پچ پنل :

پچ پنل یک وسیله انتهایی برای سر هم بندی کابل های شبکه می باشد . در هنگام کابل کشی شبکه ، یک سمت تمامی کابل ها به کی استون ( پریز شبکه ) متصل می گردد و سمت دیگر آن بروی patch panel نصب می گردد . بر روی patch panel ، کی استون ( پریز شبکه ) سوار می گردد ، بنابرین شما برای اتصال کابل های شبکه به patch panel به ابزار آچار پانچ برای پانچ کردن کی استون نیاز خواهید داشت . 

 

 

 

انواع پچ پنل :

patch panel ها در انواع مختلفی تولید می شوند . از جمله patch panel شبکه که به patch panel مسی معروف هستند که برای نصب تجهیزات شبکه استفاده می گردند . از دیگر مدل های پچ پنل می توان به پچ پنل تلفنی ، برای اتصال و سر هم بندی کابل های زوج تلفنی و پچ پنل فیبر نوری برای فیوژن و نصب کابل های فیبرنوری استفاده می شود .

پچ پنل زاویه دار

پچ پنل زاویه دار

پچ پنل هوشمند : 

patch panel جزو المان های پسیو در شبکه محاسبه می گردد . اما patch panel هوشمند نوعی از پچ پنل های نسل جدید می باشند که به برق وصل شده ، ip گرفته و توسط پروتکل SNMP شما می توانید آنها را به صورت محدود مدیریت نموده و لاگ های آن را بررسی فرمائید .

 

پچ پنل هوشمند

پچ پنل هوشمند

 

برند های معروف تولید کننده پچ پنل  :

همانطور که بیان شد ، patch panel جزو تجهیزات پسیو شبکه بوده و از معروف ترین پچ پنل های پر فروش در دنیا می توان به پچ پنل لگراند ، patch panel نگزنس ، پpatch panel آمپ ، patch panel بلدن ، پچ پنل اشنایدر و …  اشاره کرد . 

تنوع پورت در پچ پنل :

پچ پنل های مسی در انواع 24  و 48 پورت در بازار موجود بوده و متناظر با انواع کابل های شبکه دارای مدل های مختلفی همچون cat 5 ، cat5 e ، cat 6 و cat 6a می باشد . هر کدام از رده های فوق نیز دارای زیر مدل های مختلفی همچون  UTP، FTP ، SFTP می باشد . جهت استفاده از مدل های مختلف این نوع از patch panel ها باید کی استون متناظر هر کدام را بسطه به نوع کابل انتخابی خود انتخاب فرمائید .

کی استون در پچ پنل  :

شما می توانید یک patch panel را به دو صورت تهیه فرمائید  unloaded : بدون کی استون  و  loaded : به همراه کی استون . با دقت به این موضوع متوجه خواهید بود که اختلاف قیمت بین این دو نوع patch panel فاحش خواهد بود و شما خریدار محترم patch panel در هنگام خرید پچ پنل باید دقت وافی و کافی به این موضوع نمائید . در صورت خرید پچ پنل ان لود ، مجبور خواهید بود که کی استون های آنرا از بازار به صورت جداگانه تهیه فرمائید . 

جنس بدنه پچ پنل  : 

جنس patch panel ها عموما ، فلزی بوده و دوام و کیفیت بالای را با شما ارائه می دهند .  patch panel های فوق دارای نگهدارنده کابل ، چند سری لیبیل رنگی نیز می باشند که از آنها برای شماره گزاری استفاده می شوند  .

سایز پچ پنل  :

این patch panel ها  به صورت 19 اینچ  و به صورت یک یونیت تولید می شوند . patch panel های تلفنی به صورت 50 پورت و دو یونیت در بازار عرضه می شوند . 

 فروش پچ پنل   :

کمپانی لگراند یکی از خوش نام ترین تولید کنندگان تجهیزات پسیو شبکه در دنیا می باشد .این برند معروف فرانسوی در اقصی نقاط دنیا معروف  بوده و دارای نمایندگی های فعال می باشد . شرکت آی تی شبکه این افتخار را دارد که یکی از فروشندگان تجهیزات لگراند در ایران بوده  و می تواند تجهیزات درجه یک لگراند، از جمله patch panel لگراند را در اختیار شما قرار دهد .

 

لطفا جهت کسب هرگونه راهنمایی و دریافت مشاوره و اخذ قیمت پچ پنل با بخش فروش شرکت تماس حاصل فرمائید.

تماس فوری  : ۶۶۹۳۸۱۱۲ | ۶۶۵۷۸۹۷۷- ۰۲۱

 

قیمت پچ پنل :

 

پچ پنل 24 پورت AMP امپ Cat6 UTP کیستونی

500,000 تومان

پچ پنل Cat 5E UTP اشنایدر دیجی لینک شیلدد کیستونی 48 پورت

برای قیمت تماس بگیرید

پچ پنل اشنایدر دیجی Cat 5e بدون شیلد 24 پورت کیستونی

برای قیمت تماس بگیرید

پچ پنل اشنایدر دیجی Cat 6a بدون شیلد 24 پورت کیستونی

برای قیمت تماس بگیرید

پچ پنل تلفنی 25 پورت

400,000 تومان

پچ پنل تلفنی 50 پورت امپ AMP

330,000 تومان

پچ پنل دی لینک 24 پورت Cat6 UTP کیستونی شیلد دار

برای قیمت تماس بگیرید

پچ پنل دی لینک 24پورت Cat5e SFTP کیستونی

برای قیمت تماس بگیرید

پچ پنل دی لینک 48 پورت Cat6 UTP کیستونی شیلد دار

برای قیمت تماس بگیرید

پچ پنل فیبر نوری 24 پورت نگزنس

برای قیمت تماس بگیرید

پچ پنل فیبر نوری 48 پورت unicom

برای قیمت تماس بگیرید

پچ پنل فیبر نوری 48 پورت نگزنس

برای قیمت تماس بگیرید

پچ پنل کی نت 24 پورت Cat 5E کیستونی

برای قیمت تماس بگیرید

پچ پنل لگراند 24 پورت cat6 SFTP کیستونی

1,800,000 تومان

پچ پنل لگراند 24 پورت cat6 UTP کیستونی

1,100,000 تومان

پچ پنل لگراند 24 پورت cat6a SFTP کیستونی

برای قیمت تماس بگیرید

پچ پنل متا الکترونیک 16 پورت Cat5e UTP کیستونی

برای قیمت تماس بگیرید

پچ پنل متا الکترونیک 24 پورت Cat6 UTP کیستونی

برای قیمت تماس بگیرید

پچ پنل متا الکترونیک 24 پورت Cat6a UTP کیستونی

برای قیمت تماس بگیرید

پچ پنل متا الکترونیک 48 پورت Cat6 UTP کیستونی

برای قیمت تماس بگیرید