فروش تجهیزات voip

فروش تجهیزات ویپ

فروش تجهیزات ویپ :

تلفن های  ویپ ، عبارت است از سانترال تلفن تحت شبکه . در این روش صدا از طریق بستر شبکه های کامپیوتری انتقال می باید . در این روش به جای دستگاه های سانترال نسل قدیمی ، همچون پاناسونیک ، از سانترال های IP یا اصطلاحا تحت شبکه استفاده می کنند .

فروش تحهیزهات ویپ در دسته بندی های ذیل  :

در سیستم های ویپ ،  تجهیزات ویپ فراوانی استفاده می گردند .  تجهیزات voip  را به صورت کلی می توان به ۵ دسته اصلی تقسیم نمود .

۱ – تلفن تحت شبکه  :

تلفن تحت شبکه ، زیر مجموعه تجهیزات voip ، یک دستگاه کامپیوتر کوچک به شکل تلفن می باشد . این دستگاه در داخل شبکه های کامپیوتری نقش گیرنده و ارسال کننده صدا را ایفا می نمایند . معروف ترین برند های تلفن تحت شبکه در ایران عبارتند از : یالینک (یلینک ) ، گرند استریم ، سیسکو ، فنویل  و  نیوراک .

گوشی های ویپ زیر مجموعه تجهیزات voip  را می توان از نظر نوع ارتباط به دسته های  ، با سیم و بی سیم  و از نظر کارکرد می توان به گوشی های ساده ، مدیریتی تصویری و گوشی مخصوص اتاق کنفرانس  تقسیم نمود . 

 

فروش گیتوی گرند استریم

فروش گیت وی گرند استریم

۲ – گیتوی ویپ یا مبدل ویپ :

گیتوی ویپ بین خط تلفن و سانترال IP قرار می گیرد  . وظیفه گیت وی ویپ عبارت است از تبدیل سیگنال دیجیتال به آنالوگ  و برعکس  .

همان طور که می دانیم ، سیگنال بر روی خطوط تلفن به صورت آنالوگ  می باشد در حالی که سیگنال بر روی تجهیزات کامپیوتری ( در اینجا منظور سانترال IP می باشد ) به صورت دیجیتال ( همان صفر و یک معروف ) می باشد . برای تبدیل سیگنال آنالوگ وارده از خط تلفن شهری به کامپیوتر نیاز به تبدیل سیگنال داریم که توسط گیتوی ویپ صورت می گیرد . 

معروف ترین برند های گیت وی  در ایران عبارتند ازگیتوی نیوراک و  گیت وی گرند استریم  

گیت وی های ویپ  زیر مجموعه تجهیزات voip   به چهار دسته تقسیم می کنند : گیتوی FXO ، گیتوی FXS  ، گیتوی GSM و گیتوی E1 . 

 

سانترال پاناسونیک

۳ – سانترال تحت شبکه یا سانترال IP یا مرکز تماس IP :

سانترال تحت شبکه دستگاهی سخت افزاری و یا نرم افزاری بوده که به عنوان سانترال تلفن در قلب سیستم تلفنی شما انجام وظیفه می نماید .

سانترال IP  یا مرکز تماس IP ، به عنوان یک سرویس دهنده داخل شبکه های کامپیوتری شما انجام وظیفه نموده و معمولا وظیفه نگهداری و مدیریت این سیستم بر عهده مدیر شبکه شما خواهد بود .

سانترال تحت شبکه امکانات بسیاری تحت عنوان خدمات ویپ  به کاربران ارائه می کنند . سانترال تحت شبکه زیر مجموعه تجهیزات ویپ  را به دو صورت نرم افزاری و سخت افزاری می توان در بازار پیدا نمود . 

هدست vt

هدست یالینک

۴ –  هدست تلفن یا هدست ویپ :

هدست تلفن ویپ ، یک هدست برای اتصال به کامپیوتر و یا تلفن تحت شبکه می باشد . فرق این هدست با هدست های معمولی موجود در بازار خاصیت نویز گیری قوی آن هدست ها می باشد .

این هدست ها قادرند ، تا ۹۵% از نویز محیط اطراف را از میکروفن هدست گرفته و اجازه انتقال این نویز و همهمه را به طرف مخاطب تماس ندهند . 

معروف ترین برند های هدست ویپ در ایران ، هدست VT و هدست yealink  می باشند .

۵- کارت استریسک یا کارت تلفنی ویپ : 

کارت استریسک ،  زیر مجموعه تجهیزات ویپ می باشد . وظیفه کارت استریسک و یا کارت تلفن ویپ به مانند گیت وی ویپ می باشد و به مانند آن موظف به تبدیل سیگنال دیجیتال به آنالوگ  و برعکس می باشند  . این کارت ها در فرمت های PCI و PCIe در بازار موجود بوده و شما بسطه به کامپیوتری که می خواهید روی آن نصب کنید می توانید نوع کارت را انتخاب نمائید .

کارت های استریسک نیز به مانند گیتوی های ویپ به چهار دسته تقسیم می شوند : کارت FXO ، کارت FXS  ، کارت GSM و کارت E1 .

معروف ترین برند کارت تلفنی استریسک در ایران برند سنگوما می باشد .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.