تجهیزات شبکه

تعمیر سوئیچ poe  

تعمیر سوئیچ poe

تعمیر سوئیچ poe  :

هدف از تعمیر سوئیچ poe چیست  و چرا مهم است ؟  سوئیچ های Power over Ethernet (PoE) نوعی سوئیچ شبکه هستند که می توانند هم داده و هم برق را برای دستگاه های متصل به شبکه از قبیل دوربین های مدار بسته و آی پی فون ها  از طریق کابل های اترنت فراهم کنند. این سوئیچ ها معمولا برای تامین انرژی دستگاه هایی مانند تلفن های IP، اکسس پوینت های بی سیم و دوربین های امنیتی استفاده می شوند.

 همانطور که بیان گردید ، سوئیچ های poe دستگاه های شبکه تخصصی هستند که هم اتصال داده و هم برق را به دستگاه های متصل از طریق کابل اترنت یکسان ارائه می دهند. مانند هر تجهیزات الکترونیکی، سوئیچ های PoE ممکن است دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر داشته باشند.

هنگامی که یک سوئیچ PoE نیاز به تعمیر دارد، اولین قدم شناسایی مشکل است. این را می توان از طریق عیب یابی انجام داد، که شامل جمع آوری اطلاعات در مورد پیکربندی سوئیچ و اجرای تست های تشخیصی برای شناسایی مشکل است.

 

تعمیر سوئیچ poe

تعمیر سوئیچ poe

برخی از مشکلات رایجی که ممکن است در تعمیرسوئیچ poe دیده شوند :

مسائل مربوط به برق: سوئیچ ممکن است برق دستگاه های متصل را تامین نکند یا انرژی زیادی را تامین کند.

مشکلات اتصال شبکه: سوئیچ ممکن است بسته های داده را به درستی ارسال نکند یا سطوح بالایی از تراکم شبکه را تجربه کند.

مشکلات رابط مدیریت: رابط مدیریت سوئیچ ممکن است در دسترس نباشد یا ممکن است با خطا مواجه شود.

مسائل مربوز به منبع تغذیه : یکی از مشکلات بسیار رایج سوئیچ PoE، خرابی منبع تغذیه است، در این صورت، سوئیچ دیگر برق دستگاه های متصل را تامین نمی کند. در این صورت باید برد منبع تغذیه تعویض شود. مشکل دیگر می تواند خرابی فن باشد، این می تواند باعث داغ شدن بیش از حد سوئیچ و خرابی آن شود.

 

پس از شناسایی مشکل، مرحله بعدی تعیین مسیر اقدام مناسب است. در برخی موارد، ممکن است مشکل با یک به روز رسانی ساده نرم افزار یا تغییر پیکربندی حل شود. در موارد دیگر، سوئیچ ممکن است نیاز به تعویض یا تعمیر داشته باشد.

اگر سوئیچ poe نیاز به تعمیر داشته باشد چه کنیم ؟

بسیاری از سازندگان از جمله سیسکو گزینه های مختلفی را ارائه می دهند. مشتریان می توانند سوئیچ را به یک مرکز تعمیر مجاز ارسال کنند تا در آنجا توسط تکنسین های آموزش دیده بازرسی و تعمیر شود. از طرف دیگر، مشتریان می توانند قرارداد خدماتی را خریداری کنند که امکان دسترسی به تیم پشتیبانی فنی سازنده و خدمات تعمیر را فراهم می کند.

مهم است که اطمینان حاصل شود که مرکز تعمیر سوئیچ مجاز است و تکنسین تعمیر گواهینامه های لازم را برای تعمیر سوئیچ poe دارد.

به طور کلی، سوئیچ های PoE نقش مهمی در تامین برق و اتصال به دستگاه های متصل دارند. با عیب یابی و شناسایی زودهنگام مشکلات، مشتریان می توانند زمان خرابی را به حداقل برسانند و اطمینان حاصل کنند که سوئیچ های PoE آنها در اوج عملکرد کار می کنند.

 

معرفی یک مرکز تعمیر حرفه ای برای تعمیر سوئیچ poe  شما :

اگر سوئیچ نیاز به تعمیر دارد، بهتر است آن را به مرکز تعمیر سیسکو آی تی شبکه ارسال کنید تا توسط تکنسین های آموزش دیده ما بررسی و تعمیر شوند.

البته لازم است که شما به این نکته توجه کنید که سوئیچ PoE دارای تاریخ پایان عمر  (EOL) و پایان پشتیبانی (EOS) معینی است و بعد از تاریخ های فوق عملا شرکت تولید کننده ، بسته های به روز رسانی را برای محصول شما تولید نمی کنند .

 

شماره تماس مرکز تعمیر سیسکو آی تی شبکه  02162999231  داخلی 222 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *