خدمات voip

خدمات voip | خدمات ویپ | راه اندازی سیستم ویپ

راه اندازی سیستم voip:

 سیستم Voip عبارت است از  یک مرکز تلفن پیشرفته بر مبنای شبکه های کامپیوتری . مراکز تماس ویپ به خاطربستر دیجیتالی که دارند ، دارای کیفیت صدای بسیار خوبی بوده و قابلیت های فوق العاده ای را در اختیار کاربر قرار می دهند . در راه اندازی سیستم  voip  ، سرور که مهمترین قسمت سیستم تلفنی تحت شبکه میباشد ، میبایست به تنظیمات اولیه دقت بسیاری شود .

همچنین ، در راه اندازی سرور ویپ میبایست به تجهیزات مورد استفاده دقت شود که دارای استاندارد بالایی باشند و کیفیت سیستم تلفنی را پایین نیاورند  کارشناسان آی تی شبکه آماده هر گونه مشاوره در خصوص راه اندازی voip سرور وانتخاب بهترین تجهیزات ویپ می باشند .

معرفی مرکز تلفن تحت شبکه:

مرکز تلفن تحت شبکه “آی تی شبکه” سیستمی قدرتمند است که وظیفه مدیریت و برنامه ریزي تماس هاي ورودي به شرکت یا مرکز تماس موسسه شما را بر عهده داشته و امکانات متنوع و بسیار زیادي در راستاي کاهش هزینه هاي شرکت، بهبود خدمات به مشتریان، اجراي طرح تکریم ارباب رجوع، برندینگ، مدیریت کارکنان و پرسنل سازمان ،ارتباطات داخلی درون سازمانی ، ایجاد کنفرانس هاي صوتی و تصویري و ده ها قابلیت ویژه و کاربردي دیگر را در اختیار سازمان ها ، شرکت ها و مجموعه ها قرار می دهد که در ادامه به توضیح هر یک از این امکانات می پردازیم.

بکارگیري این امکانات سبب کنترل و مدیریت بهینه بر روي تماس هاي مشتریان شده و رضایتمندي، وفاداري مشتریان و افزایش فروش و بهبود روند کسب و کار شما را به دنبال خواهد داشت.

راه اندازی سیستم voip

راه اندازی سیستم voip

ماژول های نرم افزاری مرکزتلفن ویپ :

ماژول های مختلف مرکز تلفن تحت شبکه با داشتن قابلیتهاي متنوع قادر هستند در امر ساماندهی و رسیدگی بهینه تر به مشتریان و مخاطبان به مجموعه هاي مختلف کمک نمایند.

در زیر به برخی از این قابلیت ها اشاره می نماییم :

 

اپراتور خودکار:

 اپراتور خودکار به عنوان جایگزین منشی، با هدف ایجاد اپراتوري 24 ساعته جهت اداره کلیه امور تلفنی، به منظور افزایش ساعات کاري و بهره وري یک مجموعه و همچنین سهولت در برقراري ارتباط مشتریان و مخاطبین با کارمندان و مدیران یک سازمان مورد استفاده قرار می گیرد. این قابلیت، فهرستی را در اختیار تماس گیرندگان قرار داده تا با استفاده از سیستم تلفنی خود به بخش یا داخلی مورد نظر متصل گردند.

اطلاع رسانی:

اطلاع رسانی هوشمند و شبانه روزي از طریق تلفن به منظور ارائه انواع اطلاعات سازمان از قبیل رسالت، خط مشی، اهداف شرکت، اطلاعات تماس، اطلاعیه ها، آخرین اخبار، محصولات، لیست قیمت و …

صندوق صوتی:

ایجاد فضایی جهت دریافت پیام هاي مختلف از مخاطبین و ارجاع آن به واحد و مدیر مربوطه بصورت ایمیل و تماس تلفنی، پیام کوتاه و یا حتی تلگرام، با قابلیت رمزنگاري بر روي صندوق پیام

