تجهیزات شبکه

استفاده از هوش مصنوعی در دیتاسنتر ها

هوش مصنوعی

تاثیر هوش مصنوعی

مدیریت صحیح یک دیتاسنتر به کار و زمان زیادی نیاز دارد، و انجام درست آن برای عملکرد درست و مناسب ضروری است. در طی سالها پیشرفت ها و اختراعات زیادی در زمینه تکنولوژی و بخصوص شبکه صورت گرفته است که به کسب و کار ها کمک می کند تا دیتاسنتر های خود را بهبود ببخشند. در این مقاله قصد داریم تا به تاثیر هوش مصنوعی بر روی این ساختار ها صحبت کنیم.

استفاده افراد از هوش مصنوعی در دیتاسنتر ها

امروزه هوش مصنوعی در بسیاری از اماکن استفاده می شود که دیتاسنتر و اتاق سرور مواردی از آنها هستند. نگاه کردن به موارد زیر که نشان دهنده ی بهبود تعامل هوش مصنوعی و دیتاسنتر هاست، و همچنین نگاه کردن به آنچه در آینده به دنبال آن هستیم به ما کمک می کند تا بفهمیم که این تکنولوژی چطور بر روی صنعت های مختلف تاثیر می گذارد.

کاهش مصرف انرژی

دیتاسنتر ها اماکنی هستند که می توانند از ده ها و هزاران تجهیزات شبکه و لوازم کامپیوتری نگه داری کنند. نگه داری تمام این تجهیزات در یک مکان به معنای استفاده از انرژی بسیار زیاد برای تامین برق آنها و همچنین خنک نگه داشتن محیط است.

  • خنک کنندگی بهتر – تجهیزات کامپیوتری اساسا گرمای زیادی تولید می کنند که این گرما باید از دیتاسنتر خارج شود. هوش مصنوعی می تواند میزان گرما و رطوبت را با استفاده از سنسور ها سنجیده و عملکرد سیستم های خنک کننده را تنظیم کند.
  • مدیریت نور – هنگامی که هیچکس در دیتاسنتر وجود ندارد، هیچ نیازی به روشن بودن چراغ ها نیست. یک سیستم هوش مصنوعی می تواند میزان نور در دیتاسنتر و همچنین محیط اطراف آن را تنظیم نماید تا این اطمینان را به وجود بیاورد که آنها تنها در زمان نیاز روشن هستند. این یک امر ساده است که می تواند تا حد زیادی در صرف هزینه ها صرفه جویی کند.
  • انتقال منابع – یک سیستم هوش مصنوعی می تواند عمل انتقال دیتا و پردازش نیرو به بهترین منبع را انجام دهد. این امر می تواند باعث شود تا ضمن اینکه تجهیزات کامپیوتری بهترین عملکرد خود را داشته باشند، میزان مصرف انرژی نیز کاهش پیدا کند.

هوش مصنوعی

نظارت بهتر

نظارت بر روی سخت افزار ها و نرم افزار هایی که در دیتاسنتر قرار دارند مسئولیت مهمی است. اکثر سیستم های نظارتی که از هوش مصنوعی استفاده نمی کنند، صرفا از تکنولوژی هایی نظیر بررسی پینگ دستگاه ها بهره می برند تا مطمئن شوند که دستگاه ها کار می کنند.

استفاده از هوش مصنوعی برای نظارت به شما این امکان را می دهد تا به صورت فعال ترافیک شبکه را به همراه جزئیات بیشتری بررسی کنید تا هنگام وجود مشکل سریعا باخبر شوید.

هوش مصنوعی آینده

آنچه هوش مصنوعی را از ابزار های قدیمی که در دیتاسنتر ها نگه داشته می شود متمایز می کند، توانایی یاد گرفتن و وفق پیدا کردن با شرایط و فاکتور های مختلف است. از آنجایی که این تکنولوژی هر روزه بهبود پیدا می کند وپیشرفته تر می شود، متخصصان آی تی می توانند برای امور بسیاری، جدا از زمینه هایی که به آنها اشاره شد از آنها استفاده کنند.

به طور کلی، سیستم هایی که از هوش مصنوعی استفاده می کنند، از ابتدای کار خود شروع به یادگیری درباره تمامی سیتستم ها کرده و از آنها به خوبی استفاده می کنند تا تمامی نیاز هایی که یک سیستام دیتاسنتر نیاز دارد را برآوردن کنند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *