تجهیزات پسیو شبکه

موجودی تجهیزات پسیو شبکه :

به دلیل حجم زیاد محصولات در سبد محصولات تجهیزات پسیو شبکه ، به اطلاع شما می رساند ، این شرکت در زمینه برند های ذیل فعال بوده و بهترین راه کار ، برای دریافت مشاوره و اخذ قیمت تماس با همکاران فروش ما به شماره تلفن های : ۸۱۱۲ ۶۶۹۳ ۰۲۱ – ۸۹۷۷ ۶۶۵۷ ۰۲۱ می باشد .

 

برندها در بخش پسیو شبکه : لگراند ، نگزنس ، اشنایدر ، آمپ ، متا الکترونیک ، دی لینک ، کی نت ، البرز ، سوپیتا ،دانوب و … 

 

 


 

تجهیزات شبکه به دو دسته تقسیم می شوند : اکتیو و پسیو شبکه

 تجهیزات پسیو شبکه – خدمات پسیو شبکه – خرید و فروش تجهیزات پسیو شبکه

شرکت ITShabake مفتخر است با ۱۵ سال تجربه مرتبط با طراحی و اجرا و پیاده سازی انواع شبکه های lan ، نسبت به واردات و دریافت نمایندگی  از معتبرترین برندهای فروش تجهیزات پسیو شبکه  ( انواع رک ، انواع کابل شبکه ، انواع پچ پنل ، پچ کورد ، تجهیزات ترانکینگ ، انواع داکت ، انواع تجهیزات فیبر نوری و … ) اقدام نموده  ،  تا در خدمت جامعه IT کشور باشد .

 

خدمات پسیو شبکه :

این شرکت آمادگی انجام کلیه خدمات کابل کشی و … را دارا می باشد . تماس ۶۶۹۳۸۱۱۲ | ۶۶۵۷۸۹۷۷- ۰۲۱

 

فروش تجهیزات پسیو شبکه

 

پسیو شبکه : 

تفاوت تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه  :

کل تجهیزات شبکه های کامپیوتری به دو دسته کلی تقسیم می شوند . تجهیزات اکتیو شبکه و تجهیزات پسیو شبکه .

تجهیزات اکتیو شبکه :

تجهیزات اکتیو شبکه تجهیزاتی هستند که فعالیت آنها نیازمند به جریان برق بوده و عملا نقش اصلی را در تولید سیگنال و یا پکت های شبکه دارند . تجهیزاتی از قبیل سوئیچ ها ، روتر ها ، مودم ها و … در این دسته قرار دارند .

تجهیزات پسیو شبکه :

تجهیزات پسیو شبکه به تجهیزاتی گفته می شود که فعالیت آنها نیازی به جریان برق نداشته و تاثیری در تولید و تقویت پکت ویا سیگنال ندارند . این تجهیزات شامل انواع رک ها ، کابل ها ، ترانک ها ،داکت ها  و … باشند . در این مقاله به بررسی دقیق تر عملکرد  تجهیزات پسیو شبکه خواهیم پرداخت .

ترانک شبکه :

ترانک شبکه از تجهیزات پسیو شبکه  بوده و عبارت است از قوطی های عمدتا مستطیل شکلی که در ابعاد مختلف تولید می شوند که از آنها برای هدایت و نگهداری کابل های شبکه ، برق ،  تلفن و فیبر استفاده می شود . این تجهیزات عمدتا روی دیوار ( معمولا بالای قرنیز) نصب شده و به حفاظت از تجهیزات مهم داخل خود کمک می کند .

از کاربرد دیگر ترانک ها در شبکه می توان به عملکرد انها در تعبیه تجهیزاتی از قبیل پریز های شبکه و برق بر روی آنها اشاره کرد . ترانک ها دارای درپوش های نرمی بوده که عمل کابل گذاری را به دفعات زیاد ممکن می سازند  . ترانک ها در ابعاد و جنس های مختلفی تولید می گردند .

 1. جنس بدنه ترانک : جنس بدنه ترانک ها می تواند از PVC و یا فلز باشد . که بسته به محل استفاده و استقامت مورد نیاز مورد انتخاب خواهد بود . جنس بدنه ترانک ها بسیار مهم بوده و در مواقع بروز آتش سوزی نباید دود کرده ( به علت بخارات سمی ) و آتش را پخش کند .
 2. سایز ترانک : همانطور که گفته شد ، ترانک یک قوطی می باشد که بسته به مقدار کابلی که از ان عبور می کند ، می تواند ساز های مختلفی داشته باشد . واحد سنجش طول ترانک ها شاخه است که هر شاخه ، شامل دو متر ، ترانک است . عمق ترانک ، معمولا ۵ تا ۱۰ سانتی متر بوده و ارتفاع آن نیز از ۱۰ سانتی متر تا ۲۵ سانتی متر می تواند باشد .
 3. فرم ها و مدل های ترانک : همانطورکه گفته شد ، ترانک ها به صورت قوطی های مستطیل شکل تولید می شوند . از دیگر فرم های تولید شده  ترانک ها می توان به گرده ماهی اشاره کرد که ازآن برای نصب بر روی زمین و مناطقی که در معرض رفت و آمد کاربران (اصطلاحا دارای پا خور می باشند ) استفاده می گردد .

 

داکت شبکه :

داکت شبکه از تجهیزات پسیو شبکه  بوده و عملا ترانکی است که ارتفاع ان کوچک تر از ترانک بوده و معمولا در ارتفاع های ۱ ، تا ۵ سانتی متر تولید شده و عموما در جاهایی با حجم کابل  عبوری کم کاربرد دارد .

مطالب بیان شده در خصوص ترانک های شبکه در خصوص داکت های شبکه نیز صدق می کند .

سینی کابل :

سینی کابل از تجهیزات پسیو شبکه  بوده و عملا ترانکی است که ارتفاع آن بزرگتر از ترانک بوده و معمولا در ارتفاع های ۲۰ الی ۵۰ سانتی متر تولید شده و عموما در جاهایی با حجم کابل  عبوری زیاد کاربرد دارد .

از این سینی ها که عمدتا از فلز ساخته می شود معمولا در رایزر ها و یا زیر و یا بالای کف و سقف کاذب استفاده می گردند . عمده دلیل استفاده از این سینی ها ، سرو شکل دادن به کابل های عبوری در مقیاس زیاد و جلوگیری از جویده شدن کابل ها توسط جوندگان است .

کابل شبکه :

 از کابل های شبکه در بستر شبکه های استار استفاده می شود که دارای نسل ها و مدل های مختلفی هستند . کابل های شبکه عملا ۴ زوج بهم تابیده است که اصطلاحا به آنها twisted pair  می گویند .

این ۴ زوج در هشت رنگ که هر رنگ بیان گر وظیفه خاصی است تولید می شوند . کابل های شبکه که به آنها CAT  گفته می شود دارای مدل ها و نسل های مختلفی بوده که هر کدام از نسل ها دارای کاربرد های خاصی بوده و در حال حاضر نسل های ۵ تا ۷ مورد استفاده می باشد .

 

عمده تفاوت  کابل ها در تجهیزات پسیو شبکه :

 1. جنس رشته ها : کابل های درجه یک از جنس مس خالص تولید می شوند که یکی از مهم ترین تفاوت های کابل درجه یک با الباقی کابل ها هست . کابل های درجه دو و سه معمولا مغزی الومینیوم و یا آهن داشته و توسط مس روکش می شوند و عملا در هنگام اخذ تست ( مثلا تست فلوک) توانایی پاس کردن تمامی المان های لازم یک کابل خوب را ندارند .
 2. جنس بدنه کابل (ژاکت کابل ) :  دو نوع کابل در این دسته بندی وجود دارند . کابل هایی با روکش pvc و کابل های با روکش lszh . کابل های lszh  که معمولا در مکان های حساس مانند دیتاسنتر ها استفاده می گردند ، در هنگام سوختن ، دود سمی تولید نکرده و باعث خفگی نمی شوند .
 3. مقاومت کابل ها در مقابل نویز : نویز ها و پارازیت های موجود در محل نصب کابل ها از عمده ترین دلایل بروز مشکل در شبکه ها گزارش می شود . در بسیاری از مواقع این نویز ها دارای دلایل خارجی ( مربوط به محیط شهری) نبوده بلکه دارای سرمنشا داخلی می باشد . بدین منظور که به علت مجاور کابل های برق ( حتی کم فشار) در کنار کابل های شبکه ( حتی در داخل داکت و ترانک) ما شاهد بروز نویز روی شبکه هستیم . برای جلوگیری از این مشکل ، کابل ها به صورت شیلد دار تولید می شوند . بر این اساس انواع کابل های شیلد دار به شرح ذیل تقسیم می شوند :
  • کابل UTP مخفف Unshielded Twisted Pairs  بوده و عبارت است از کابلی‌ بدون شیلد.
  • کابل STP مخففShielded Twisted Pairs عبارت است از کابلی‌ با شیلد.
  • کابل FTP مخففFoiled Twisted Pairs عبارت است ازکابلی‌ با پوشش فویلی از جنس الومینیوم.
  • کابل SFTP عبارت است از کابلی‌ که هم از شیلد و هم از فویل برای دور سیم‌ها استفاده شده است.
  • کابل SSTP مخففShielded Shielded Twisted Pairs است و از دو سری شیلد برای پیچیدن دور سیم زوج‌ها بهره می‌گیرند.

 

 

کف کاذب :

از کف کاذب  زیر مجموعه تجهیزات پسیو شبکه بوده و در اتاق های سایت (سرور فارم و یا دیتا سنتر )  استفاده می شود . مهمترین دلایل استفاده از کف های کاذب در اتاق های سایت ، دسترسی راحت تر به کابل ها و سینی های استفاده شده در زیر کف کاذب و انتقال هوای گرم و یا سرد از زیر کف های کاذب می باشد .

پچ پنل :

یکی از بخش های مهم  در هر رک پچ پنل می باشد . از پچ پنل ها برای مدیریت کابل ها استفاده می شود . یک سمت تمامی کابل ها کشیده شده که وارد رک می شوند توسط پچ پنل مدیریت می شوند . شما به راحتی می توانید توسط پچ کورد پورت های پچ پنل را به سوئیچ وصل نمائید .

سوکت شبکه :

سوکت شبکه یا سوکت rj45  برای اتصال کابل های شبکه به دیوایس های شبکه استفاده می شود . سوکت های شبکه  متناظر با نوع کابل شبکه تولید می شوند .

پچ کورد :

پچ کورد ها کابل های شبکه ای هستند که دو سر آن سوکت خورده اند و از آن جهت اتصال دیوایس ها به شبکه استفاده می شوند . پچ کورد ها در متراژ های متفاوت و در انواع متفاوتی تولید می شوند .

 

خرید و فروش تجهیزات پسیو شبکه :

لطفا در صورت نیاز به هرگونه نیاز مشاوره و یا استعلام قیمت در خصوص فروش محصولات پسیو شبکه  ( رده مس و فیبر )  با واحد فروش شرکت آی تی شبکه تماس حاصل فرمایید .

ما مناسب ترین قیمت را به شما پیشنهاد خواهیم داد .

تلفن : ۰۲۱۶۶۹۳۸۱۱۲-۰۲۱۶۶۵۷۸۹۷۷

کلیه برند های لگراند ، نگزنس ، اشنایدر  و … موجود می باشد  .

 

 

تجهیزات پسیو شبکه was last modified: اردیبهشت ۶ام, ۱۳۹۸ by admin