صف انتظار تماس

صف انتظار تماس

صف انتظار تماس:

به هنگام افزایش حجم تماس و نبود اپراتورهاي کافی در پاسخ گویی، همچنین به منظور افزایش بهره وري، توزیع یکسان و عادلانه تماس بین اپراتورها، پاسخگویی به موقع و ارتقاء رضایت مندي مشتریان صف انتظار مورد استفاده قرار می گیرد. قابلیتهایی همچون پخش موسیقی، خوش آمد گویی و پیامهاي تبلیغاتی به هنگام انتظار در صف، اعلام زمان تخمینی انتظار، دریافت پیام بصورت آفلاین به هنگام شلوغی خط و… از قابلیت هاي این ماژول می باشد .

 

ماژول نظر سنجی

ماژول نظر سنجی

نظرسنجی:

یکی از دغدغه هاي سازمانها، شرکت ها و مجموعه هایی که واحد ارتباط با مشتریان به صورت تلفنی دارند، ارتقا سطح کیفیت پاسخ گویی کارمندان با مشتري ها است. در این سیستم این امکان براي مخاطبین فراهم شده که پس از پایان مکالمه با فشردن شماره اي به عملکرد کارشناس پاسخ گو امتیاز دهند، همچنین گزارش گیري کامل بصورت نموداري از میزان امتیازها و مشخص کردن کارشناسان پر امتیاز و کم امتیاز جهت موارد تشویق یا تنبیه از دیگر قابلیتهاي مدیریتی این سیستم می باشد .

جدول زمان بندي پخش سناریوهاي مختلف گویا:

ایجاد جدول زمانی مشخص در پخش سناریوهاي مختلف گویا در زمانهاي مختلفی از روز، ایام تعطیل و مناسبتهاي مختلف

ارتباط با شعب، دفاتر و نفرات خارج از مجموعه به صورت داخلی و انتقال مکالمه به آنها:

این قابلیت به منظور کاهش هزینه، در دسترس بودن مدیران و کارمندان به هنگام ماموریت، صحبت کردن بصورت داخلی و ارتباط داخلی بین دفاتر و شعب مختلف و صحبت کردن بر بستر تلفن همراه بصورت داخلی با مراکز و سایر دفاتر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین براحتی امکان انتقال مکالمات از طریق این روش به شعب، دفاتر و تلفن همراه کارمندان و مدیران بدون در نظر گرفتن بعد مسافت وجود دارد .

سیستم تلفن گویا

 

تعریف چند تلفن گویا به ازاي هر خط شهري:

این قابلیت ویژه شرکت هاي چند منظوره، شرکتهاي هلدینگ، شرکتهایی با نام، عناوین و دفاتر مختلف واقع در یک یا چند محل بسیار پر کاربرد می باشد. قابلیت پخش سناریو مشخص با تفکیک تماسها بر اساس پیش کد تلفن و یا پیش کد استان و همچنین انتقال آن به یک داخلی مشخص و یا انتقال تماسهاي ورودي دفتر مرکزي به سایر شعب مراکز استان به تفکیک پیش کد، از دیگر قابلیتهاي این ماژول می باشد .

انتقال خطوط تلفنی:

انتقال خطوط تلفن شهري یا کشوري از یک شهر یا کشور به مکان دیگر با قابلیت پاسخ دهی، کنترل و مدیریت خط تلفن بدون در نظر گرفتن بعد مسافت و مکان

ضبط، مانیتورینگ و شنود مکالمات تلفنی:

به منظور بهینه سازي ارتباطات بین مخاطبین و مشتریان یک سازمان با کارمندان، افزایش رضایتمندي آنها، رسیدگی به شکایات، افزایش کیفیت پاسخگویی پرسنل، امکان ثبت، بایگانی و مستندسازي مذاکرات انجام شده(پرکاردبرد در واحد فروش)، کنترل و مدیریت مکالمات غیرضروري، افزایش بهره وري سرمایه هاي انسانی و آموزش کارشناسان فروش جهت ارتقاي کیفیت پاسخ دهی مورد استفاده قرار می گیرد .

