فهرست مطالب

بنر - تماس - با - ما

قیمت پچ پنل لگراند

قیمت پچ پنل لگراند

به همان اندازه که تنوع در مدل های این تجهیزات وجود دارد، در قیمت های ارائه شده برای آنها نیز تفاوت هایی به چشم میخورد. در حالت کلی قیمت پچ پنل لگراند با توجه به UTP یا SFTP بودن  قیمت کابل شبکه متری ها، تعداد پورت و مدل محاسبه میشود.

علاوه براین، لگراند یکی از برندهای مشهور در کشور فرانسه بوده و تمام تجهیزات آن وارداتی می باشند. به همین دلیل نوسانات نرخ ارز بر قیمت های آنها تاثیر بسزایی دارد. لذا پیشنهاد می کنیم برای استعلام قیمت روز این تجهیزات با کارشناسان فروش آی تی شبکه تماس بگیرید.

خرید پچ پنل لگراند ارزان

آی تی شبکه از جمله مراکز ارائه دهنده تجهیزات سخت افزاری شبکه بدون واسطه و اینترنتی به تمام نقاط ایران می باشد. از جمله محصولات ارائه شده توسط این مجموعه می توان به انواع پچ پنل LEGRAND و سایر برندها اشاره نمود که همگی دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از مشاوره رایگان ارائه شده توسط کارشناسان آی تی شبکه استفاده نمایید.

پچ - پنل - لگراند - ای تی - شبکه
پچ - پنل - لگراند - ای تی - شبکه

پچ پنل لگراند UTP:

همان طور که اشاره شد، بر روی پچ پنل های لگراند کیستون از قبل نصب نبوده و می توان آن را متناسب با نوع کابل و پورت های مورد نظر آماده ساخت.

از جمله پورت های قابل پیاده سازی بر روی این تجهیزات می توان به پچ پنل لگراند utp اشاره نمود که از زوج های به هم تابیده تشکیل شده و در گروه کابل های cat6، cat 6a و cat5 قرار میگیرند.

از رایج ترین مدل های این تجهیزات سخت افزاری شبکه می توان به 033561 CAT6 UTP اشاره نمود که در مجموع دارای 24 پورت است. استفاده از این پچ پنل ها در شبکه بسیار آسان بوده و خطوط رنگی برجسته که بر روی سطح آن قرار گرفته است باعث شماره گذاری سریع و راحت تر پورت ها خواهد شد.

پچ پنل 48 پورت لگراند

از دیگر نمونه های بسیار پرکاربرد در شبکه های مختلف می توان به پچ پنل 48 پورت لگراند اشاره نمود که از کابل های UTP و SFTP با استاندارد CAT6 و CAT6a پشتیبانی می کنند.

پچ - پنل - لگراند - ای تی - شبکه
پچ - پنل - لگراند - ای - تی - شبکه

پچ پنل loaded 

نوع دیگری از این پچ پنل ها دارای کیستون نصب شده به صورت پیش فرض می باشند که نسبت به نوع unloaded دارای تنوع کمتری است.

از بزرگترین محدودیت های این تجهیزات می توان به تعمیر سخت و تعویض کامل آن در صورت خرابی هر یک از پورت و کیستون ها اشاره نمود. پچ پنل لودد 24 پورت Cat6 STP LEGRAND مدل legrand 33563 از جمله زیرمجموعه های این گروه بوده و جنس بدنه آنها فلزی بوده و کیستون ها به صورت تخت در کنار هم قرار گرفته اند.

در گروه بندی دیگر می توان این تجهیزات را بر اساس نوع پورت های قابل پیاده سازی بر روی آنها دسته بندی کرد. از رایج ترین پچ پنل های Legrand از نظر پورت می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

پچ پنل لگراند SFTP

SFTP زوج های به هم تابیده دارای روکش می باشد که در شبکه های مختلف کاربرد زیادی دارد. نوع دیگری از پچ پنل های لگراند از کبل های SFTP پشتیبانی نموده و دارای 24 پورت هستند.

پچ پنل لگراند 24 پورت Cat6 SFTP از جمله مدل های رایج می باشد که به دلیل استفاده از فریم آلومینیومی استحکام بسیار بالایی در برابر شربه و شرایط محیطی دارد. این پچ پنل ها از 4 بخش با 6 پورت تشکیل شده و در مجموع تا 24 پورت بر روی آن قابل اجرا می باشند.

پچ پنل 24 پورت Cat6 SFTP Legrand 33563 از دیگر گزینه های زیرمجموعه در این گروه می باشد که فیس پلیت آن پلاستیکی بوده و 24 پورت بر روی آن ارائه میشود.

 

بنر - تماس - با - ما

انواع پچ پنل Legrand

پچ پنل های مورد استفاده در شبکه های مختلف دارای تنوع بالایی هستند و بر اساس فاکتورهای مختلف می توان آنها را گروه بندی نمود. به عنوان مثال، بر اساس ساهتار کلی این تجهیزات در دسته unloaded قرار میگیرند:

پچ پنل unloaded لگراند:

پچ پنل ها بر اساس ساختار کلی در دو گروه unloaded و loaded قرار میگیرند و با هم تفاوت زیادی دارند. پچ پنل های تولید شده توسط لگراند در گروه unloaded قرار گرفته و کیستون به صورت پیش فرض بر روی آنها قرار نگرفته است.

بر اساس نوع شبکه و تجهیزات مورد نیاز در آن در نهایت می توان کیستون های مختلف را بر روی آنها نصب نمود. از مهم ترین مزایا و نقاط مثبت این پچ پنل ها می توان به تعمیر و تعویض آسان کیستون بدون نیاز به تعویض کامل آن اشاره نمود.

پچ پنل لگراند

پچ پنل لگراند از باکیفیت ترین انواع پچ پنل موجود در بازار می باشد که توسط برند فرانسوی Legrand تولید و ارائه شده است.

این تجهیزات از نظر تعداد پورت و نوع کیستون با هم تفاوت زیادی داشته و در شبکه های بزرگ و کوچیک مورد استفاده قرار میگیرند.

آی تی شبکه؛ ارائه دهنده تجهیزات شبکه در ادامه به معرفی انواع پچ پنل لگراند unloeaded، sftp، utp و قیمت و موراد مهم در خرید آنها خواهد پرداخت.

پچ پنل چیست؟

در راه اندازی و مدیریت شبکه های کامپیوتری فراهم ساختن بستر مناسب برای نظم دهی کابل های متصل به تجهیزات انتهایی از قبیل روتر و سرور و سوئیچ اهمیت بسیار زیادی دارد.

به همین دلیل در کابل کشی شبکه های حرفه ای توسط افراد متخصص از تجهیزاتی به نام پچ پنل قبل از سوئیچ و سرور استفاده میشود که کابل های ورودی از کامپیوترها و سایر دستگاه های موجود در شبکه به آن به آن متصل شده و در نهایت پچ پنل ها به دستگاه های انتهایی وصل میشوند.

پچ پنل لگراند نوع خاصی از این تجهیزات می باشد که توسط برند لگراند تولید شده و به صورت unloaded ارائه میشوند.

علاوه بر کیفت بسیار زیاد تجهیزات ارائه شده توسط LEGRAND ، نظم و مدیریت فوق العاده ای که برای کابل ها در شبکه ایجاد می کنند باعث کاربرد گسترده آنها شده است.

لازم به ذکر است استفاده از پچ پنل های Legrand کاملا اختیاری بوده اما عدم کاربرد آن در شبکه در نهایت منجر به افزایش هزینه های کابل کشی خواهد شد و مدیریت بسیار سخت میشود.

پچ پنل لگراند - ای تی- شبکه
پچ پنل لگراند - ای تی- شبکه

معرفی جامع انواع پچ پنل و کاربرد 

پچ پنل یک وسیله انتهایی برای سر هم بندی کابل های شبکه می باشد . در هنگام کابل کشی شبکه ، یک سمت تمامی کابل ها به کی استون ( پریز شبکه ) متصل می گردد و سمت دیگر آن بروی patch panel نصب می گردد . بر روی patch panel ، کی استون ( پریز شبکه ) سوار می گردد ، بنابرین شما برای اتصال کابل های شبکه به patch panel به ابزار آچار پانچ برای پانچ کردن کی استون نیاز خواهید داشت . 

انواع پچ پنل

پچ - پنل - لگراند - ای - تی -شبکه

patch panel ها در انواع مختلفی تولید می شوند . از جمله patch panel شبکه که به patch panel مسی معروف هستند که برای نصب تجهیزات شبکه استفاده می گردند . از دیگر مدل های پَچ پنل می توان به پَچ پنل تلفنی ، برای اتصال و سر هم بندی کابل های زوج تلفنی و پَچ پنل فیبر نوری برای فیوژن و نصب خرید کابل های فیبرنوری استفاده می شود .

پچ پنل هوشمند

patch panel جزو المان های پسیو در شبکه محاسبه می گردد . اما patch panel هوشمند نوعی از پَچ پنل های نسل جدید می باشند که به برق وصل شده ، ip گرفته و توسط پروتکل SNMP شما می توانید آنها را به صورت محدود مدیریت نموده و لاگ های آن را بررسی فرمائید .

پچ - پنل - لگراند - ای - تی - شبکه

برند های معروف تولید کننده پَچ پنل

همانطور که بیان شد ، patch panel جزو تجهیزات پسیو شبکه بوده و از معروف ترین پَچ پنل های پر فروش در دنیا می توان به پَچ پنل لگراند ، patch panel نگزنس ، پpatch panel آمپ ، patch panel بلدن ، پَچ پنل اشنایدر و …  اشاره کرد . 

تنوع پورت در پَچ پنل

پَچ پنل های مسی در انواع 24  و 48 پورت در بازار موجود بوده و متناظر با انواع کابل های شبکه دارای مدل های مختلفی همچون cat 5 ، cat5 e ، cat 6 و cat 6a می باشد . هر کدام از رده های فوق نیز دارای زیر مدل های مختلفی همچون  UTP، FTP ، SFTP می باشد . جهت استفاده از مدل های مختلف این نوع از patch panel ها باید کی استون متناظر هر کدام را بسطه به نوع کابل انتخابی خود انتخاب فرمائید .

کی استون در پَچ پنل

شما می توانید یک patch panel را به دو صورت تهیه فرمائید  unloaded : بدون کی استون  و  loaded : به همراه کی استون . با دقت به این موضوع متوجه خواهید بود که اختلاف قیمت بین این دو نوع patch panel فاحش خواهد بود و شما خریدار محترم patch panel در هنگام خرید پَچ پنل باید دقت وافی و کافی به این موضوع نمائید . در صورت خرید پَچ پنل ان لود ، مجبور خواهید بود که کی استون های آنرا از بازار به صورت جداگانه تهیه فرمائید . 

جنس بدنه پَچ پنل

جنس patch panel ها عموما ، فلزی بوده و دوام و کیفیت بالای را با شما ارائه می دهند .  patch panel های فوق دارای نگهدارنده کابل ، چند سری لیبیل رنگی نیز می باشند که از آنها برای شماره گزاری استفاده می شوند  .

سایز پَچ پنل

این patch panel ها  به صورت 19 اینچ  و به صورت یک یونیت تولید می شوند . patch panel های تلفنی به صورت 50 پورت و دو یونیت در بازار عرضه می شوند . 

 فروش پَچ پنل

کمپانی لگراند یکی از خوش نام ترین تولید کنندگان تجهیزات پسیو شبکه در دنیا می باشد .این برند معروف فرانسوی در اقصی نقاط دنیا معروف  بوده و دارای نمایندگی های فعال می باشد . شرکت آی تی شبکه این افتخار را دارد که یکی از فروشندگان تجهیزات لگراند در ایران بوده  و می تواند تجهیزات درجه یک لگراند، از جمله patch panel لگراند را در اختیار شما قرار دهد .

لطفا جهت کسب هرگونه راهنمایی و دریافت مشاوره و اخذ قیمت پَچ پنل با بخش فروش شرکت تماس حاصل فرمائید.

تماس فوری  : ۶۶۹۳۸۱۱۲ | ۶۶۵۷۸۹۷۷- ۰۲۱

 

سوالات متداول پچ پنل

پچ پنل یک وسیله انتهایی برای سر هم بندی کابل های شبکه می باشد . در هنگام کابل کشی شبکه ، یک سمت تمامی کابل ها به کی استون ( پریز شبکه ) متصل می گردد و سمت دیگر آن بروی patch panel نصب می گردد .
از جمله patch panel شبکه که به patch panel مسی معروف هستند که برای نصب تجهیزات شبکه استفاده می گردند . از دیگر مدل های پچ پنل می توان به پچ پنل تلفنی ، برای اتصال و سر هم بندی کابل های زوج تلفنی و پچ پنل فیبر نوری برای فیوژن و نصب کابل های فیبرنوری استفاده می شود .

patch panel جزو تجهیزات پسیو شبکه بوده و از معروف ترین پچ پنل های پر فروش در دنیا می توان به پچ پنل لگراند ، patch panel نگزنس ، پpatch panel آمپ ، patch panel بلدن ، پچ پنل اشنایدر و … اشاره کرد .

پچ پنل 24 پورت Cat6 UTP بولین

برای قیمت تماس بگیرید

پچ پنل تلفنی 50 پورت امپ AMP

1,850,000 تومان

پچ پنل تلفنی 25 پورت

1,150,000 تومان

پچ پنل دی لینک 48 پورت Cat6 UTP کیستونی شیلد دار

برای قیمت تماس بگیرید

پچ پنل دی لینک 24 پورت Cat6 UTP وارداتی درجه یک وارداتی درجه یک

2,300,000 تومان

پچ پنل 24 پورت AMP امپ Cat6 UTP کیستونی

2,000,000 تومان

پچ پنل دی لینک 24پورت Cat5e SFTP کیستونی

برای قیمت تماس بگیرید

پچ پنل لگراند 24 پورت cat6 SFTP کیستونی

3,600,000 تومان

پچ پنل لگراند 24 پورت cat6a SFTP کیستونی

برای قیمت تماس بگیرید

پچ پنل لگراند CAT6 UTP 24 Port 033561 وارداتی درجه یک

2,500,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *