کابل شبکه لگراند – قیمت و انواع کابل شبکه – انواع کابل شبکه و کاربرد آنها

کابل شبکه لگراند – قیمت و انواع کابل شبکه – انواع کابل شبکه و کاربرد آنها :

کابل شبکه :  

از کابل های شبکه در بستر شبکه های استار استفاده می شود که دارای نسل ها و مدل های مختلفی هستند . کابل های شبکه عملا ۴ زوج بهم تابیده است که اصطلاحا به آنها twisted pair  می گویند . این ۴ زوج در هشت رنگ که هر رنگ بیان گر وظیفه خاصی است تولید می شوند . کابل های شبکه که به آنها CAT  گفته می شود دارای مدل ها و نسل های مختلفی بوده که هر کدام از نسل ها دارای کاربرد های خاصی بوده و در حال حاضر نسل های ۵ تا ۷ مورد استفاده می باشد .

انواع کابل شبکه و کاربرد آنها   :

 1. جنس رشته ها : کابل های درجه یک از جنس مس خالص تولید می شوند که یکی از مهم ترین تفاوت های کابل درجه یک با الباقی کابل ها هست . کابل های درجه دو و سه معمولا مغزی الومینیوم و یا آهن داشته و توسط مس روکش می شوند و عملا در هنگام اخذ تست ( مثلا تست فلوک) توانایی پاس کردن تمامی المان های لازم یک کابل خوب را ندارند .
 2. جنس بدنه کابل (ژاکت کابل ) :  دو نوع کابل در این دسته بندی وجود دارند . کابل هایی با روکش pvc و کابل های با روکش lszh . کابل های lszh  که معمولا در مکان های حساس مانند دیتاسنتر ها استفاده می گردند ، در هنگام سوختن ، دود سمی تولید نکرده و باعث خفگی نمی شوند .
 3. مقاومت کابل ها در مقابل نویز : نویز ها و پارازیت های موجود در محل نصب کابل ها از عمده ترین دلایل بروز مشکل در شبکه ها گزارش می شود . در بسیاری از مواقع این نویز ها دارای دلایل خارجی ( مربوط به محیط شهری) نبوده بلکه دارای سرمنشا داخلی می باشد . بدین منظور که به علت مجاور کابل های برق ( حتی کم فشار) در کنار کابل های شبکه ( حتی در داخل داکت و ترانک) ما شاهد بروز نویز روی شبکه هستیم . برای جلوگیری از این مشکل ، کابل ها به صورت شیلد دار تولید می شوند . بر این اساس انواع کابل های شیلد دار به شرح ذیل تقسیم می شوند :
  • کابل UTP مخفف Unshielded Twisted Pairs  بوده و عبارت است از کابلی‌ بدون شیلد.
  • کابل STP مخففShielded Twisted Pairs عبارت است از کابلی‌ با شیلد.
  • کابل FTP مخففFoiled Twisted Pairs عبارت است ازکابلی‌ با پوشش فویلی از جنس الومینیوم.
  • کابل SFTP عبارت است از کابلی‌ که هم از شیلد و هم از فویل برای دور سیم‌ها استفاده شده است.
  • کابل SSTP مخففShielded Shielded Twisted Pairs است و از دو سری شیلد برای پیچیدن دور سیم زوج‌ها بهره می‌گیرند.

کابل شبکه لگراند :

لگراند با هدف ضمانت انسجام مطلق سیستم‌های Cat5e، Cat6 و Cat6A در سری محصولات LCS2 انواع کابل‌های ۴ زوجی را در ۴ مدل متفاوت از جمله، U/UTP، S/FTP و  SF/UTP ارائه نموده است. 

لگراند با توجه به محیط نصب و به کارگیری کابل ها آن‌ها را با دو نوع روکش و غلاف، ارائه نموده است:

– کابل با روکش PVC

– کابل با روکش هالوژنه LSZH

[/av_textblock]

[av_textblock size=” font_color=” color=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” av_uid=’av-32i700′ admin_preview_bg=”]

 لطفا جهت کسب هرگونه راهنمایی و دریافت مشاوره خرید و آگاهی از قیمت و انواع کابل شبکه با بخش فروش شرکت تماس حاصل فرمائید.

 

کابل شبکه لگراند – قیمت و انواع کابل شبکه – انواع کابل شبکه و کاربرد آنها was last modified: بهمن ۱۱ام, ۱۳۹۷ by admin