ماژول گزارش گیري از تماس ها:

این قابلیت به عنوان یک نرم افزار مکمل سیستم گویا، امکان دریافت گزارشات متنوع از عملکرد سامانه همچون گزارش تماسهاي دریافتی، تماس هاي گرفته شده، داخلی به داخلی، مقایسه تماسها در ساعات و روزهاي مختلف، مقایسه داخلی ها و میزان اشغالی و عدم پاسخگویی،شماره تماس کاربران، تعداد تماس ها به صورت تفکیک شده، مدت زمان مکالمات، تعداد تماس هاي موفق و ناموفق، دریافت فایلهاي صوتی مکالمات و ده ها گزارش دیگر را به منظور بررسی عملکرد بخش هاي مختلف یک مجموعه در اختیار مدیران سازمان قرار می دهد.

 

راه اندازی فکس سرور

راه اندازی فکس سرور

ماژول فکس سرور سازمانی ( ارسال و دریافت فکس نرم افزاري) :

به کمک این قابلیت کلیه کاربران تحت شبکه به راحتی می توانند از طریق رایانه خود با در اختیار داشتن پنل اختصاصی فکس، علاوه بر ارسال و دریافت فکس، کلیه گزارشات مختلف از روند دریافت و ارسال فکس را مشاهده و یا حتی از طریق ایمیل دریافت نمایند و همچنین براحتی فکس دریافتی را به کارتابل سایرین انتقال دهند، این امکان کاهش هزینه هاي سازمانی اعم از خرید دستگاههاي متعدد فکس، استهلاك دستگاههاي فکس، حذف هزینه هاي کاغذ، کارتریج و تامین و نگهداري را به دنبال داشته و علاوه بر این ایجاد پنل مدیریتی و کنترلی، بازدهی سازمان و کارکنان را بالا می برد.

قابلیت ارسال فکس به ایمیل:

به واسطه این قابلیت می توان کلیه فکس هاي دریافتی مجموعه را به منظور بایگانی اسناد و همچنین کاهش استفاده از کاغذ در راستاي کمک به محیط زیست به یک یا چند ایمیل ارسال نمود.

سامانه نوبت دهی هوشمند :

یکی از مهمترین کارهایی که در مراکز درمانی وجود دارد امور مربوط به تعیین وقت قبلی براي بیماران یا اصطلاحا نوبت دهی می باشد. سامانه دریافت نوبت دهی تلفنی هوشمند تمام امور مربوط به رزرواسیون وقت را به صورت کاملا دقیق با هدف افزایش رضایتمندي مشتریان، جلوگیري از اعمال سلیقه فردي، هوشمندسازي مراکز درمانی، صرفه جویی در هزینه، زمان، نیرو و… را از طریق تلفن انجام داده و همچنین گزارشات بسیار کامل و دقیق از رویدادها را نشان خواهد داد. قابلیت همگام سازي این سامانه با سایر نرم افزارهاي اتوماسیون اداري نیز وجود دارد.

 

کنفرانس تصویری

کنفرانس تصویری

 

سامانه مدیریت کنفرانس صوتی و تصویري :

این سامانه از دو قابلیت کنفرانس صوتی و کنفرانس تصویري برخوردار است .

توسط این قابلیت می توان با ایجاد اتاق کنفرانس، تعداد زیادي از افراد داخل و خارج از مجموعه را بر روي بستر اینترنت یا خطوط آنالوگ به این اتاق در یک زمان مشخص دعوت کرد و در مورد موضوع و مباحث مختلف با رعایت حق تقدم در صحبت کردن و کلیه مباحث مدیریتی اتاق کنفرانس، صحبت نمود و شرایط را براي تبادل نظرات مختلف و نتیجه گیري بین مدیران یک مجموعه، بدون حضور فیزیکی آنها ایجاد نمود .

کنفرانس تصویري:

در عصر نوین با وجود ابزارهاي جدیدي همچون مکالمه تصویري و ایجاد کنفرانس تصویري این امکان براي مدیران یک سازمان بوجود می آید تا خارج از در نظر گرفتن مکان حضور آنها، براحتی همه مدیران را در یک ساعت مشخص تحت نظام یک سیستم کاملا بروز و پیشرفته در یک کنفرانس آنلاین تصویري شرکت داد و تصمیم گیري هاي سریع و به موقعی را بدون در نظر گرفتن موانع موجود بر سر راه جلسات حضوري ایجاد نمود .

سامانه ارسال پیامک از طریق شبکه هاي اجتماعی و مخابرات :

این سیستم به عنوان مکمل اطلاع رسانی در کنار مرکز تماس هوشمند قرار داشته که در آن امکان ارسال اعلانهاي مختلفی همچون ارسال شماره تماس گیرنده از طریق شبکه هاي اجتماعی و ارسال پیام مخابراتی بر بستر سیم کارت یا وب سرویسهاي مختلف به هنگام عدم پاسخ دهی کارشناس یا مدیر مربوطه به شماره تلفن همراه یا آي دي شبکه هاي اجتماعی آنها و همچنین قابلیت ارسال پیام خوش آمد گویی به شماره همراه تماس گیرنده به شرط تماس از طریق شماره همراه و هر گونه اطلاع رسانی دیگر از طریق این سامانه بعد از ارائه درخواست مخاطب به سیستم مرکز تماس هوشمند و دریافت پاسخ از طریق این روش قابل اجرا خواهد بود .

 

اتصال سیستم تلفنی VOIP به CRM شرکت

اتصال سرویس ویپ به نرم افزارهای CRM :

این ماژول با اتصال به اتوماسیون هاي اداري می تواند خدمات و امکانات مفید و ارزشمندي نظیر شماره گیري از طریق اطلاعات موجود در CRM ،باز کردن فرم اطلاعات مشتریان و سوابق آنها پس از تماس مشتري با مجموعه به صورت پاپ آپ، باز کردن فرم ثبت اطلاعات مشتری و… را در اختیار سازمان قرار دهد.

 

ده مزیت استفاده از خطوط سیپ ترانک

ده مزیت استفاده از خطوط سیپ ترانک

خطوط تلفنی سیپ ترانک:

شرکت مخابرات ایران و شرکت های سرویس دهنده اینترنت اخیرا شروع به اعطاي شماره تلفن هاي پنج و هشت رقمی سیپ ترانک کرده اند. سرویس سیپ ترانک در واقع ارتباط شبکه اي جهت انتقال خطوط ثابت بر بستر شبکه، بین سرویس دهندگان تلفن و مشتریان، که بر روي بستر پروتکل SIP ارائه می شود. .مهم ترین مزایاي این خطوط عبارت اند از کیفیت صوت بالاتر، مناسب براي برندینگ، اعتبار و اعتمادسازي مجموعه در نگاه مشتریان امکان ارتباط تلفنی به مراتب راحت تر مشتریان و مخاطبین با مجموعه، عدم اشغالی تلفن با دارا بودن بدون محدویت تماس همزمان، امکان در کلیه مناطق تهران و شهرستان ها، هزینه کمتر مکالمات، امکان جا به جایی خط تلفن و … شرکت “آی تی شبکه” آمادگی دارد با دریافت هزینه اي متعارف نسبت به دریافت این خطوط از مخابرات یا شرکت های سرویس دهنده دیگر با طی مراحل و مکاتبات اداري براي مشتریان شرکت خود اقدام نموده و در نهایت به صورت کامل در داخل مجموعه تحویل نماید.

آشنایی بیشتر با امکانات ویپ 

برای راه اندازی ویپ سرور و خرید تجهیزات مرتبط از این لینک استفاده فرمائید .

در صورت نیاز به اخذ هر گونه راهنمایی ، مشاوره رایگان با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید :

02166938112- 02166578977