راه اندازی سیستم voip:

 سیستم Voip عبارت است از  یک مرکز تلفن پیشرفته بر مبنای شبکه های کامپیوتری . مراکز تماس ویپ به خاطربستر دیجیتالی که دارند ، دارای کیفیت صدای بسیار خوبی بوده و قابلیت های فوق العاده ای را در اختیار کاربر قرار می دهند . در راه اندازی سیستم  voip  ، سرور که مهمترین قسمت سیستم تلفنی تحت شبکه میباشد ، میبایست به تنظیمات اولیه دقت بسیاری شود .

همچنین ، در راه اندازی سرور ویپ میبایست به تجهیزات مورد استفاده دقت شود که دارای استاندارد بالایی باشند و کیفیت سیستم تلفنی را پایین نیاورند  کارشناسان آی تی شبکه آماده هر گونه مشاوره در خصوص راه اندازی voip سرور وانتخاب بهترین تجهیزات ویپ می باشند .

 

معرفی مرکز تلفن تحت شبکه:

مرکز تلفن تحت شبکه “آی تی شبکه” سیستمی قدرتمند است که وظیفه مدیریت و برنامه ریزی تماس های ورودی به شرکت یا مرکز تماس موسسه شما را بر عهده داشته و امکانات متنوع و بسیار زیادی در راستای کاهش هزینه های شرکت، بهبود خدمات به مشتریان، اجرای طرح تکریم ارباب رجوع، برندینگ، مدیریت کارکنان و پرسنل سازمان ،ارتباطات داخلی درون سازمانی ، ایجاد کنفرانس های صوتی و تصویری و ده ها قابلیت ویژه و کاربردی دیگر را در اختیار سازمان ها ، شرکت ها و مجموعه ها قرار می دهد که در ادامه به توضیح هر یک از این امکانات می پردازیم.

بکارگیری این امکانات سبب کنترل و مدیریت بهینه بر روی تماس های مشتریان شده و رضایتمندی، وفاداری مشتریان و افزایش فروش و بهبود روند کسب و کار شما را به دنبال خواهد داشت.

ماژول های نرم افزاری مرکزتلفن ویپ :

ماژول های مختلف مرکز تلفن تحت شبکه با داشتن قابلیتهای متنوع قادر هستند در امر ساماندهی و رسیدگی بهینه تر به مشتریان و مخاطبان به مجموعه های مختلف کمک نمایند.

در زیر به برخی از این قابلیت ها اشاره می نماییم :

اپراتور خودکار:

 اپراتور خودکار به عنوان جایگزین منشی، با هدف ایجاد اپراتوری 24 ساعته جهت اداره کلیه امور تلفنی، به منظور افزایش ساعات کاری و بهره وری یک مجموعه و همچنین سهولت در برقراری ارتباط مشتریان و مخاطبین با کارمندان و مدیران یک سازمان مورد استفاده قرار می گیرد. این قابلیت، فهرستی را در اختیار تماس گیرندگان قرار داده تا با استفاده از سیستم تلفنی خود به بخش یا داخلی مورد نظر متصل گردند.

اطلاع رسانی:

اطلاع رسانی هوشمند و شبانه روزی از طریق تلفن به منظور ارائه انواع اطلاعات سازمان از قبیل رسالت، خط مشی، اهداف شرکت، اطلاعات تماس، اطلاعیه ها، آخرین اخبار، محصولات، لیست قیمت و …

 

صندوق صوتی:

ایجاد فضایی جهت دریافت پیام های مختلف از مخاطبین و ارجاع آن به واحد و مدیر مربوطه بصورت ایمیل و تماس تلفنی، پیام کوتاه و یا حتی تلگرام، با قابلیت رمزنگاری بر روی صندوق پیام

 

صف انتظار تماس:

به هنگام افزایش حجم تماس و نبود اپراتورهای کافی در پاسخ گویی، همچنین به منظور افزایش بهره وری، توزیع یکسان و عادلانه تماس بین اپراتورها، پاسخگویی به موقع و ارتقاء رضایت مندی مشتریان صف انتظار مورد استفاده قرار می گیرد. قابلیتهایی همچون پخش موسیقی، خوش آمد گویی و پیامهای تبلیغاتی به هنگام انتظار در صف، اعلام زمان تخمینی انتظار، دریافت پیام بصورت آفلاین به هنگام شلوغی خط و… از قابلیت های این ماژول می باشد .

 

نظرسنجی:

یکی از دغدغه های سازمانها، شرکت ها و مجموعه هایی که واحد ارتباط با مشتریان به صورت تلفنی دارند، ارتقا سطح کیفیت پاسخ گویی کارمندان با مشتری ها است. در این سیستم این امکان برای مخاطبین فراهم شده که پس از پایان مکالمه با فشردن شماره ای به عملکرد کارشناس پاسخ گو امتیاز دهند، همچنین گزارش گیری کامل بصورت نموداری از میزان امتیازها و مشخص کردن کارشناسان پر امتیاز و کم امتیاز جهت موارد تشویق یا تنبیه از دیگر قابلیتهای مدیریتی این سیستم می باشد .

