تجهیزات شبکه

پهنای باند مورد نیاز برای ویپ

پهنای باند

پهنای بانداستفاده از خدمات ویپ می تواند راه مناسب و به صرفه ای برای برقراری تماس های تلفنی می باشد، چرا که شما از این طریق می توانید به جای استفاده از خطوط تلفن سنتی، از اینترنت برای برقراری تماس استفاده کنید. اما به منظور برقراری تماس از طریق اینترنت، باید به رابطه ی بسیار مهمی که میان سرویس ویپ و همچنین پهنای باند شما وجود دارد توجه داشته باشید و بدانید که برای استفاده از این تکنولوژی به چه میزان از آن احتیاج دارید.

پهنای باند چیست؟

به طور کلی، این اسم به معنای ظرفیت اینترنتی است که برای جا به جایی میزان اطلاعات یا دیتا در واحد زمان (معمولا ثانیه) مصرف می شود. در اتصالات اینترنتی این میزان و ظرفیت را به صورت مگابیت بر ثانیه یا با نماد Mb/s و یا Mbps نشان  میدهند.

اساسا bandwidth نرخ انتقال دیتایی است که یک اتصال اینترنت قابلیت پشتیبانی از آن را دارد. برای مثال «یک اینترنت با پهنای باند 15 مگابیت بر ثانیه» به این معناست که این اینترنت ظرفیت انتقال 15 میلیون بیت را در ثانیه دارد. به طور کلی هرچه bandwidth وسیع تر باشد می تواند با سرعت بیشتری دیتا را جا به جا کند.

بسیار هائز اهمیت است که پیش از شروع کار با ویپ، از پهنای باند اینترنت خود اطمینان پیدا کنید، چرا که تلفن های ویپ برای برقراری تماس از اینترنت استفاده می کنند.

محدودیت های پهنای باند

محدودیت ها و مشکلاتی  وجود دارد که بزرگترین آنها انسداد پهنای باند می باشد. این شرایط موقعی است که سرعت اینترنت شما به شدت افت می کند و معمولا منبع این مشکل نیز ارائه دهنده و فروشنده ی خدمات اینترنت است.

دلایل مختلفی وجود دارد یک شرکت ارائه دهنده اینترنت یا ISP در به وجود آمدن اختلال در اینترنت می تواند دخیل باشد. این امر گاهی اوقات ممکن است به دلیل ترغیب مشتریان به خرید یک سرویس پیشرفته تر و گران تر باشد، و همچنین گاهی اوقات ممکن است به دلیل تست کردن یک وب سایت یا یک انجام یک پروسه از سوی شرکت ارائه دهنده باشد.

تلفن های ویپ و پهنای باند

تماس ویپ یکی از وظایف سنگین برای پهنای باند اینترنت است، چرا که این امر نیازمند پهنای باند بیشتری نسبت به برخی کار ها ( برای مثال پیام دادم به شخصی) می باشد. و همچنین، از آنجایی که این برقراری ارتباط از طریق اینترنت صورت می گیرد، و این دو با یکدیگر رابطه ی کاملا مستقیم دارند، شما به منظور افزایش کیفیت تماس خود باید خدمات اینترنت خود را افزایش دهید.

درحال حاضر عقیده بر آن است که راه اندازی یک اینترنت پهن باند یا broadband بهترین نوع اینترنت برای خدمات ویپ است، چرا که به نظر می رسد تنها اینترنتی باشد که از حداقل میزان پهنای باند برای استفاده از ویپ استفاده می کند.

پهنای باند مناسب برای ویپ

علاوه بر استفاده از یک اینترنت پهن باند به منظور بهبود تماس های ویپ، همچنین پیشنهاد می شود که از پهنای باندی استفاده کنید که حداقل 512 کیلوبیت بر ثانیه باشد. یک اینترنت پهن باند می تواند این میزان پهنای باند را به شما ارائه دهد، چرا که بسیاری از شرکت های ISP می توانند این میزان پهنای باند را در ضعیف ترین حالت ممکن به شما ارائه کنند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *