تجهیزات ویپ

ده مزیت استفاده از خطوط سیپ ترانک

ده مزیت استفاده از خطوط سیپ ترانک

ده مزیت استفاده از خطوط سیپ ترانک

 ده مزیت استفاده از خطوط سیپ ترانک

 خطوط سیپ ترانک از جمله سرویس های جدید مخابراتی می باشد که جایگزین خطوط E1 گردیده است . این خطوط e1 ، می توانند شامل شماره تلفن های 4  ، 5 و یا 8 رقمی گردند . همچنین با توجه به درخواست شما و امکانات اپراتور سرویس دهنده ، می توانند یک و یا دو طرفه باشند .

در این مقاله سعی شده است که 10 تا بزرگترین محاسن این سرویس جدید بررسی گردد .

1- سخت افزار کمتر برای راه اندازی خطوط سیپ ترانک  :

یکی از مزایای مهم دریافت سیپ ترانک عدم نیاز به سخت افزارهای ایوان (E1) برای ارتباط با سانترال تحت شبکه است. در واقع به دلیل اینکه سیپ ترانک بر بستر شبکه و مبتنی بر پروتکل SIP ارائه شده و همچنین مراکز تلفن تحت شبکه نیز پروتکل سیپ را پشتیبانی می کنند، دیگر نیازی به کارت یا گیت وی های ایوان ( E1) نیست.

 نکته اول: با توجه به اینکه مخابرات، سیپ ترانک را بر بستر زوج سیم ارائه می دهد برای بهره برداری از این خطوط نیاز به یک مبدل تبدیل سیگنال آنالوگ به دیتا هست. بنابراین می بایست یک مودم G.SHDSL.BIS تهیه شود.

نکته دوم: اگر سیپ ترانک از یک شرکت خصوصی مثل شاتل، آسیاتک و … دریافت گردد هیچ نیازی به مودم نیست و تمامی ارتباطات روی بستر شبکه و بر اساس پروتکل سیپ برقرار خواهد شد.

2- امکان جابجایی فیزیکی دفاتر کاری بدون تغییر در شماره تلفن : 

یکی از معضلات بزرگ شرکت هایی که دفاتر آنها استیجاری بوده ، جابجایی دفتر فعالیت شرکت و تغییر شماره های تماس می باشد . این موضوع باعث از دست رفتن بسیاری از مشتریان ثابت شرکت به علت تغییرات در شماره تلفن های فعال شرکت می شود که با استفاده از خطوط سیپ ترانک این موضوع به کلی مرتفع می گردد . 

امکان جابجایی خطوط هنگام جابجایی دفترکار (در صورتی که از یک شرکت خصوصی دریافت شده باشد در کمترین زمان ممکن این امکان فراهم خواهد بود) یکی از بی نظیرترین امکانات خط سیپ ترانک می باشد . 

3- عدم پرداخت آبونمان سالیانه در خطوط سیپ ترانک :

شما با خرید این سرویس نیازی به پرداخت آبونمان سالیانه به شرکت های اپراتور نخواهید داشت . 

4- عدم پرداخت هزینه های نگهداری در خطوط سیپ ترانک :

شما با خرید سرویس سیپ ترانک نیازی به پرداخت هزینه های سالیانه نگهداری این خطوط توسط شرکت های اپراتور نخواهید داشت در حالی که خطوط ایوان ( E1 ) هزینه نگهداری سالیانه دارند .

5 – هزینه های پایین تر مکالمات :

با عنایت به استفاده از بستر و زیر ساخت اینترنتی این سرویس ، هزینه های تماس در داخل شبکه سیپ ترانک ارزانتر از خطوط سنتی مخابرات می باشد .

6- کیفیت برتر صدا :

با عنایت به ماهیت این سرویس و استفاده از تکنولوژی دیجیتالی در کدینگ خطوط سیپ ترانک ، بر روی این سرویس شما کیفیت صدای شفاف تری را شاهد خواهید بود . 

7- کانال های صوتی متعدد فقط با یک سر شماره :

یکی از ممتاز ترین ویژه گی های خطوط سیپ ترانک ، امکان برقراری تعداد زیادی تماس همزمان ،  فقط با یک سر شماره می باشید . در این حالت شما بر اساس درخواست خود می توانید بر روی یک سر شماره ، بیشتر از یک خط تهیه و همزمان می توانید نسبت به  دریافت و یا ارسال تماس ها از آنها استفاده نمائید . 

8- پوشش ضعف مخابرات و نبودن خط تلفن در مراکز مخابراتی :

یکی از معضلات همیشگی مراکز مخابراتی ، نبود پورت آزاد ، علی الخصوص در مراکز شلوغ مخابراتی می باشد که امکان تخصیص خط آنالوگ سنتی مهیا نبوده در حالی که امکان واگذاری خصوص دیجیتال اعم از سیپ فون و سیپ ترانک برای این مراکز مخابراتی مهیا می باشد . 

9- سر شماره انتخابی : 

با عنایت به جدید بودن این سرویس ، شما می توانید شماره تقریبا دلخواه خود را در بین شماره های آزاد شرکت های اپراتور انتخاب نمائید . 

10- دریافت پشتیبانی تخصصی :

با عنایت به فعال بودن شرکت های خصوصی در کنار شرکت مادر مخابرات ، و رقابت در این زمینه ، کیفیت دریافت خدمات پشتیبانی نسبت به خطوط سنتی بهتر و بالاتر می باشد . این موضوع در شرکت های خصوصی به عینه مشهود تر می باشد . 

توصیه می شود مطالعه بفرمائید : مزایای ویپ و امکانات ویپ

لطفا برای مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر و یا خرید و پیاده سازی سرویس سیپ ترانک با واحد فروش شرکت آی تی شبکه تماس حاصل فرمایید :

تلفن : ۰۲۱۶۶۹۳۸۱۱۲-۰۲۱۶۶۵۷۸۹۷۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *