رک دیواری

رک چیست ؟

رک کابینتی است فلزی در دو فرم ایستاده و دیواری که از آن برای نصب و نگهداری از تجهیزات گران قیمت IT همانند انواع سوئیچ ها ، روتر ها ، فایروال ها ، مودم ها ، ذخیره ساز ها و یو پی اس ها رک مونتی استفاده می شود .

رک دیواری :

رک دیواری کابینتی است فلزی که روی دیوار بسته می شود . رک دیواری با حداقل ارتفاع 2 یونیت و حداکثر ارتفاع 12 یونیت ساخته می شود .

انواع رک دیواری :

این رک بسته به انتخاب مشتری به دو صورت ساخته می شود . در حالت اول ، رک به صورت یک سره ساخته شده  و صرفا یک درب برای دسترسی به تجهیزات داخل آن در نظر گرفته شده است . در حالت دوم ، رک دارای 4 درب اصلی و جانبی می باشد که به راحتی توسط قفل مناسب ، قابلیت باز و بسته شدن را دارا می باشد.

درب ها در رک دیواری

درب ها در رک دیواری

 درب های رک دیواری :

درب های جلوی رک های دیواری به سه فرمت ساخته می شوند : درب کلا شیشه ای ، درب شیشه ای با زوار فلزی ، درب کلا فلزی . شما بر اساس جایی که می خواهید استفاده کنید ، می توانید نوع درب را انتخاب کنید . در صورتیکه در محیط اداری از رک دیواری استفاده می کنید می توانید از درب های شیشه ای و چنانکه در محیط های صنعتی از رک دیواری استفاده می کنید ، از درب های تمام فلزی استفاده نمائید .

نحوه ورود و خروج کابل ها در رک دیواری :

رک های دیواری همانند رک های ایستاده دارای یک یا دو محل برای ورود و خروج کابل های شبکه و برق می باشد . این محل در زیر و یا سقف رک دیواری قراردارد .

گردش هوا و خنک سازی در رک های دیواری :

در رک دیواری سیستم گردش هوای  بهینه سازی شده است . بدین معنی که توسط 1 ، 2 یا 4 فن ( به انتخاب مشتری) ، هوای گرم داخل رک دیواری به بیرون مکیده شده و هوای خنک از منافذ وارد رک شده و به خنک تر شدن هوای داخل رک و به کارکرد تجهیزات داخل رک کمک شایانی می نماید .

عمق رک دیواری :

رک دیواری در عمق های متفاوت و محدودی ساخته می شود  بصورتیکه ، عمق مناسب برای تجهیزات دوربین مدار بسته حداقل  32 سانت و برای تجهیزات شبکه حداقل  40 سانت می باشد .

عرض رک دیواری :

همچنین در انتخاب رک دیواری مناسب باید به عرض ان نیز دقت ویژه گی اعمال کرد . چنانکه از تجهیزات شبکه در داخل رک استفاده خواهید نمود از رک های استاندارد  19 اینچی ( حدودا 48 سانتی ) و در غیر اینصورت از رک های دهنه کوچکتر مثلا 40 سانتی استفاده نمائید .

ارتفاع رک دیواری  :

رک های دیواری معمولا بر اساس درخواست بازار از ۴ یونیت تا ۱۲ یونیت ساخته می شوند . از این رک های عموما در اماکن کوچک برای نگهداری تجهیزاتی از قبیل سرور دوربین های مدار بسته ( رک dvr ) ، سوئیچ ها و گیرنده های تلویزیونی و… استفاده می شود .

واحد سنجش رک و معیار های انتخاب رک چیست ؟

  • ارتفاع رک :

معیار اصلی سنجش رک ها ، ارتفاع رک بوده و  واحد سنجش ارتفاع رک یونیت می باشد . هر یونیت تقریبا معادل 4.5 سانتی متر می باشد . تجهیزاتی مانند سوئیچ ها و روتر ، مانند سیسکو 2960 یا سیسکو 2811 یک یونیت فضا را در رک اشغال می کنند .

  • عرض رک ( دهنی رک ) :

به طور معمول و بر اساس استاندارد ، تجهیزات شبکه دارای عرض 19 اینچی ( تقریبا 48 سانت) بوده در حالی که سایر تجهیزات از قبیل DVR ها و … دارای عرض های کمتر و یا بیشتر از 19 اینچ می باشند . بر این اساس ، رک ها نیز منطبق بر موضوع فوق تولید می شوند . لازم به ذکر است  که تجهیزات 19 اینچی را اصطلاحا رک مونتی ، یعنی قابلیت نصب در رک می گویند .

  • عمق رک :

عمق رک بسته به ایستاده و یا دیواری بودن آن می تواند متفاوت باشد .  در رک های دیواری ، عمق مناسب برای تجهیزات دوربین مدار بسته حداقل  32 سانت و برای تجهیزات شبکه حداقل  40 سانت می باشد .

  • ضخامت بدنه رک :

 به صورت استاندارد از ورق های آهنی برای ساختن بدن رک ها استفاده می شود . یک رک استاندارد ، رکی است که در مقابل وزن زیاد تجهیزات داخلی بتواند مقاوت نشان داده و دفرمه نگردد ، بنابرین جنس ورق استفاده شده در بدنه رک برای ما مهم است . ضخامت استاندارد برای رک ها از 0.8 میل شروع شده و به 2 میل تمام می شود . این تفاوت ضخامت بسته کیفیت ساخت روی قیمت رک تاثیر مستقیم دارد .

 

 

پیشنهاد ما به شما  : با عنایت به تنوع کالا بهتر است هنگام خرید رک ، دقیقا هدف از خرید رک را به مشاورین بخش فروش ما اطلاع رسانی فرموده تا همکاران بخش فروش بهترین مدل رک را به شما معرفی نمایند .

علت نیاز به رک شبکه  :

۱- سر و شکل دادن به کابلها و تجهیزات . 

۲- افزایش امنیت فیزیکی دستگاه های داخل رک به عنایت به چفت و بست خوب رک ها .

۳- گردش هوای بهینه و استفاده از سیستم خنک کننده رک دیواری برای جلوگیری از افزایش دمای تجهیزات داخل رک مانند سوئیچ های شبکه و به جهت کارکرد صحیح این تجهیزات .

۴ – نگهداری و محافظت از تجهیزات شبکه به شکل بهینه به جهت آسیب نرسیدن به این تجهیزات گران قیمت و با ارزش .

رک 7 یونیت اوت دور عمق 45 سانت

2,300,000 تومان

رک 9 یونیت اوت دور عمق 60 سانت

2,900,000 تومان

رک اوت دور 9 یونیت ضد گرد و غبار کبیر صنعت

برای قیمت تماس بگیرید

رک دیواری 12 یونیت اچ پی آسیا عمق 60 سانت

برای قیمت تماس بگیرید

رک دیواری 12 یونیت عمق 60 کبیر صنعت

برای قیمت تماس بگیرید

رک دیواری 4 یونیت اچ پی آسیا عمق 45 سانت

برای قیمت تماس بگیرید

رک دیواری ۶ یونیت اچ پی آسیا عمق 45 و 60 سانت

برای قیمت تماس بگیرید

رک دیواری 6 یونیت عمق 40 کبیر صنعت

برای قیمت تماس بگیرید

رک دیواری 7 یونیت عمق 45 با درب جانبی کبیر صنعت

برای قیمت تماس بگیرید

رک دیواری 7 یونیت عمق 45 کبیر صنعت

برای قیمت تماس بگیرید

رک دیواری ۹ یونیت اچ پی آسیا عمق 45 و 60 سانت

برای قیمت تماس بگیرید

رک دیواری 9 یونیت عمق 45 با درب جانبی کبیر صنعت

برای قیمت تماس بگیرید

جهت اخذ هرگونه مشاوره و راهنمایی در خصوص اخذ قیمت رک dvr و قیمت رک دیواری و اطلاع از آخرین موجودی کالا ها لطفا با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید :

66578977 -021  و 66938112 -021