آی پی فون چیست و ارزانترین آنها کدامند  ؟

آی پی فون ارزان بازار ایران کدام است ؟ این سوال را با معرفی ip phone شروع می کنیم .  آی پی فون یک دستگاه گوشی تلفن تحت شبکه می باشد . منظور از تحت شبکه این است که به جای اتصال کابل تلفن معمولی ، کابل شبکه به آن متصل می شود . با این تعریف قطعا به این نتیجه رسیدید که آی پی فون ها مصارف اداری و صنعتی دارند ! بله نتیجه گیری شما تقریبا درست است . در دنیای واقعی ، آی پی فون ها یک دستگاه کامپیوتر هستند که به شکل تلفن ساخته شده اند .

مشخصات و قیمت آی پی فون سیسکو سری 8800

مشخصات و قیمت آی پی فون سیسکو سری 8800

کاربرد آی پی فون  :

از  ip phone ها برای اتصال به سانترال های تحت شبکه استفاده می شود . بنابرین شما از این تلفن ها به عنوان مصارف خانگی و یا جهت اتصال به سانترال های تلفن نسل قدیمی همانند پاناسونیک و یا آلکاتل نمی توانید استفاده نمائید . 

دستگاه های ip phone ، توسط کابل شبکه به سوئیچ شبکه وصل شده و در نهایت به سرور مرکز تلفن تحت شبکه شما متصل می شوند . 

انواع آی پی فون  :

ip phone ها به صورت کلی از نظر نوع اتصال به شبکه به دو دسته بی سیم و با سیم تقسیم می شوند .  همینطور آی پی فون های بی سیم نیز به دو دسته وای فای و دکت تقسیم می شوند . در دسته وای فای ها ، گوشی توسط آنتن خود به مودم و یا سوئیچ وای فای مجموعه متصل شده و به سرور مرکز تلفن دسترسی دارد و در نوع دکت نیز ، گوشی بی سیم به آنتن مرکزی خود که در همان نزدیکی است وصل شده و در نهایت به سرور مرکز تلفن خود متصل می شود .

 

 

آی پی فون

آی پی فون

 

سوال : چه نوع آی پی فون ای بخریم ؟

یکی از اولین سوالاتی که در هنگام خرید گوشی تلفن تحت شبکه  پرسیده می شود این است که چه نوع گوشی ای  خریداری نماییم ؟ پاسخ این سوال نیازمند پاسخ گویی به سوالات ذیل است :

1- گوشی تلفن را به چه نوع مرکز تلفن تحت شبکه ای وصل خواهید نمود  ؟

این گوشی ها می توانند به مراکز تلفن تحت شبکه از نوع سخت افزاری و یا نرم افزاری متصل شوند . معروف ترین مرکز تلفن های سخت افزاری در بازار ایران عبارتند از مراکز تلفن گرنداستریم ، نیوراک و یستار .

همچنین از معروف ترین مراکز تلفن تحت شبکه نرم افزاری می توان به مرکز تلفن های سیسکو  CUCM و CME و یا مرکز تلفن مبتی بر Free PBX و یا مراکز تلفن شناخته شده تری همچون الستیکس و یا ایزابل نام برد .

نتیجه گیری : شما قبل از خرید ip phone باید دقیقا بدانید که این گوشی را به چه نوع مرکز تلفنی وصل خواهید کرد .  سوالی که پیش می آید این است که این مراکز تلفن چه تفاوت های  با هم دارند ؟  جواب این سوال نوع پروتکل مورد حمایت هر کدام از این مراکز تلفن می باشند .

دو نوع پروتکل برای این موضوع طراحی شده است : پروتکل SIP  و پروتکل SCCP .  پروتکل SCCP مختص مراکز تلفن سیسکو بوده و صرفا این شرکت از آن استفاده می نماید . شما برای استفاده از مراکز تلفن تحت شبکه سیسکو نیاز دارید که گوشی های تلفن شما از این پروتکا حمایت کند .

خبر خوب این است که در اکثر مواقع پروتکل های مورد استفاده بر روی گوشی های تلفن ، توسط فریم ور آن قابل تعویض است ، بنابرین اگر شما گوشی تلفن را اشتباه انتخاب کردید و یا مرکز تلفن تحت شبکه خود را عوض کردید می توانید این فریم ور را با صرف هزینه اندکی تعویض نمائید .

 

 

تلفن تحت شبکه گرند استریم

گوشی گرند استریم

2- چند خط داخلی بر روی یک گوشی تلفن خود نیاز دارید ؟

جواب این سوال خیلی راحت است . در این گوشی ها  از مفهومی به نام اکستنشن به جای داخلی استفاده می کند . ورودی این گوشی های تلفن صرفا یک کابل شبکه می باشد . و بر روی همین تک کابل شبکه شما می توانید تعداد زیادی داخلی یا اکستنشن داشته باشید .  خوب حالا گوشی ما چند خط داخلی داشته باشد ؟  جواب سوال این است که چه فردی از این گوشی استفاده خواهد نمود . جواب این سوال را در بخش بعدی پاسخ می دهیم . تلفن های تک خط جزو ip phone ارزان حساب می شوند .

3- کاربر آی پی فون چه کسی خواهد بود ؟

اگر فردی که از این گوشی استفاده می کند کارمندی ساده است ، یک خط تلفن و در نتیجه گوشی تلفن یک خطه برای وی کافیست . اگر این فرد کارشناس است دو خط ، و اگر مدیر میانی و یا عالی رتبه است ، می تواند بیشتر از حتی 4 خط تلفن برای وی در نظر گرفت  و در نهایت منشی شرکت ها ، گوشی با حداقل 6 خط نیاز دارند . چیزی که در میان نباید فراموش شود که جزو مزایای اصلی این گوشی ها آی پی فون است این است که شما هر تعداد خط تلفن را صرفا با یک کابل شبکه به این گوشی تلفن متصل می کند ، فقط و فقط یک خط تلفن . 

4- نحوه اتصال این گوشی به شبکه شما چطور خواهد بود ؟

به دو صورت می توان این گوشی های تحت شبکه را به شبکه محلی خود و یا حتی شبکه اینترنت متصل نمائید . با سیم و بی سیم . اگر نیاز به گوشی بیم سیم دارید ، باید از گوشی های دکت (DECT) استفاده نمائید . این گوش ها از آنتن هایی برای دریافت و ارسال سیگنال استفاده می کنند که این گوشی ها را محدود به یک فضای 150 تا 300 متر مربعی می کند . ترس به خود راه ندهید ، در صورتیکه که شما نیاز به فضای بیشتری برای تحت پوشش قرار دادن دارید از تقویت کننده های سیگنال که اصظلاحا رپیتر گویند استفاده باید بکنید . 

 

آی پی فون

آی پی فون ارزان

قیمت آی پی فون :

یکی از اولین سوالاتی که از ما پرسیده می شود این است که ” قیمت آی پی فون مورد نظر چقدر است ؟ ” موارد زیای در این موضوع موثر است : تعداد خط تلفن که حمایت می کند ( از یک خط شروع  و … ) ، نوع تلفن از نظر ارتباطی ( با سیم و یا بی سیم ) ، قابلیت کنفرانس صوتی و تصویری و در نهایت برند آی پی فون تاثیر زیادی دارد . 

 

معرفی ip phone ارزان بازار :

برند های مختلفی در بازار ایران حضور دارند که معروف ترین ها می توان به : سیسکو ، پلی کام ، گرند استریم ، نیوراک ، اتکام و … اشاره نمود . ارزان ترین ip phone  های بازار ایران ip phone های تک لاین و یا ip phone های دست دوم و یا ریفربیشد هستند .  یک سری از آی پی فون های سیسکو به صورت دست دوم وارد بازار ایران می شوند که می توان آنها را  IP PHONE  ارزان لحاظ نمود .

 

آی پی فون سیسکو - گوشی تلفن سیسکو - تلفن تحت شبکه سیسکو

آی پی فون سیسکو – گوشی تلفن سیسکو – تلفن تحت شبکه سیسکو

 

قیمت ip phone ارزان :

 

تلفن تحت شبکه سیسکو 7941

650,000 تومان

تلفن تحت شبکه سیسکو 7961

600,000 تومان630,000 تومان

تلفن تحت شبکه سیسکو 7965g

برای قیمت تماس بگیرید

تلفن تحت شبکه سیسکو 7960g

برای قیمت تماس بگیرید

تلفن تحت شبکه سیسکو 7945g

650,000 تومان725,000 تومان

تلفن تحت شبکه سیسکو 7940g

برای قیمت تماس بگیرید

تلفن تحت شبکه سیسکو 7912g

برای قیمت تماس بگیرید

تلفن تحت شبکه سیسکو 7911g

برای قیمت تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *