تجهیزات شبکه

درباره مزیت های استفاده از رک چهار طرفه بیشتر بدانید

رک چهار طرفه

رک چهار طرفه

مزیت های استفاده از رک چهار طرفه

امروزه کسب و کار های مدرن در سر تا سر دنیا به دنبال سرمایه گذاری و استفاده از رک هایی هستند که بتواند تجهیزات کامپیوتری و شبکه ای آنها را به بهترین نحو در خود جای داده و امنیت آنها را به بهترین شکل تضمین کند.

در میان رک های موجود، رک های سرور 4 طرفه جزء محبوب ترین رک ها برای قرار دادن سرور (server) ها، UPC ها، فایروال (firewall) ها و دیگر تجهیزات می باشند. دراین مقاله، ما قصد داریم تا به برخی از مزیت هایی که باعث محبوبیت این رک ها شده پرداخته و آنها را با شما به اشتراک بگذاریم. این مزیت ها شامل موارد زیر می باشد:

دلیل اول: قدرت

اگر چه رک های دو طرفه می توانند تا وزنی معادل 340 کیلوگرم (برابر با 750 پوند) را تحمل کنند، اما رک چهار طرفه به مراتب دارای قدرت بیشتری بوده و برای تجهیزات سنگین تر مناسب تر می باشند. برخی از مدل های این رک ها می توانند تا وزنی برابر با 680 (1500 پوند) تا 1300 کیلوگرم (3000 پوند) را نیز تحمل کنند. همچنین این رک ها را می توان به داخل زمین پیچ کرد که باعث ثابت ماندن آنها می شود.

دلیل دوم: شخصی سازی آسان

هنگامی که به دنبال پیدا کردن رک های دارای قابلیت تحویه، یا قابلیت جا به جایی می باشید، یک رک چهار طرفه می تواند امکانات و تنوعات بسیار بیشتری را در اختیار شما قرار دهد. شما می توانید از رک های زمینی، رک های دیواری یا رک های رومیزی استفاده کنید.

دلیل سوم: قابلیت های امنیتی

یک رک چهار طرفه سرور می تواند امکانات و قابلیت های امنیتی مناسبی به شما ارائه دهد، که در این صورت افراد متفرقه قابلیت دسترسی به تجهیزات و اطلاعات شما را نخواهند داشت. کمپانی ها می توانند بر روی درب رک ها قفل هایی قرار دهند تا امکان دسترسی به آن محدود شده و محتویات آن ایمن بمانند. همچنین، امکانات امنیتی بیشتر و پیچیده تری نظیر قفل های بیومتریک را نیز می توان بر روی این رک ها تهیه کرد تا اطلاعات شما در امنیت کامل قرار بگیرند.

دلیل چهارم: سایز ها و اندازه های متفاوت

از آنجایی که کمپانی ها و کسب و کار ها بر اساس اندازه و کاری که انجام می دهند به رک ها در اندازه های متفاوتی  احتیاج دارند، رک های 4 طرفه سایز ها و عمق های بسیاری متفاوتی را شامل می شوند تا برای کسب و کار های مختلف، و اندازه های مختلف کامپیوتر ها مفید باشند. اندازه این رک ها از 9 یونیت تا 55 یونیت متفاوت است و به کمپانی ها و کسب و کار ها این مکان را می دهند تا با انتخاب درست، رکی را انتخاب کنند که تجهیزات آنها به راحتی در آن جای می گیرد، و همچنین میزان فضایی که اشغال می کند نیز مناسب باشد و به راحتی در اتاق کامپیوتر یا دیتا سنتر آنها قرار بگیرد.

همچنین، یکی از مسائلی که باید به آن توجه داشته باشید این است که نوع تجهیزاتی که قصد دارید تا آنها را در رک چهار طرفه خود قرار دهید را پیش از خرید یک رک 4 طرفه بدانید. هنگامی که صحبت از رک ها می شود، انتخابات و احتمالان فراوانی پیش روی شما قرار خواهد گرفت. بنا بر این، پیش از اینکه تصمیم به خرج کردن پول خود بگیرید، علاوه بر نوع تجهیزاتی که می خواهید در رک خود قرار دهید، باید درباره ویژگی های رک مورد نظر خود نیز اطلاعات لازم را داشته باشید، و سپس اقدام به خرید رکی کنید می تواند به بهترین نحو نیاز های کمپانی و کسب و کارشما را برطرف کند.

نوشته های مرتبط