 

جدول زمان بندی پخش سناریوهای مختلف گویا:

ایجاد جدول زمانی مشخص در پخش سناریوهای مختلف گویا در زمانهای مختلفی از روز، ایام تعطیل و مناسبتهای مختلف

 

ارتباط با شعب، دفاتر و نفرات خارج از مجموعه به صورت داخلی و انتقال مکالمه به آنها:

این قابلیت به منظور کاهش هزینه، در دسترس بودن مدیران و کارمندان به هنگام ماموریت، صحبت کردن بصورت داخلی و ارتباط داخلی بین دفاتر و شعب مختلف و صحبت کردن بر بستر تلفن همراه بصورت داخلی با مراکز و سایر دفاتر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین براحتی امکان انتقال مکالمات از طریق این روش به شعب، دفاتر و تلفن همراه کارمندان و مدیران بدون در نظر گرفتن بعد مسافت وجود دارد .

 

تعریف چند تلفن گویا به ازای هر خط شهری:

این قابلیت ویژه شرکت های چند منظوره، شرکتهای هلدینگ، شرکتهایی با نام، عناوین و دفاتر مختلف واقع در یک یا چند محل بسیار پر کاربرد می باشد. قابلیت پخش سناریو مشخص با تفکیک تماسها بر اساس پیش کد تلفن و یا پیش کد استان و همچنین انتقال آن به یک داخلی مشخص و یا انتقال تماسهای ورودی دفتر مرکزی به سایر شعب مراکز استان به تفکیک پیش کد، از دیگر قابلیتهای این ماژول می باشد .

 

انتقال خطوط تلفنی:

انتقال خطوط تلفن شهری یا کشوری از یک شهر یا کشور به مکان دیگر با قابلیت پاسخ دهی، کنترل و مدیریت خط تلفن بدون در نظر گرفتن بعد مسافت و مکان

 

ضبط، مانیتورینگ و شنود مکالمات تلفنی:

به منظور بهینه سازی ارتباطات بین مخاطبین و مشتریان یک سازمان با کارمندان، افزایش رضایتمندی آنها، رسیدگی به شکایات، افزایش کیفیت پاسخگویی پرسنل، امکان ثبت، بایگانی و مستندسازی مذاکرات انجام شده(پرکاردبرد در واحد فروش)، کنترل و مدیریت مکالمات غیرضروری، افزایش بهره وری سرمایه های انسانی و آموزش کارشناسان فروش جهت ارتقای کیفیت پاسخ دهی مورد استفاده قرار می گیرد .

ماژول گزارش گیری از تماس ها:

این قابلیت به عنوان یک نرم افزار مکمل سیستم گویا، امکان دریافت گزارشات متنوع از عملکرد سامانه همچون گزارش تماسهای دریافتی، تماس های گرفته شده، داخلی به داخلی، مقایسه تماسها در ساعات و روزهای مختلف، مقایسه داخلی ها و میزان اشغالی و عدم پاسخگویی،شماره تماس کاربران، تعداد تماس ها به صورت تفکیک شده، مدت زمان مکالمات، تعداد تماس های موفق و ناموفق، دریافت فایلهای صوتی مکالمات و ده ها گزارش دیگر را به منظور بررسی عملکرد بخش های مختلف یک مجموعه در اختیار مدیران سازمان قرار می دهد.

 

ماژول فکس سرور سازمانی ( ارسال و دریافت فکس نرم افزاری) :

به کمک این قابلیت کلیه کاربران تحت شبکه به راحتی می توانند از طریق رایانه خود با در اختیار داشتن پنل اختصاصی فکس، علاوه بر ارسال و دریافت فکس، کلیه گزارشات مختلف از روند دریافت و ارسال فکس را مشاهده و یا حتی از طریق ایمیل دریافت نمایند و همچنین براحتی فکس دریافتی را به کارتابل سایرین انتقال دهند، این امکان کاهش هزینه های سازمانی اعم از خرید دستگاههای متعدد فکس، استهلاک دستگاههای فکس، حذف هزینه های کاغذ، کارتریج و تامین و نگهداری را به دنبال داشته و علاوه بر این ایجاد پنل مدیریتی و کنترلی، بازدهی سازمان و کارکنان را بالا می برد.

 

قابلیت ارسال فکس به ایمیل:

به واسطه این قابلیت می توان کلیه فکس های دریافتی مجموعه را به منظور بایگانی اسناد و همچنین کاهش استفاده از کاغذ در راستای کمک به محیط زیست به یک یا چند ایمیل ارسال نمود.

