تجهیزات شبکه

انتخاب سینی مناسب رک برای دیتا سنتر ها

سینی مناسب رک

انتخاب سینی مناسب رک ها :

اگر دارای یک دیتا سنتر هستید و آن را مدیریت می کنید، یا به تازگی تصمیم برای داشتن یک جای مناسب برای داشتن تجهیزات مربوط به امور شبکه ی کسب و کار خود گرفته اید، باید مطمئن شوید که تجهزیات شما به درستی قرار گرفته و ایمن سازی می شوند. یکی از  کار هایی که می توانید در این خصوص انجام دهید این است که مطمئن شوید که دارای سینی مناسب رک، بر اساس نیاز های تجهیزاتی فعلی و آینده ی خود می باشید. هنگامی که تصمیم به خرید یک سینی مناسب رک می گیرید، گزینه ها و فاکتور های زیادی وجود دارند که لازم است تا آنها را در نظر داشته باشید.

امروزه در بازار انواع مختلفی از رک های شبکه وجود دارد که می توانید بر اساس نیاز های خود آنها را انتخاب کنید. همچنین، در مقاله ای که اکنون درحال مطالعه آن می باشید، ما قصد داریم تا به انواع مختلفی از سینی های رک بپردازیم تا به شما کمک کنیم انتخابی بهتر و مناسب تر داشته باشید.

توانایی تحمل وزن

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که برای خرید یک سینی باید به آن توجه کنید، وزن تجهیزاتی است که قرار است تا در رک شما نگه داشته شود. سینی های رک بر اساس نوع طراحی خود، معمولا تا یک حد مشخصی از وزن را تحمل می کنند، و نگهداری از وسایل بیش از حد سنگین در برخی از سینی ها می تواند خسارت های بسیار زیادی به تجهیزات شما وارد کند و ممکن است سینی شما را دچار شکستگی کند. بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است وزن تجهیزات خود را اندازه گیری کنید، و همچنین در اینجا می توانید لیستی از انواع رک ها و میزان تحمل وزن آنها را مشاهده کنید که به صورت زیر می باشد:

  • 13 کیلوگرم – سینی مناسب رک های کوچک که دارای تحمل وزن 13 کیلوگرم هستند، به طور کلی برای تجهیزاتی مانند کیبورد ها طراحی شده اند. اگر چه کیبورد ها بسیار سبک هستند، اما این سینی ها باید توانایی تحمل وزن کاربر را نیز هنگام تایپ کردن داشته باشند.
  • 30 کیولگرم – سینی هایی از این قبیل اگر چه همچنان سبک شناخته می شوند، اما می توانند برای اموری مانند نگهداری کامپیوتر، کیبورد، مانیتور و تجهیزاتی از این قبیل مورد استفاده قرار بگیرند.
  • 40 کیوگرم – سینی های دارای محدودیت وزنی 40 کیلوگرم، جزء اولین رک های دسته ی متوسط به حساب می آیند، و گزینه ای مناسب برای قرار دادن سرور ها، چندین کامپیوتر و تجهیزات مشابه می باشند.
  • 90 کیلوگرم به بالا – سینی های دارای محدودیت وزن 90 کیلوگرم وارد بخش سنگین می شوند. وزن وسایلی که در این دسته از سینی ها قرار می گیرد گاهی اوقات تا 230 کیلوگرم و حتی بیشتر نیز می رسد. این دسته از سینی ها می توانند تعداد زیادی از سرور ها، کامپیوتر ها، مانیتور ها و اکثر تجهیزات شما را در یک رک نگه داری کنند.

سینی محرک یا ثابت

یکی دیگر از گزینه هایی که باید در نظر بگیرید این است که می خواهید سینی مناسب رک شما ثابت باشد، یا به داخل و بیرون ( یا بالا و پایین) حرکت کند و جا به جا شود. این امر که بتوان سینی مناسب رک خود را به خارج از رک منتقل کرد به شما این امکان را می دهد تا بتوانید کابل های جدید را راحت تر نصب کنید، مشکلات احتمالی را برطرف کنید یا حتی سرور ها و تجهیزات خود را تمیز کرده و آنها را از گرد و خاک یا باکتری ها محافظت کنید. با این حال، سینی های ثابت نیز دارای مزایای خود هستند که از جمله آنها می توان به نگهداری بهتر و ایمن تر تجهیزات، و جلوگیری از هرگونه آسیب هنگام کار کردن با تجهیزات و یا داخل دیتا سنتر اشاره کرد.

نوشته های مرتبط