www.cisco.com/c/en/us/products/switches/catalyst-4500-series-switches/models-comparison.html#~tab-chassis

 

https://www.cisco.com/c/en/us/products/switches/catalyst-4500-series-switches/models-comparison.html#~tab-supervisors

به طور کلی ، تداوم عملیاتی خیلی خوب ، قدرت دسترس پذیری بالا ، معماری ساده و متمرکز دستگاه ، انعطاف پذیری بالا در سری های Cisco 4500  ، موجب شده این مدل جزء موفق ترین مدل های ماژولار سیسکو شود .

—-

 شما می توانید این سری از سوئیچ ها را با کلیه Spare پارت های آن شامل انواع پاور ها ، لاین کارت ها و …  را  از  این شرکت به صورت نو و یا دست دوم  با گارانتی یک ساله تعویض و به صورت تضمینی تهیه نمائید .

—-

جهت اخذ هرگونه مشاوره و راهنمایی در خصوص فروش سوئیچ سیسکو و اطلاع از آخرین موجودی کالا ها لطفا با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید :

۶۶۵۷۸۹۷۷ -۰۲۱  و ۶۶۹۳۸۱۱۲ -۰۲۱ 

 

سوئیچ سیسکو سری ۴۵۰۰ was last modified: اردیبهشت ۷ام, ۱۳۹۸ by admin