 

سامانه نوبت دهی هوشمند :

یکی از مهمترین کارهایی که در مراکز درمانی وجود دارد امور مربوط به تعیین وقت قبلی برای بیماران یا اصطلاحا نوبت دهی می باشد. سامانه دریافت نوبت دهی تلفنی هوشمند تمام امور مربوط به رزرواسیون وقت را به صورت کاملا دقیق با هدف افزایش رضایتمندی مشتریان، جلوگیری از اعمال سلیقه فردی، هوشمندسازی مراکز درمانی، صرفه جویی در هزینه، زمان، نیرو و… را از طریق تلفن انجام داده و همچنین گزارشات بسیار کامل و دقیق از رویدادها را نشان خواهد داد. قابلیت همگام سازی این سامانه با سایر نرم افزارهای اتوماسیون اداری نیز وجود دارد.

 

سامانه مدیریت کنفرانس صوتی و تصویری :

این سامانه از دو قابلیت کنفرانس صوتی و کنفرانس تصویری برخوردار است .

توسط این قابلیت می توان با ایجاد اتاق کنفرانس، تعداد زیادی از افراد داخل و خارج از مجموعه را بر روی بستر اینترنت یا خطوط آنالوگ به این اتاق در یک زمان مشخص دعوت کرد و در مورد موضوع و مباحث مختلف با رعایت حق تقدم در صحبت کردن و کلیه مباحث مدیریتی اتاق کنفرانس، صحبت نمود و شرایط را برای تبادل نظرات مختلف و نتیجه گیری بین مدیران یک مجموعه، بدون حضور فیزیکی آنها ایجاد نمود .

 

کنفرانس تصویری:

در عصر نوین با وجود ابزارهای جدیدی همچون مکالمه تصویری و ایجاد کنفرانس تصویری این امکان برای مدیران یک سازمان بوجود می آید تا خارج از در نظر گرفتن مکان حضور آنها، براحتی همه مدیران را در یک ساعت مشخص تحت نظام یک سیستم کاملا بروز و پیشرفته در یک کنفرانس آنلاین تصویری شرکت داد و تصمیم گیری های سریع و به موقعی را بدون در نظر گرفتن موانع موجود بر سر راه جلسات حضوری ایجاد نمود .

 

سامانه ارسال پیامک از طریق شبکه های اجتماعی و مخابرات :

این سیستم به عنوان مکمل اطلاع رسانی در کنار مرکز تماس هوشمند قرار داشته که در آن امکان ارسال اعلانهای مختلفی همچون ارسال شماره تماس گیرنده از طریق شبکه های اجتماعی و ارسال پیام مخابراتی بر بستر سیم کارت یا وب سرویسهای مختلف به هنگام عدم پاسخ دهی کارشناس یا مدیر مربوطه به شماره تلفن همراه یا آی دی شبکه های اجتماعی آنها و همچنین قابلیت ارسال پیام خوش آمد گویی به شماره همراه تماس گیرنده به شرط تماس از طریق شماره همراه و هر گونه اطلاع رسانی دیگر از طریق این سامانه بعد از ارائه درخواست مخاطب به سیستم مرکز تماس هوشمند و دریافت پاسخ از طریق این روش قابل اجرا خواهد بود .

 

اتصال سرویس ویپ به نرم افزارهای CRM :

این ماژول با اتصال به اتوماسیون های اداری می تواند خدمات و امکانات مفید و ارزشمندی نظیر شماره گیری از طریق اطلاعات موجود در CRM ،باز کردن فرم اطلاعات مشتریان و سوابق آنها پس از تماس مشتری با مجموعه به صورت پاپ آپ، باز کردن فرم ثبت اطلاعات مشتری و… را در اختیار سازمان قرار دهد.

 

خطوط تلفنی سیپ ترانک:

شرکت مخابرات ایران و شرکت های سرویس دهنده اینترنت اخیرا شروع به اعطای شماره تلفن های پنج و هشت رقمی سیپ ترانک کرده اند. سرویس سیپ ترانک در واقع ارتباط شبکه ای جهت انتقال خطوط ثابت بر بستر شبکه، بین سرویس دهندگان تلفن و مشتریان، که بر روی بستر پروتکل SIP ارائه می شود. .مهم ترین مزایای این خطوط عبارت اند از کیفیت صوت بالاتر، مناسب برای برندینگ، اعتبار و اعتمادسازی مجموعه در نگاه مشتریان امکان ارتباط تلفنی به مراتب راحت تر مشتریان و مخاطبین با مجموعه، عدم اشغالی تلفن با دارا بودن بدون محدویت تماس همزمان، امکان در کلیه مناطق تهران و شهرستان ها، هزینه کمتر مکالمات، امکان جا به جایی خط تلفن و … شرکت “آی تی شبکه” آمادگی دارد با دریافت هزینه ای متعارف نسبت به دریافت این خطوط از مخابرات یا شرکت های سرویس دهنده دیگر با طی مراحل و مکاتبات اداری برای مشتریان شرکت خود اقدام نموده و در نهایت به صورت کامل در داخل مجموعه تحویل نماید.

 

 

آشنایی بیشتر با امکانات ویپ 

برای راه اندازی ویپ سرور و خرید تجهیزات مرتبط از این لینک استفاده فرمائید .

 

در صورت نیاز به اخذ هر گونه راهنمایی ، مشاوره رایگان با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید :

02166938112- 02166578977