گیت وی گرند استریم

فروش گیتوی گرند استریم

گیت وی گرند استریم :

گیت وی گرند استریم ( grandstream gateway)  یک مبدل خطوط آنالوگ شهری به دیجیتال بوده و جزو تجهیزات ویپ محسوب می شود . گیت وی گرند استریم ،  یک محصول با تکنولوژی چینی – آمریکایی بوده که به یقین از نظر کیفیت کار و پایداری در پروژه های ویپ ،  می توان این برند را  جزو ۲ محصول برتر حال حاضر ایران به حساب آورد .  گیتوی گرند استریم  به لحاظ پایداری بسیار خوب و تطابق کامل با شبکه های مخابراتی ایران ، مورد توجه بسیاری از متخصصان شبکه و مخابرات واقع شده است .  محصولات ویپ Voip گرند استریم با دارا بودن استانداردهای برتر مخابراتی ،  توانسته اند جایگاهی رفیع ،  برای خود در سالهای اخیر کسب نماید .

همانطور که می دانیم ، مهمترین مسئله در اجرای یک پروژه  ویپ voip  انتخاب با دقت اجزای آن میباشد . یکی از مهمترین این اجزا ، گیتوی ویپ  میباشد . گیتوی ویپ وظیفه تبدیل خطوط آنالوگ به دیجیتال را به عهده دارد ، بدین معنی که خطوط شهری ابتدا وارد این مبدل شده و بعد از تبدیل سیگنالینگ ، وارد سرور ویپ می گردد .  در این میان انتخاب نوع گیتوی ویپ ، به علت تاثیر مستقیم بر روی کیفیت صدا و تماس ، برای ما بسیار مهم میباشد .دلایل این اهمیت را می توان به صورت کلی موارد ذیل بیان کرد :

۱- اکو کنسلر : وجود ماژول  اکو کنسلر حرفه ای و با کیفیت روی گیتوی ، می تواند به راحتی نویز و اکو یا همان برگشت صدا موقع مکالمه را از بین ببرد . در صورت عدم وجود این ماژول ، صدا به صورت کلی بی کیفیت و نامفهوم و آزاد دهنده خواهد بود . 

۲- پشتیبانی از فکس : امروزه استفاده از دستگاه های فکس نرم افزاری و یا سخت افزاری یکی از اصلی ترین نیاز های هر سازمانی است . در صورتیکه یک گیت وی نتواند از پروتکل مربوط به فکس حمایت کند ، عملا استفاده از فکس را از دست خواهیم داشت . 

دسته بندی و معرفی گیت وی های گرند استریم  :

۱ – گیتوی های ۴ و ۸ پورت FXO  ( آنالوگ شهری ) گرند استریم (Grandstream 4104- 4108)  

۲- گیتوی های ۴ و ۸ پورت FXS گرند استریم (Grandstream 4004- 4008) 

۳ – گیتوی های ۱۶ تا ۴۸ پورت FXS گرند استریم (Grandstream 4216 – 4224 – 4232 – 4248) 

۴ – گیتوی های دیجیتال ۱ ، ۲ و ۴ پورت E1 گرند استریم (Grandstream 4501- 4502-4504) 

۵- گیتوی های آنالوگ نسل جدید گرند استریم (Grandstream HT801 – HT802 – HT812 -HT813 – HT814 – HT818) 

خرید گیت وی گرند استریم
قیمت گیت وی گرند استریم

۱ – گیتوی های ۴ و ۸ پورت FXO  ( آنالوگ شهری ) گرند استریم (Grandstream 4104- 4108)  :

۱-۱ ) گیت وی ۴ پورت FXO گرند استریم ۴۱۰۴ : 

گیت وی گرند استریم ۴۱۰۴  ، دارای ۴ پورت برای ورود خطوط شهری تلفن ثابت یا اصطلاحا  ۴ پورت FXO   می باشد .  این گیتوی ۴ پورت شهری  ، دارای ۲ پورت شبکه ۱۰/۱۰۰ بوده و می توان بر روی آن QOS را در لایه های ۲ و ۳ پیاده نمود .

گیتوی های گرند استریم دارای قدرت بی نظیری در تطابق با سیگنالینگ مخابراتی بوده و با استفاده از تنظیمات بسیار پیشرفته خود به راحتی نویز های موجود روی خطوط تلفنی را رفع می کند ، از این رو از این دستگاه ها استقبال خوبی در بازار ایران شده است .

  لازم به ذکر است ، گیت وی گرند استریم ۴۱۰۴  مجهز به مدیریت جیتر بافر ( تقدم / تاخر صدا ) ، اکو کنسلر ( برگشت صدا) ، کالر آی دی  و DTMF  ( سیگنالیست که با فشردن هریک از دکمه های تلفن به مرکز مخابراتی ارسال می گردد ) بوده و پروتکل t38 ،پروتکل مورد استفاده از فکس را به خوبی حمایت می کتد .  این دستگاه دارای قابلیت PSTN Failover می باشد ، بدین معنی که دستگاه دارای یک پورت خط PSTN می باشد که در صورت قطع برق می توان از آن استفاده کرد و تماس ها را خارج نمود .

همچنین ، گرند استریم ۴۱۰۴ ،  قابلیت پشتیبانی از دو  SIP Server  برای رجیستر شدن را دارا می باشد . 

سایز دستگاه گیت وی گرند استریم ۴۱۰۴ ،  ۲۳۰*۱۳۵*۳۵  میلی متر بوده و عملا غیر رک مونتی بوده و قابل نصب بر روی دیوار بوده و  رو میزی می باشد .

دمای کارکرد گیت وی گرند استریم ۴۱۰۴  ،  -۱۰ تا +۶۰ است اما تجربه نشان داده در دما بالای +۳۰ درجه عملکرد آن مختل شده وحتما باید از خنک کننده برای حفظ عملکرد صحیح آن استفاده نمود . گیتوی گرند استریم ۴۱۰۴  ، تحمل رطوبت ۱۰ تا ۹۰ درجه ( آب غیر مستقیم ) را دارد . 

کدک های صوت و تصویر  مورد حمایت دستگاه گیت وی گرند استریم ۴۱۰۴  عبارتند از G.711 , G.723 ,G.726 , G.729 , G.728 , iLBC ,H.264 

۱-۲ ) گیت وی ۸ پورت FXO گرند استریم ۴۱۰۸ : 

گیت وی گرند استریم ۴۱۰۸  ، دارای ۸ پورت برای ورود خطوط شهری تلفن ثابت یا اصطلاحا  ۸ پورت FXO   می باشد .  این گیتوی ۸ پورت شهری  ، دارای ۲ پورت شبکه ۱۰/۱۰۰ بوده و می توان بر روی آن QOS را در لایه های ۲ و ۳ پیاده نمود .

گیتوی های گرند استریم دارای قدرت بی نظیری در تطابق با سیگنالینگ مخابراتی بوده و با استفاده از تنظیمات بسیار پیشرفته خود به راحتی نویز های موجود روی خطوط تلفنی را رفع می کند ، از این رو از این دستگاه ها استقبال خوبی در بازار ایران شده است .

  لازم به ذکر است ، گیت وی گرند استریم ۴۱۰۸  مجهز به مدیریت جیتر بافر ( تقدم / تاخر صدا ) ، اکو کنسلر ( برگشت صدا) ، کالر آی دی  و DTMF  ( سیگنالیست که با فشردن هریک از دکمه های تلفن به مرکز مخابراتی ارسال می گردد ) بوده و پروتکل t38 ،پروتکل مورد استفاده از فکس را به خوبی حمایت می کتد .  این دستگاه دارای قابلیت PSTN Failover می باشد ، بدین معنی که دستگاه دارای یک پورت خط PSTN می باشد که در صورت قطع برق می توان از آن استفاده کرد و تماس ها را خارج نمود .

همچنین ، گرند استریم ۴۱۰۸ ،  قابلیت پشتیبانی از دو  SIP Server  برای رجیستر شدن را دارا می باشد . 

سایز دستگاه گیت وی گرند استریم ۴۱۰۸ ،  ۲۳۰*۱۳۵*۳۵  میلی متر بوده و عملا غیر رک مونتی بوده و قابل نصب بر روی دیوار بوده و  رو میزی می باشد .

دمای کارکرد گیت وی گرند استریم ۴۱۰۸  ،  -۱۰ تا +۶۰ است اما تجربه نشان داده در دما بالای +۳۰ درجه عملکرد آن مختل شده وحتما باید از خنک کننده برای حفظ عملکرد صحیح آن استفاده نمود . گیتوی گرند استریم ۴۱۰۸  ، تحمل رطوبت ۱۰ تا ۹۰ درجه ( آب غیر مستقیم ) را دارد . 

کدک های صوت و تصویر  مورد حمایت دستگاه گیت وی گرند استریم ۴۱۰۸  عبارتند از G.711 , G.723 ,G.726 , G.729 , G.728 , iLBC , H.264. 

۲ – گیتوی های ۴ و ۸ پورت FXS  گرند استریم (Grandstream 4004- 4008)  :

۲-۱ ) گیت وی ۴ پورت FXS گرند استریم ۴۰۰۴ :
۲-۲ )گیت وی ۸ پورت FXS گرند استریم ۴۰۰۸ : 

۳ – گیتوی های ۱۶ تا ۴۸ پورت FXS گرند استریم (Grandstream 4216 – ۴۲۲۴ – ۴۲۳۲ – ۴۲۴۸) :

۳-۱  ) گیت وی ۱۶ پورت FXS  گرند استریم ۴۲۱۶ :
۳-۲ ) گیت وی ۲۴ پورت FXS  گرند استریم ۴۲۲۴ : 
۳-۳ ) گیت وی۳۲ پورت FXS  گرند استریم ۴۲۳۲ : 
۳-۴ ) گیت وی ۴۸ پورت FXS  گرند استریم ۴۲۴۸ : 

۴ – گیتوی های دیجیتال ۱ ، ۲ و ۴ پورت E1 گرند استریم (Grandstream 4501- 4502-4504) :

۴-۱ ) گیتوی تک پورت E1 گرند استریم ۴۵۰۱ : 
۴-۲ ) گیتوی ۲ پورت E1 گرند استریم  ۴۵۰۲ :
۴-۳ ) گیتوی ۴ پورت E1 گرند استریم ۴۵۰۴ :

۵- گیتوی های آنالوگ نسل جدید گرند استریم (Grandstream HT801 – HT802 – HT812 -HT813 – HT814 – HT818) :

۵-۱ ) گیت وی تک پورت FXS گرند استریم HT801 :
۵-۲ ) گیت وی ۲ پورت FXS گرند استریم HT802 :
۵-۳ ) گیت وی ۲ پورت FXS گرند استریم HT812 :
۵-۴ ) گیت وی ترکیبی گرند استریم HT813 ، تک پورت FXS  و تک پورت FXO  :
۵-۵ ) گیت وی ۴ پورت FXS گرند استریم HT814 :
۵-۶ ) گیت وی ۸ پورت FXS گرند استریم HT818 :

راهنمایی برای انتخاب مدل ها :

FXO: 4104 -4108

FXS: 4004-4008-4216-4224-4232-4248

 

معرفی محصولات ویپ  voip  گرند استریم GrandStream :

گرنداستریم Grand Stream   یک محصول با تکنولوژی آمریکا میباشد که جزو ۳ محصول برتر دنیا میباشد که در ایران هم GrandStream گرند استریم  به لحاظ پایداری بسیار خوب با شبکه مخابراتی مورد توجه بسیاری از متخصصان شبکه و مخابرات و سانترال  واقع شده است محصولات ویپ Voip گرند استریم GrandStream  با دارا بودن استانداردهای برتر مخابراتی توانسته اند جایگاهی خوبی برای خود در سالهای اخیر کسب نماید درادامه به بیان ویژگی های محصولات گرند استریم GrandStream خواهیم پرداخت .

مهمترین مسئله در اجرای یک سیستم پیشرفته ویپ voip  انتخاب اجزای آن میباشد که یکی از مهمترین آنها انتخاب گیتوی Gateway  میباشد گیتوی وظیفه تبدیل خطوط آنالوگ به دیجیتال را دارند یعنی خط های شهری یا تلفن های ثابت ابتدا بایستی وارد گیتوی Gateway  شده تا الباقی مراحل نصب و راه اندازی روی آنها انجام شود اما انتخاب نوع گیتوی Gateway نیز بسایر مهم میباشد چون باید حتما به این نکته نیز توجه نمود که گیتوی Gateway انتخابی دارای اکو کنسلر حرفه ای باشد که بتواند نویز و اکو یا همان برگشت صدا موقع مکالمه را از بین ببرد که Gateway  گیتوی های     گرند استریم GrandStream  دارای این امکان میباشند همچنین تمام Gateway  گیتوی های      گرند استریم GrandStream  توانایی پشتیبانی از  Fax فکس وConference  کنفرانس صوتی و تصویری را دارا میباشند به شرطی که گوشی IP PHONE آی پی فون انتخابی نیز بتواند این امکانات را به مصرف کننده بدهد

انواع  گیتوی گرند استریم شهری  ( Gateway  Grandstream )   :

گیتوی گرند استریم  GrandStream Gateway GXW4104 :

این مدل دارای ۴ پورت برای ورود خطوط شهری تلفن ثابت میباشد که به اصطلاح دارای ۴ پورت FXO  بوده  همچنین دارای سیستم اکو کنسلر میباشد و پشتیبانی کامل از Fax  فکس را دارا میباشد .

گیتوی گرنداستریم  GrandStream Gateway GXW4108 :

این مدل دارای ۸ پورت برای ورود خطوط شهری تلفن ثابت میباشد که به اصطلاح دارای ۸ پورت FXO  بوده و همچنین دارای سیستم اکو کنسلر میباشد و پشتیبانی کامل از Fax  فکس را دارا میباشد

اما گرند استریم   GrandStrem دارای Gateway  گیتوی های دیگری نیز میباشد که برای تبدیل خطوط دیجیتال به آنالوگ استفاده میشوند که برای جاهایی هست که تمایلی به استفاده از  آی پی فون ها IP PHONE ندارند و میخواهند از گوشی های معمولی استفاده کنند

انواع  گیتوی گرند استریم ( Gateway  Grandstream )   :

گیتوی گرند استریم GrandStream Gateway GXW4004:

این مدل دارای ۴ پورت FXS  برای ورود گوشی های تلفن معمولی رومیزی به سیستم ویپ voip  بوده و همچنین توانایی پشتیبانی از فکس را دارا بوده و همچنین دارای سیستم پیشرفته اکو کنسلر میباشد که میتواند در حین مکالمه چلوی نویز و برگشت صدا و پارازیت را بگیرد

گیتوی گرند استریم GrandStream Gateway GXW4008:

این مدل دارای ۸ پورت FXS  برای ورود گوشی های تلفن معمولی رومیزی به سیستم ویپ voip  بوده و همچنین توانایی پشتیبانی از فکس را دارا بوده و همچنین دارای سیستم پیشرفته اکو کنسلر میباشد که میتواند در حین مکالمه چلوی نویز و برگشت صدا و پارازیت را بگیرد .

گیتوی گرند استریم GrandStream Gateway GXW4216:

این مدل دارای ۱۶ پورت FXS  برای ورود گوشی های تلفن معمولی رومیزی به سیستم ویپ voip  بوده و همچنین توانایی پشتیبانی از فکس را دارا بوده و همچنین دارای سیستم پیشرفته اکو کنسلر میباشد که میتواند در حین مکالمه چلوی نویز و برگشت صدا و پارازیت را بگیرد .

گیتوی گرند استریم GrandStream Gateway GXW4224 :

این مدل دارای ۲۴ پورت FXS  برای ورود گوشی های تلفن معمولی رومیزی به سیستم ویپ voip  بوده و همچنین توانایی پشتیبانی از فکس را دارا بوده و همچنین دارای سیستم پیشرفته اکو کنسلر میباشد که میتواند در حین مکالمه چلوی نویز و برگشت صدا و پارازیت را بگیرد .

گیتوی گرند استریم GrandStream Gateway GXW4232 :

این مدل دارای ۳۲ پورت FXS  برای ورود گوشی های تلفن معمولی رومیزی به سیستم ویپ voip  بوده و همچنین توانایی پشتیبانی از فکس را دارا بوده و همچنین دارای سیستم پیشرفته اکو کنسلر میباشد که میتواند در حین مکالمه چلوی نویز و برگشت صدا و پارازیت را بگیرد .

گیتوی گرند استریم GrandStream Gateway GXW4248 :

این مدل دارای ۴۸ پورت FXS  برای ورود گوشی های تلفن معمولی رومیزی به سیستم ویپ voip  بوده و همچنین توانایی پشتیبانی از فکس را دارا بوده و همچنین دارای سیستم پیشرفته اکو کنسلر میباشد که میتواند در حین مکالمه چلوی نویز و برگشت صدا و پارازیت را بگیرد .

همچنین Gateway  گیتوی ها یی که برای اتصال گوشی های رومیزی استفاده میشوند دارای پورتهای کمتری نیز میباشند که اصطلاحا به آنها ATA  گفته میشود ATA  ها نیز همانند گیتوی ها دارای اکو کنسلر و سیستم لغو نویز میباشد و همچنین توانایی پشتیبانی از فکس را دارا میباشند .

 

در صورت نیاز به اخذ هر گونه راهنمایی ، مشاوره رایگان  و آگاهی از قیمت گیتوی گرنداستریم و دریافت پیش فاکتور با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید :

۰۲۱۶۶۹۳۸۱۱۲- ۰۲۱۶۶۵۷۸۹۷۷

گیت وی گرند استریم was last modified: خرداد ۳ام, ۱۳۹۸ by admin