تیتر مطالب این صفحه

اکسس پوینت

اکسس پوینت ها در شبکه های کامپیوتری به مانند سوئیچ های شبکه کامپیوتر ها را به هم وصل می کنند ، با تفاوت که ارتباطات بین این کامپیوتر ها بی سیم خواهند بود . Access Point ها را معمولا به شکل AP نمایش می دهند ، این دستگاه ها یک عملکرد مرکزی دارند ، تمامی سیگنال های رادیویی را دریافت و ارسال می کنند که در اکثر مواردی که در شبکه های کامپیوتری می باشد سیگنال های Wi-Fi نیز شامل می شود. معمولا از AP ها در شبکه های کوچک و یا شبکه های عمومی اینترنتی برای ایجاد Hot Spot استفاده می شود.

امروزه در اکثر منازل این دستگاها به وفور دیده می شود و بسته به ابعاد و فرکانس و قدرت پرتو دهی می توانند در مدل های مختلف عرضه شوند .

قیمت - اکسس - پوینت - ای - تی - شبکه

انواع اکسس پوینت 

اکسس پوینت ها به دو دسته خانگی و اداری تقسیم می شوند . در اَکسس پوینت های خانگی ،قابلیت پوشش دهی پایین بوده و تعداد افراد کمی می توانند در آن واحد به اکسس پوینت متصل شوند . این موضوع در مدل های اداری متفاوت هست بوده و تعداد آنتن و پوشش دهی بالایی دارند . 

اکسس پوینت های وایرلس در شبکه ،  معمولا از دو باند فرکانسی (dual band) استفاده می کنند .

به بیان ساده تر ، اکسس پورنت ها از دو باند فرکانسی  2.4 و 5.8 گیگا هرتز  برای انتقال دیتا استفاده می کنند .شما می توانید با انتخاب یک اکسس پوینت وایرلس تک باند هزینهٔ کمتری را پرداخت نمائید .  البته پیشنهاد می شود در محیط های اداری  از اَکسس پوینت های دو بانده استفاده نمائید .

این موضوع به افزایش پوشش دهی و کارائی شبکه شما بسیار کمک خواهد کرد . 

استاندارد های مطرح در خصوص اکسِس پوینت 

اکسس پوینت های وایرلس از استاندارد 802.11 استفاده می‌کنند. در استاندارد 802.11 ، کیفیت پوشش دهی، امنیت، و سرعت وایرلس به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا کرده است. نسخهٔ فعلی استاندارد فوق ، 802.11n می باشد .

در استاندارد 802.11n، از روش رمزنگاری WPA2  جهت افزایش  امنیت شبکه استفاده کرده و توان پشتیبانی دو باند در مواقع اختلال در سرعت، و پوشش دهی وایرلس تا 70متر، را دارد .

 فناوری وایرلس  802.11n با فناوری های وایرلس پیش از خود سازگار بوده و از تجهیزات مجهز به فناوری 802.11a، b، g  بدون هیچ مشکلی پشتیبانی می‌کند. 

شما می توانید اکسس پوینت های برند های : سیسکو ، دی لینک ، تی پی لینک ، مای دلینک ، میکروتیک و لینکسیس را از ما بخواهید .

قیمت اکسس پوینت

قیمت اکسس پوینت مانند سایر تجهیزات سخت افزاری مورد استفاده در شبکه بر اساس فاکتورهای متعددی تعیین می گردد. با توجه به تنوع بسیار زیاد در مدل های ارائه شده برای این تجهیزات و همچنین برندهای مختلفی که در این زمینه فعالیت دارند، به همین دلیل تفاوت در نرخ آنها زیاد است. آی تی شبکه؛ ارائه دهنده تجهیزات شبکه، در ادامه به مهم ترین فاکتورهای اثرگذار بر قیمت اکسس پوینت تی پی لینک، دی لینک، میکروتیک، سیسکو و غیره اشاره خواهد داشت.

قیمت اکسس پوینت بر اساس برند

با مقایسه انواع AP پی به تنوع بالا در قیمت ها و همچنین برندهای تولیدکننده آنها خواهید برد. تکنولوژی به کار رفته در طراحی و ساخت این تجهیزات و همچنین پهنای باند و سایر مشخصات فنی اَکسس پوینت ها در برندهای مختلف متفاوت بوده و به همین دلیل است که قیمت های ارائه دهنده توسط آنها با هم فرق دارد. به عنوان مثال، از جمله برندهای تولید کننده این تجهیزات می توان به گزینه های زیر اشاره نمود:

قیمت اکسس پوینت تی پی لینک

تی پی لینک یکی از برندهای بسیار شناخته شده در زمینه ارائه روتر سیسکو و مودم و اکسس پوینت می باشد که مدل های متنوعی در میان محصولات آنها به چشم میخورد. قیمت محصولات ارائه شده توسط این برند با توجه به مدل دستگاه و مشخصات فیزیکی و اندازه و ابعاد با هم فرق دارد. به عنوان مثال، قیمت اکسس پوینت تی پی لینک TL-WA801ND با مدل های دیگری از قبیل TL-WA901ND با هم کاملا متفاوت می باشد. چون در این دو مدل از نظر مشخصات فیزیکی و سخت افزاری تفاوت هایی وجود داردف به طوریکه TL-WA901ND گرانتر از TL-WA801ND می باشد.

قیمت اکسس پوینت دی لینک

دی لینک از دیگر برندهای شناخته شده در این حوزه می باشد که متعلق به کشور تایوان بوده و اکسس پونت و روتر و مودم adsl های قدرتمندی را ارائه می دهد. قیمت اکسس پوینت دی لینک با توجه به مدل و مشخصات سخت افزاری و قابلیت های ارائه شده برای هر یک تعیین می گردد. علاوه براین، محصولات این برند در انواع مختلف APهای داخلی، بیرونی و سقفی و بی سیم طراحی شده و به همین دلیل تفاوت های چشمگیری در قیمت های آنها وجود دارد. قابلیت ها و مشخصاتی از قبیل سری وایرلس قابل پشتیبانی توسط AP، سرعت انتقال اطلاعات و پهنای باند همگی بر نرخ گذاری اکسس پوینت های دی لینک نقش دارند.

قیمت اکسس پوینت سیسکو

بدون شک سیسکو از قدرتمندترین و معتبرترین برندهای ارائه دهنده روتر و AP و سایر تجهیزات پسیو شبکه می باشد که تنوع بسیار بالایی در مدل های آنها وجود دارد. در حالت کلی با توجه به کیفیت بسیار بالا و قابلیت های منحصر به فرد محصولات ارائه شده توسط این برند، قیمت اَکسس پوینت سیسکو گران تر از دی لینک، تی پی لینک و میتروتیک می باشد. علاوه براین، مشخصات سخت افزاری در نظر گرفته شده برای مدل های مختلف APهای سیسکو با هم متفاوت بوده و به همین دلیل قیمت های ارائه شده برای Cisco Catalyst 9100، AIR‑AP1142N‑A‑K9، AIR‑CAP2602I‑A‑K9، AIR‑CAP3502I‑A‑K9 و AIR-AP1815M-I-K9 کاملا با هم تفاوت دارند.

قیمت اکسس پوینت میکروتیک

میکروتیک از جمله نام های آشنا در حوزه تجهیزات سخت افزاری شبکه های کامپیوتری می باشد که تلفیق بسیار خوبی از کیفیت و قیمت ارزان را برای محصولات خود ارائه داده است. محصولات تولید شده توسط این برند مانند سیسکو در انواع مختلف سقفی، داخلی و بیرونی تقسیم بندی شده و بر همین اساس نیز نرخ گذاری برای آنها انجام میشود. از جمله مدل های پرطرفدار و کاربردی در میان تولیدات میکروتیک می توان به cAP ac، RBcAP2nD اشاره نمود.

قیمت- اکسس- پوینت-ای- تی - شبکه

 

 

قیمت اکسس پوینت بر اساس نوع

همان طور که در طول متن اشاره شد، هر یک از برندها مدل های متنوعی از AP را ارائه داده و مشخصات متفاوتی را برای آنها در نظر گرفته اند. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در تعیین قیمت اَکسس پوینت نقش مهمی دارد، نوع و ساختار کلی دستگاه می باشد. بر همین اساس می توان آنها را به سه گروه کلی زیر تقسیم بندی نمود:

قیمت اکسس پوینت سقفی

این اکسس پوینت ها در رستوران و هتل ها به منظور بهبود فضای پشتیبانی شده استفاده میشوند. با توجه به مدل و برند تولید کننده میزان برد این تجهیزات متفاوت بوده و بر همین اساس نیز قیمت آنها با هم فرق دارد.

اکسس پوینت indoor

در فضای داخلی ساختمان ها برای ایجاد پسیو شبکه های وایرلس نیاز به AP می باشد که نقش اتصال دهنده را به همراه داشته و این امکان را فراهم می کند تا دستگاه های وایرلس به شبکه LAN نیز وصل شوند. برندهای مختلف از قبیل تی پی لینک و دی لینک اکسس پوینت های متنوع INDOOR را ارائه داده و از نظر قیمت نیز با هم فرق دارند. توجه داشته باشید که در حال حاضر اغلب تجهیزات مورد استفاده در این زمینه در واقع روتر اکسس پوینت می باشند و قادر به ایفای هر دو نقش به طور همزمان را دارا هستند. روتر میکروتیک اکسس پوینت ها در حالت کلی قیمت بیشتری نسبت به AP های معمولی دارند.

قیمت- اکسس- پوینت-ای- تی - شبکه

اکسس پوینت outdoor

تقویت شبکه های وایرلس در فضای بیرون از ساختمان ها در محیط های بزرگ صنعتی و سازمان ها و ادارات و دانشگاه ها نیاز به نوع دیگری از AP دارند که به آنها OUTDOOR گفته میشود. این اکسس پوینت ها قدرت بیشتری نسبت به نوع داخلی داشته و سخت افزارهای به کار رفته در آنها نیز قوی تر می باشد. به همین دلیل می توان گفت قیمت اکسس پوینت های OUTDOOR بیشتر از داخلی و سقفی بوده و برد آنها نیز بیشتر است.

خرید اکسس پوینت

همچنین لازم به ذکر است که قیمت این تجهیزات به دلیل وارداتی بودن به شدت تحت تاثیر نوسانات ارز و قوانین گمرکی قرار گرفته و تغییر در نرخ ها در طول سال اجتناب ناپذیر است. وجود واسطه های متعدد در این زمینه نیز می تواند تاثیر چشمگیری بر قیمت ها ایجاد نموده و به همین دلیل خرید مستقیم از مراکز معتبر قطعا بهترین گزینه خواهد بود. گروه آی تی شبکه آماده ارائه امکان خرید AP به صورت آنلاین و حضوری را در تمام روزهای سال فراهم نموده و با قیمت ارزان و مناسب انواع اکسس پوینت سیسکو، میکورتیک، دی لینک، تی پی لینک با گارانتی و خدمات پس از فروش را ارائه می دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش این مجموعه تماس بگیرید.

سوالات متداول قیمت اکسس پوینت

اکسس پوینت ها در شبکه های کامپیوتری به مانند سوئیچ های شبکه کامپیوتر ها را به هم وصل می کنند ، با تفاوت که ارتباطات بین این کامپیوتر ها بی سیم خواهند بود .
اکسس پوینت ها به دو دسته خانگی و اداری تقسیم می شوند . در اکسس پوینت های خانگی ،قابلیت پوشش دهی پایین بوده و تعداد افراد کمی می توانند در آن واحد به اکسس پوینت متصل شوند . این موضوع در مدل های اداری متفاوت هست بوده و تعداد آنتن و پوشش دهی بالایی دارند .
اکسس پوینت های وایرلس از استاندارد 802.11 استفاده می‌کنند. در استاندارد 802.11 ، کیفیت پوشش دهی، امنیت، و سرعت وایرلس به میزان بسیار زیادی افزایش پیدا کرده است. نسخهٔ فعلی استاندارد فوق ، 802.11n می باشد .