جستجو
Generic filters

پچ کورد فیبر نوری LC-LC نگزنس مالتی مود

0
5/5

ویژگی ها

نوع کانکتور : LC-LC / LC-ST / SC-LC / SC-SC / ST-SC / ST-ST

رنگ کانکتور ( نوع پولیش ) :  سبز – سبز یا APC-APC  /   آبی – آبی یا UPC-UPC  /

نوع استاندارد : OM1 / OM2  /  OM3 / OM4 / 0M5

نوع فیبر :  سینگل مد – مالتی مد

ساختار انتقال دیتا : Duplex یا Simplex

طول : قابل انتخاب در متراژ های 1 ، 2 ، 3 ، 5 ، 10 ، 20 و 30 متری بر اساس انتخاب شما

رنگ : زرد /  نارنجی  / سبز / آبی

جنس روکش : PVC  / LSZH

برند :

 

شناسه محصول: 1a3ded963322 دسته:
موجود
  • گارانتی بر اساس انتخاب مشتری
  • ارسال 2 ساعته کالا در تهران

برای قیمت تماس بگیرید

ارسال سریع کالا

ضمانت اصالت کالا

ضمانت بهترین قیمت

مشاوره رایگان

توضیحات

پچ کورد فیبر نوری LC-LC نگزنس مالتی مود :

 

کابل های فیبر نوری از مهم ترین تجهیزات در شبکه های مخابراتی می باشند که ارسال اطلاعات در آنها با کمک پالس های نوری انجام میشود.

این کابل ها دارای هسته شیشه ای یا پلاستیکی بوده و چیزی شبیه به روکش اطراف آن را احاطه نموده و در نهایت اطلاعات به پالس های نوری تبدیل و با نور هدایت میشوند.

 

آشنایی با انواع کانکتورهای پچ کورد در فیبر نوری : 

انواع کانکتور فیبر نوری

معرفی انواع کانکتور فیبر نوری

معرفی کانکتور فیبر نوری مدل LC :

اصلی ترین ویژه گی این کانکتور محکم بودن اتصال آن می باشد بدین معنی که این کانکتور از قفل برای چفت شدن استفاده می کند .  این مدل دارای مدل تکی و دو قلو می باشد .

معرفی کانکتور فیبر نوری مدل  FC :

معروف ترین کانکتور در بین مدل های سینگل مد بوده و بسیار شبیه اتصال دهنده کواکسیال می باشد . این کانکتور فیبر نوری به صورت  صورت پیچی سفت شده و  جنس  آن سرامیک یا فلزی می باشد .

معرفی کانکتور فیبر نوری مدل  ST :

اصلی ترین  دوام بسیار بالای اتصال دهنده می باشد .

معرفی  کانکتور فیبر نوری مدل  SC :

از جنس پلاستیک با مغزی سرامیک ساخته شده و به صورت تک قل و یا دو قلو در بازار یافت می شود .

 

معرفی پچ کورد فیبر نوری سینگل مود و مالتی مد :

پچ کورد فیبر نوری single mode :

کابل فیبر نوری سینگل مود (Single Mode Fiber Optic Cable) دارای یک رشته شیشه دارای ضخامت 8.3 تا 10 میکرون است که دارای یک مود انتقالی می باشد. فیبر نوری سینگل، دارای  قطری نسبتا باریک است که از آن فقط یک مود 1310 نانومتری یا 1550 نانومتری منتشر می شود. این کابل ها معمولا پهنای باند بیش تری نسبت به کابل های فیبر نوری مولتی مود حمل می  کنند، اما به یک منبع نور دارای عرض طیفی باریک نیاز دارند.

در یک فروشگاه تخصصی تجهیزات فیبر نوری، کابل های فیبر نوری سینگل مود را معمولا با نام هایی مانند کابل فیبر نوری مونو مد (Mono Mode)، فیبر سینگل مود و یونی مود فیبر نیز نیز معرفی می کنند.

فیبر های سینگل مود به شما سرعت انتقال بیش تری ارائه می کنند و فاصله ای که آنها می توانند دیتا ها را ارسال کنند تقریبا 50 برابر کابل های فیبر نوری مولتی مود می باشد، که البته قیمت آن نیز بیش تر از است. همچنین لازم به ذکر است که آی تی شبکه بهترین قیمت فروش تجهیزات فیبر نوری را به مشتریان خود ارائه می کند، و شما دوستان عزیز می توانید از خدمات اجرا و فروش تجهیزات فیبر نوری آی تی شبکه با بهترین قیمت استفاده کنید.

پچ کورد فیبر نوری multi mode :

نوع دیگری کابل های شبکه ای، کابل فیبر نوری مولتی مود (Multimode) نامیده می شود. هر فیبر نوری در یک کابل مولتی مود تقریبا 10 برابر بزرگتر از فیبر های نوری در کابل های سینگل مود می باشد.

این یعنی رشته های نور می  توانند با راه های مختلفی مانند زرد، نارنجی، آبی و فیروزه ای جا به جا شوند، و به بیان دیگر با مود های مختلف جا به جا شوند. کابل های فیبر نوری مولتی مود می توانند اطلاعات و دیتا های مختلف را تنها در فاصله های نسبتا کوتاه (در مقایسه با موارد سینگل مود) استفاده می شوند.

کابل های مولتی مود خود دارای چهار نوع هستند که به آنها OM (Optical Multimode) به معنای مولتی مود نوری گفته می شود. یک نمایندگی فروش تجهیزات فیبر نوری معمولا این کابل ها را با نام های OM1، OM2، OM3 و همچنین OM4 به شما معرفی می کند.

 

معرفی پچ کورد فیبر نوری سیمپلکس و داپلکس و فرق بین آنها :

معرفی پچ کورد فیبر نوری سیمپلکس و داپلکس

معرفی پچ کورد فیبر نوری سیمپلکس و داپلکس

اصطلاح سیمپلکس و داپلکس  بیانگر جهت مسیر داده در طول کابل فیبر نوری می باشد . بدین صورت که در جریان داده به صورت سیمپلکس سیگنال داده صرفا در یک مسیر و در یک زمان مشخص جابجا می‌شود. به این معنا که یک طرف فرستنده و طرف دیگر گیرنده خواهد بود و این مسر برعکس نخواهد شد . 

در کابل های داپلکس ، جریان به صورت اتوبانی دو طرف  می باشد که در آن واحد هر دو طرف می توانند گیرنده و ارسال کننده باشند و این دو طرفه بودن در آن واحد اتفاق می افتد .

حالت سومی نیز وجود دارد که به آن هاف داپلکس گویند . در این حالت هر دو طرف امکان ارسال و دریافت سیگنال را دارا می باشند ولی نه به صورت همزمان . 

جنس روکش پچ کورد فیبر نوری :

به صورت پیش فرض جنس روکش نهایی کابل های فیبر نوری از pvc می باشد . اما نوع دومی از این ژاکت نیز وجود دارد که در آن از مواد غیر سمی استفاده شده است که در صورت آتش گرفتن دود و بخارات سمی تولید نمی کند که به آن نوع از ژاکت های LSZH گویند .

نوع استاندارد پچ کورد فیبر نوری :

کابلهای Multi Mode را به طور اختصار OM نامیده و کابلهای Single Mode را به OS می نامند. چهار مدل کابل Multi Mode به نامهای OM1 و OM2 و OM3 و OM4 و دو نوع مدل کابل Single Mode به نامهای OS1 وOS2 تعریف شده است.

 

اشتراک گذاری :
0 آیتم سبد خرید
حساب کاربری

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