روتر سیسکو

روتر سیسکو

 روتر سیسکو  :

روتر چیست ؟

به زبان بسیار ساده ، روتر وسیله ای است که در مرز شبکه های کامپیوتری قرار گرفته و بسته های شبکه را به مقصد مورد نظر هدایت می کند . به زبان فنی تر ،  جهت اتصال دو یا چند شبکه متجانس که دارای ساب نت های مختلفی هستند ، نیازمند به یک دستگاه لایه ۳ هستیم که بتواند نسبت به آدرس دهی پکت ها اقدام کند . این دستگاه که اختصاصا در لایه سوم شبکه فعال است ، روتر نام دارد .

در شبکه ها ، روتر ها به عنوان گیتوی عمل می کنند بدین منظور که ، هر دستگاهی که نمی داند با بسته ای که در دست دارد چه کند ، آنرا تحویل گیتوی خود می دهد . 

انواع روتر :

روتر ها به دو دست سخت افزاری و نرم افزاری تقسیم می شوند .

روتر نرم افزاری : 

به حداقل دو کارت شبکه و یک سیستم عامل شامل ویندوز و یا لینوکس برای مدیریت پکت ها نیاز داریم .

روتر سخت افزاری :

یک سری شرکت های معروف جهان ، نسبت به تولید سخت افزار اختصاصی روتر اقدام نموده اند که از معروف ترین این شرکت ها می توانیم به شرکت های سیسکو و میکروتیک و هواوی و … اشاره کرد . این شرکت ها بر اساس نیاز و ابعاد شبکه نسبت به تولید روتر هایی شبکه با توان سخت افزاری متفاوت اقدام نموده است .

توان پردازش و قدرت روتر ها :

دقت شود که ، روتر ها بر اساس محل استفاده می توانند سخت افزار های قوی تر و یا ضعیف تری داشته باشند . در روتر های قوی تر همانند ۳۸۴۵ و یا ۳۹۴۵ سیسکو از یک یا دو پردازنده قوی و معماری های پیشرفته استفاده می شود که به راحتی توانایی تحمل ترافیک شدید کاری را دارا می باشد . در حالی که در روتر های ضعیف تر این کیفیت ساخت به مراتب پایین تر می آید .

پشتیبانی از پروتکل های های خاص در مسیریابی  : 

پروتکل های مسیر یابی ، روال هدایت پکت های شبکه را مشخص می کنند . پروتکل های مسیریابی برای شبکه های کوچک تا بزرگ طراحی شده اند .  بسته به نوع روتر و ویرژن IOS انتخابی ، می توانیم از انواع پروتکل های مختلف و پیشرفته شبکه همانند ospf  و … استفاده کنیم . 

تنوع پورت ها و اسلات ها در روتر ها  :

پورت های روتر امکان ارتباط با شبکه های جانبی  را در اختیار ما می گذارند که ساده ترین آنها اترنت می باشد . بسته به نوع و قدرت سخت افزاری روتر شما می توانید به صورت ماژولار ، پورت های مورد نظر خود را به روتر اضافه کنید . لازم به ذکر است که بر روی روتر ها از جاهایی خالی تحت عنوان اسلات برای اضافه نمودن پورت مناسب و مورد نیاز استفاده می شود .  در روتر های کوچک تر حداکثر از ۲ اسلات پشتیبانی می کنند در حالی که در روتر های قوی تر به ۴ اسلات افزایش می یابد .

معرفی روتر های سیسکو :

یکی معروف ترین برندهای تولید کننده روتر و سوئیچ در جهان ، سیسکو می باشد .

شهرت شرکت سیسکو به خاطر دستگاه های روتر و سوئیچ اش می باشد و باید اعتراف کرد که در این صنعت بهترین هستند .

سیسکو محصولات متنوعی در زمینه روتر (مسیریاب) تولید می کند که از بین آنها سری های ۱۸۰۰، ۲۸۰۰ ،۳۸۰۰ ، ۲۹۰۰ و ۳۹۰۰ از محبوبیت بالایی برخوردارند .

تفاوت انواع روتر های بی‌سیم و با سیم :

تنها فرق روتر های  بی‌سیم و سیمی در نوع ارتباطی است که استفاده می‌کنند. روتر سیمی تنها دارای پورت lan  است، در حالی که یک روتر بی‌سیم یا wifi به یک آنتن و آداپتور بی سیم مجهز است تا امکان برقراری ارتباط بدون نیاز به کابل را فراهم کند.

فروش روتر سیسکو در مدل های زیر در این شرکت صورت می گیرد :

۱- روترهای سری ۸۰۰

۲- روترهای سری ۱۸۰۰ مانند : روتر های ۱۸۴۱ و  ۱۸۶۱ .

۳-  روترهای سری ۲۸۰۰ مانند : روتر های ۲۸۰۱ ، ۲۸۱۱ ، ۲۸۲۱  و ۲۸۵۱ .

۴- روترهای سری ۳۸۰۰  مانند :روتر های ۳۸۲۵ و ۳۸۴۵ .

۵- روترهای سری ۹۰۰

۶- روترهای سری ۱۹۰۰ مانند : روتر های ۱۹۴۱ و  ۱۹۶۱ .

۷- روترهای سری ۲۹۰۰ مانند : روتر های ۲۹۰۱ ، ۲۹۱۱ ، ۲۹۲۱  و ۲۹۵۱ .

۸- روترهای سری ۳۹۰۰ مانند :روتر های ۳۸۲۵ و ۳۸۴۵ .

۹- روترهای سری ۲۶۰۰ مانند روتر های ۲۶۱۰ ،۲۶۱۲ ، ۲۶۲۰ ، ۲۶۵۱ و ۲۹۹۰ .

۱۰- روترهای سری ۴۴۰۰

۱۱- روترهای سری ۷۲۰۰

۱۲- روترهای سری ۷۶۰۰

جهت اخذ هرگونه مشاوره و راهنمایی  در خصوص فروش روتر سیسکو و اطلاع از آخرین موجودی کالا ها لطفا با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید :

۶۶۵۷۸۹۷۷ -۰۲۱  و ۶۶۹۳۸۱۱۲ -۰۲۱ 

اطلاعات تکمیلی در خصوص روتر های سیسکو در سایت مرجع در این لینک 

روتر سیسکو was last modified: شهریور ۶ام, ۱۳۹۸ by admin