تجهیزات شبکه

سینی رک متحرک بهتر است یا سینی رک ثابت؟

سینی رک متحرک و سینی رک ثابت

انتخاب سینی رک مناسب

هنگامی که تصمیم می گیرد تا سرور های مورد نظر برای کسب و کار خود را خریداری کنید، راه های زیادی وجود خواهد داشت که می توانید از طریق آنها این وسایل گران قیمت را که ارزش آنها در سطح جهانی همچنان رو به افزایش است را نگهداری کنید. یکی از این راه ها استفاده از سینی رک متحرک و سینی رک ثابت است..

بسیاری از این سرور ها و تجهیزات درون رک ها قرار می گیرند، که در این صورت شما با تصمیمی مهم مواجه خواهید بود: چه نوع سینی باید برای نصب کردن تجهیزات خود در این رک ها به کار بگیرید تا آنها را به خوبی نگهداری کند؟

به طور کلی دو نوع سینی وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد: سینی رک متحرک و سینی رک ثابت. هر دوی این سینی ها بر اساس کسب و کار شما و اینکه چه نوع سروری مورد نیاز شماست، دارای تقاط ضعف و قوت خود می باشند.

در مقاله ای که اکنون درحال مطالعه ی آن می باشید، ما قصد داریم تا نگاهی کلی به این دو سینی بی اندازیم و نقاط ضعف و قوت هر کدام از آنها را بررسی کنیم تا در انتخاب سینی مناسب رک ها به شما کمک کنیم.

سینی رک ثابت

رک های ثابت، همانطور که از اسم آنها پیداست، به طور ثابت و بی حرکت در داخل کابین ها یا رک ها قرار می گیرند و مانند دیگر سینی های داخل رک عمل می کنند، یعنی آنها حرکتی نمی کنند و سرور های مختلف با هر سایز و وزنی را نگه می دارند.

هر سینی رک ثابت معمولا حدود 100 دلار قیمت دارند، که نسبت به دیگر تجهیزات و سخت افزار هایی که مربوط به سرور ها و شبکه ها هستند وسیله های ارزان قیمتی به حساب می آیند. این سینی ها برای سرور هایی که قرار است در رک قرار بگیرند، نصب شوند و سپس در بخش آی تی یا شبکه رها شوند، تنها از لحاظ فیزیکی مورد بررسی قرار بگیرند و به طور کلی کسی کار زیادی با آنها نداشته باشد می توانند گزینه ی ایده آلی به حساب بیایند، چرا که سینی رک ثابت باعث می شوند که دسترسی به این تجهیزاتی مانند سرور ها سخت تر از سینی های متحرک باشد.

سینی رک متحرک

سینی رک متحرک نیز همانطور که از نام آنها می توان حدس زد، سینی های متحرکی هستند که بر روی چرخ ها و ریل های رک  قرار گرفته اند که به شما امکان را می دهند تا سرور ها را به بیرون از رک آورده و به آنها نگاه کنید و آنها را چک کنید، آنها را تنظیم کنید و یا آنها را تعمیر کنید.

داشتن این قابلیت امری مهم برای کسب و کار ها و کمپانی هایی است که باید با سرور های خودکار زیادی انجام دهند،آنها را به صورت هفتگی یا ماهانه بررسی کنند و از آنجایی که سینی رک متحرک دسترسی آسان تری به این سخت افزار ها برای بخش آی تی، یا هر شخص دیگری که مسئول رسیدگی به این سخت افزار ها می باشد فراهم می کند، به همین دلیل این سینی ها می تواند بهترین گزینه برای آنها باشد.

اما از مزایا و خوبی های این سینی رک متحرک که بگذریم، نوبت به قیمت و هزینه ی لازم برای آنها می رسد. این سینی های متحرک نسبت به سینی رک ثابت قیمت بیشتری دارند. سینی های متحرک معمولا با قیمت 130 دلار عرضه می شوند. همچنین اندازه ی این سینی ها نیز بسته به نوع کار شما متفاوت می باشد و می تواند در قیمت آن نقش تاثیر گذاری داشته باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *