خرید سوئیچ سیسکو | فروش سوئیچ سیسکو

سوئیچ سیسکو :

شرکت آمریکایی سیسکو سیستمز ، یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده تجهیزات شبکه و مخابرات در دنیا است . این شرکت دارای محصولات فراوانی در زمینه شبکه های کامپیوتری می باشد . یکی از خوشنام ترین این محصولات ، سوئیچ سیسکو می باشد . 

فرق سوئیچ های سیسکو :

شرکت سیسکو  ، سوئیچ های خود را در رده های مختلفی و منطبق بر نیاز بازار تولید می کند و شما بسته به نوع تجارت خود ، می توانید یکی از محصولات سیسکو را تهیه فرمائید . سوئیچ های سیسکو ، در رده های small business ، medium business و enterprise business  تولید و به بازار عرضه می شوند . بزرگترین فرق های سوئیچ های این دسته بندی ها ، قدرت سخت افزاری ، توانایی سوئیچنگ بسته ها ،  نوع و پهنای باند پورت ها می باشند .

 

 معماری سلسله مراتبی سیسکو ( Hierarchical Network Model ) : 

 شرکت سیسکو سوئیچ‌های متنوعی را با توجه به مدل سلسله مراتبی سیسکو (Access, Distributed, Core)، سایز شبکه، سرعت و نوع ارتباطات و سرویس‌های مورد نیاز ارائه کرده است.

معماری شبکه سیسکو

وظایف سوئیچ ها معماری سیسکو  :

 سوئیچ لایه core : 

اصلی ترین سوئیچ شبکه ما سوئیچ کور می باشد که وظیفه آن ایجاد ارتباط بسیار پر سرعت بین بلاک های مختلف شبکه در لایه Distribution و سوئیچینگ با پهنای باند بالا و سریع ست . در این لایه باید قدرتمند ترین و به روز ترین سوئیچ در بین سوئیچ های ما قرار گیرد . در حال حاضر برای این لایه می تواندی از سوئیچ های سری 3750 ، 3850 ، 6500  استفاده کرد .

 

سوئیچ لایه Distribution :

این لایه در بین لایه های core و access قرار گرفته و به طور خلاصه وظایف ذیل را می توان برای آن در نظر گرفت :

   •  تجمیع لینک ها ارتباطی مربوط به LAN و WAN
   • فیلترینگ و ACL
   •  مسیریابی
   •  جایگزینی و تقسیم بار (Redundancy and load balancing)
   •  خلاصه سازی روت ها (Route Summarization)
   • کنترل Broadcast Domain با استفاده از روتر یا سوئیچ Multilayer

بهترین انتخاب سوئیچ برای این لایه می تواند خانواده سوئیچ های : 3560 ،3650 ،3750  و یا از سری های اسمال بیزینس سیسکو همانند سری های sg300 و یا sg350 می باشند .

 

سوئیچ لایه Access :

سوئیچ های این لایه ، اجازه اتصال تجهیزات پایانی مانند : کامپیوتر ها ، پرینتر ها ، آی پی فون ها ، دوربین های مدار بسته و … را به شبکه می دهند . عمده ترین وظایف سوئیچ شبکه در این لایه عبارت است از :

   • سوئیچنگ لایه دوم
   • دسترسی بالا و بدون وقفه به شبکه 
   • تامین امنیت دستری با Port Security
   • اجرای QoS
   • بررسی بسته های ARP
   • تعریف لیست دسترسی 
   • جلوگیری از لوپ در مدار با  Spanning Tree
   • شکستن برادکستینگ با Vlan
   • تامین برق تجهیزات به صورت  POE

بهترین انتخاب سوئیچ برای این لایه می تواند خانواده سوئیچ های : 2950 ،2960 ، 3550 ، 3560  و یا از سری های اسمال بیزینس سیسکو همانند سری های sg/sf 100 و یا sg/sf 300 و یا sf/sg 350  باشند .

بهترین سوئیچ برای ماینر های بیت کوین

بهترین سوئیچ برای ماینر های بیت کوین :

سوئیچ های سیسکو را بهترین انتخاب برای ماینر ارز های دیجیتال می توان عنوان نمود . قدرت سخت افزاری بالا ، دوام و قدرت تحمل شرایط بد صنعتی از جمله گرما همگی دست به دست هم داده تا این سوئیچ ها گزینه شماره یک ماینر های ارز دیجیتالی برای اتصال دستگاههای ماینر به شبکه پول ، اتصال دوربین های مدار بسته نظارتی و … نامید . لازم به ذکر است چنانکه نیاز به استفاده از VPN جهت اتصال به پول دارید می توانید از سوئیچ های لایه 3 ( یا روتر ) نیز در کنار مودم اینترنت خود بهره برده  و در غیر این صورت از سوئیچ های لایه دو استفاده نمائید . 

