تجهیزات شبکه

۵ دلیل برای استفاده از رک های شبکه

۵ دلیل برای استفاده از رک های شبکه

5 دلیل برای استفاده از رک های شبکه

چرا باید از رک های شبکه استفاده کنیم؟

هنگامی که به راه اندازی یک دفتر کاری که نیاز به تجهیزات الکترونیکی دارد می پردازید، ممکن است ایده های مختلفی برای چیدن این تجهیزات به ذهن شما برسد. شما ممکن است کامپیوتر ها و تجهیزات خود را روی میز، زیر میز یا هر جایی که از آن استفاده می شود قرار دهید. اگر چه این راه ممکن است ساده ترین گزینه باشد، اما احتمالا بهترین گزینه نیست. برای کسب و کار هایی که دارای یک مرکز دیتا یا اطلاعات، یا بخش کامپیوتر می باشند، استفاده از یک رک برای قرار دادن کاپیوتر ها در آن می تواند یک گزینه ی عالی و به صرف باشد.

در مقاله ای که اکنون در حال مطالعه ی آن می باشید، ما قصد داریم تا به برخی از دلایل اینکه چرا کسب و کار های زیادی از رک های شبکه استفاده می کنند، و اینکه چرا همه ی کسب و کار ها باید از آنها استفاده کنند خواهیم پرداخت. این دلایل شامل موارد زیر می باشند:

1- محافظت از تجهیزات

همانطور که می دانید قیمت تجهیزات و سخت افزار های با کیفیت اصلا پایین نیست. به همین دلیل یکی از مهم ترین و با ارزش ترین ویژگی های استفاده از یک رک های شبکه سرور این است که می تواند از تجهیزات و سخت افزار های شما محافظت کند. هنگامی که یک کامپیوتر در معرض دسترس دیگران و برای مثال رو یا زیر یک میز قرار می گیرد، این امکان وجود دارد که افتاده، روی آن چیزی بریزد یا از هر طریقی صدمه ببیند. اما یک رک سرور این امکان را به شما می دهد که سخت افزار های خود را کاملا ایمن در یک فضای محافظت شده نگه دارید.

2- خنک کنندگی مناسب

یکی از مشکلاتی که می تواند آسیب جدی به سخت افزار ها برساند این است که به دلیل عدم وجود جریان هوای کافی، سخت افزار ها داغ کرده و آسیب ببینند. این درحالی است که رک های شبکه استاندارد و با کیفیت طوری طراحی شده اند که جریان هوا در آن ها برقرار بوده و تجهیزات شما در شرایطی خنک و مناسب قرار بگیرند.

3- فضای کار منظم

قطعات سخت افزاری و به خصوص تجهیزات شبکه، که شامل مواردی نظیر روتر، سیم ها، فایروال ها، سوییچ، هاب، بریج و غیره هستند، اساسا می توانند فضای زیادی را اشغال کنند. همچنین، نداشتن فضایی مناسب و منظم می تواند باعث آسیب رسیدن به این قطعات و به خصوص سیم ها شود. هنگامی که تجهیزات شما در یک رک قرار می گیرد، تمامی کابل ها و سیم های شما به صورت کاملا منظم قرار خواهند گرفت، و تنها چند کابل که شامل موس و کیبورد و برخی تجهیزات ضروری هستند بر روی میز شما قرار خواهند داشت.

4- مدیریت بهتر

یکی دیگر از مزایایی که رک ها به دارندگان خود ارائه می دهند، قابلیت جای دادن چندین کامپیوتر در درون خود می باشد. قرار دادن چندین کامپیوتر در یک رک شبکه که دارای قفسه های متعدد است می تواند به شما این امکان را بدهد تا مدیریت خود بر روی آنها را هرچه بهتر اعمال کنید.

5- فضای کاری تمیز تر

در آخر، یکی دیگر از مزایای استفاده از رک های شبکه این است که می توانند فضای کاری شما را بسیار تمیز تر نگهدارند. همانطور که همه می دانیم، گرد و خاک می تواند مشکلات زیادی برای کامپیوتر ها به وجود بیاورد. قرار دادن کامپیوتر ها در یک رک شبکه به شما این امکان را می دهد تا سدی مقاوم در برابر این گرد و خاک ها ایجاد کرده و از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری کنید. همچنین، رک های با کیفیت تر دارای فیلتر هایی هستند که می توانید بر روی آنها نصب کرده و تجهیزات و سخت افزار های خود را حتی بیشتر از حالت عادی ایمن کنید.

نوشته های مرتبط