تفاوت سوئیچ های لایه 2 و 3 :

سوئیچ های سیسکو از نظر موقعیت به کار گیری در شبکه به دو دسته کلی تقسیم می شوند : لایه 2 و لایه 3 .

سوئیچ های لایه 2 آدرس دهی دستگاه ها فقط بر اساس مک آدرس صورت می پذیرد ولی در لایه 3 این آدرس دهی بر اساس ip انجام می پذیرد . 

به زبان ساده تر ، در لایه دو ، آدرس مقصد برای یک پکت در شبکه ، مک آدرس دستگاه مقصد است در حالی که در سوئیج لایه 3 ، در فیلد مقصد یک پکت ، آدرس آی پی مقصد می باشد . 

سوئیچ های لایه دو در سطح اکسس  شبکه  ( جایی که کامپیوتر ها متصل می شوند ) و سوئیچ های لایه 3 در لایه کور ( مثلا به عنوان سوئیچ مادر )  استفاده می شوند .

 

تفاوت مدل سوئیچ های سیسکو از نظر لایه عملکرد :

سری سوئیچ های  2950 ، 2960 و 3560 سیسکو جزو سوئیچ های لایه 2 و سوئیچ های 3650 ، 3750 ، 3850  جزوه سوئیچ های لایه 3 محسوب می شوند .

 

تفاوت سوئیچ های سیسکو از نظر سخت افزار : 

سوئیچ های لایه 2 سوئیچ های ضعیف تری هستند که معمولا در آنها ، تعداد 8 ، 24 و یا 48 پورت اترنت با سرعت های 10/100 و یا  10/100/1000 دارند . این پورت ها می توانند به صورت poe نیز عمل کنند .

قیمت سوئیچ سیسکو

سوئیچ poe  چیست ؟

سوئیچ poe سوئیچ شبکه ای است که در آن امکان انتقال برق توسط پورت های شبکه نیز وجود دارد .

همان طور که می دانیم ، تجهیزات  مرتبط به صنعت آی تی بین 5 تا 12 ولت برق استفاده می کنند . بنابرین این سوئیچها می توانند از 5 تا 12 ولت برق را ، از طریق هر پورت در اختیار مصرف کننده ( دوربین ، آی پی فون  و … ) قرار دهند .

در هنگام خرید سوئیچ های poe باید دقت نمود که آیا تمام پورت های سوئیچ poe است یا بخشی از پورت ها . 

 

انتخاب سوئیچ مناسب :

شما با در نظر گرفتن نیاز امروز و آینده شبکه مورد نیاز خود ، می‌توانید از هر یک از این سوئیچ‌ها بهره ببرید. (چنانچه  انتخاب هر کدام مدل های ذیل برای شما مشکل آفرین است ، حتما با ما تماس بگیرید ، تا سوئیچ مناسب شما را به شما پیشنهاد دهیم )

خرید سوئیچ سیسکو

فروش سوئیچ سیسکو : 

سوئیچ های سیسکو به صورت کلی به دو بخش کاتالیست و اسمال بیزینس تقسیم می شوند که فروش آن به صورت کلی در انواع ذیل در شرکت ما صورت می پذیرد . همچنین لازم به ذکر است  که کلیه قطعات یدکی تجهیزات سیسکو (cisco spare part) به صورت نیو اورجینال و یا یوزد را می توانید از ما تهیه نمائید .

1 – سوئیچ های کاتالیست سری 2950

2 – سوئیچ های کاتالیست سری 2960

3- سوئیچ های کاتالیست سری 2960 plus

 4 – سوئیچ های کاتالیست سری 2960S

5 – سوئیچ های کاتالیست سری 2960X

6 – سوئیچ های کاتالیست سری 3550

7 – سوئیچ های کاتالیست سری 3560

8 – سوئیچ های کاتالیست سری 3750

9 – سوئیچ های کاتالیست سری 3850

10 – سوئیچ های  کاتالیست سری 4500

11 – سوئیچ های کاتالیست سری 4900

12 – سوئیچ های کاتالیست سری 6500

13- سوئیچ های اسمال بیزینس سری 100

14- سوئیچ های اسمال بیزینس سری 200

15 – سوئیچ های اسمال بیزینس سری 300

16- سوئیچ های اسمال بیزینس سری 350

 

جهت اخذ هرگونه مشاوره و راهنمایی در خصوص خرید سوئیچ سیسکو و اطلاع از قیمت سوئیچ سیسکو لطفا با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید :

66578977 -021  و 66938112 -021 

قیمت سوئیچ سیسکو :

لطفا برای آگهی از تمامی موجودی و قیمت دقیق سوئیچ سیسکو تماس بگیرید