نوبت دهی تلفنی
 

 راه اندازی سیستم نوبت دهی تلفنی : 

با توجه به گسترش فن آوری های مدرن در عرصه IT  ، بی شک نیاز جامعه خدماتی کشور به سیستمی که بتواند نیاز روزمره آنها رفع کرده و باعث آرامش خاطر و کاهش هزینه های جاری باشد مورد نیاز است .  در این راستا شرکت آی تی شبکه با طراحی سیستم نوبت دهی تلفنی بر پایه VOIP  گام موثری در این راستا برداشته است . 

 سیستم نوبت دهی قادر است  بدون دخالت نیروی انسانی ، به مراجعین آن مرکز ، به صورت تلفنی ، نوبت ویزیت اختصاص دهد . این سیستم قادر است ضمن اتوماتیک سازی سیستم نوبت دهی مجموعه شما ، شما را در چشم مخاطبین تان بسیار ممتاز نموده و در وقت و هزینه های شما و مراجعین شما صرفه جویی نماید . 

هدف از سیستم نوبت دهی تلفنی :

 این سیستم به صورت کاملا دقیق در جهت افزایش رضایتمندی مشتریان ،جلوگیری از اعمال سلیقه فردی ، هوشمند سازی مراکز خدماتی ، صرفه جویی در هزینه نیروی انسانی   و ….  برنامه ریزی شده است .

از طریق این سیستم ،امکان دریافت گزارشات بسیار کامل و مدیریتی مهیا بوده  و قابلیت همگام سازی این سامانه با سایر نرم افزارهای اتوماسیون اداری ،  CRM و …. نیز در این سامانه وجود دارد .

مشتریان سیستم نوبت دهی تلفنی : 

این ماژول برای مراکز خدماتی که نیاز به صف بندی مراجعین به صورت تلفنی دارند ایجاد شده است . عمده مشتریان این سرویس نوبت دهی تلفنی می توانند : بانک ها ، مراکز درمانی و زیبایی ، مراکز  دولتی و خدماتی و شرکت ها و مراکز خصوصی از جمله مطب پزشکان ، سالن های زیبایی  ، خدمات خودرویی و … باشند . 

نحوه کارکرد سیستم نوبت دهی تلفنی :

روال کار سیستم نوبت دهی تلفنی ،  بدین طریق می باشد که مخاطب یا مشتری شما توسط شماره تلفن های اعلامی تماس گرفته و وارد سیستم شما می گردد . سپس متن مورد نظر شما که قبلا ضبط گردید ه است برای مخاطب پخش می گردد . مخاطب بعد از انتخاب گزینه مطلوب و وارد کردن شماره موبایل خود ، نوبت پیشنهادی سیستم برای مراجعه حضوری را اخذ می کند .

در این روش مشتری می تواند وقت ارائه شده توسط سیستم را قبول نکرده و درخواست وقت های بعدی را به سیستم بدهد و این موضوع به دفعات تکرار شده تا به زمان مطلوب خود دست یابد و در نهایت مشخصات نوبت تخصیص یافته توسط پیامک ( اپشنال و در صورت نیاز  ) برای مشتری ارسال می شود .

یک کاربرد ساده از سیستم نوبت دهی تلفنی : 

به مثال و سناریوی زیر توجه کنیم :

در این سناریو مشتری با یک کلینیک جراحی زیبایی تماس می گیرد و پیغامهای ذیل را می شنود :

” وقت بخیر ، شما با کلینک زیبایی xxx تماس گرفته اید ، جهت اخذ نوبت ، کلینیک داخلی مورد نظر را انتخاب فرمائید “

بعد از شنیدین این جمله گزینه های مورد نظر ما که قبلا ضبط شده اند برای مخاطب پخش می شوند ، در این سناریو گزینه های فرضی ما بدین شرح می باشند :

“لطفا بخش مورد نظر را انتخاب فرمائید : مو و ابرو  عدد یک ، جراحی زیبایی عدد دو ، لاغری و تناسب اندام عدد سه را فشار دهید “

بعد از شنیدین این پیغام وارد بخش مربوطه شده و گزینه مورد نظر را انتخاب می کند ، در این سناریو بدین شرح عمل شده است :

” شما بخش “مو و ابرو ” را انتخاب نموده اید ، لطفا برای کاشت ابرو عدد یک ، پیوند مو عدد دو ، ترمیم مو عدد سه ، کاشت مژه عدد چهار را انتخاب فرمائید “

بعد از این مرحله ، مخاطب می تواند پزشک یا کارشناس مورد نظر را نیز انتخاب کند ، در این سناریو بدین شرح عمل شده است :

” لطفا پزشک معالج خود را انتخاب کنید وگرنه با فشردن عدد 0 ، سیستم به صورت اتوماتیک پزشک یا کارشناس شیفت را برای شما انتخاب خواهد کرد : دکتر x عدد یک ، دکتر y عدد دو  ، دکتر z عدد سه را فشار دهید “

بعد از انتخاب پزشک مطلوب ، نوبت وارد کردن شماره موبایل می باشد . بعد از درج شماره موبایل توسط مشتری ، تعدادی زمان خالی به مشتری پیشنهاد می گردد . چنانچه زمان مطلوب مشتری در اولین پیشنهاد توسط سیستم ارائه نگردد ، مشتری می تواند زمان های دیگری را درخواست کند و این مرحله تا جایی پیش خواهد رفت که مشتری به زمان مطلوب خود برسد . در نهایت در صورت درخواست می توان مشخصات نوبت اخذ شده را برای مشتری پیامک نمود .

انتخاب سیستم نوبت دهی تلفنی مطلوب  :

1- سیستم نوبت دهی تلفنی قادر است توسط اپراتور انسانی و به صورت دستی و خارج از هرگونه روال و خارج از نوبت نیز ، به مشتری نوبت تخصیص دهد .

2 – برای اخذ نوبت توسط مشتری ، صرفا یک گوشی همراه ساده و یا تلفن معمولی کافی است .

3 – خدماتی از این قبیل ، از جمله فواید سیستم تلفنی پیشرفته ویپ می باشد که دارای امکانات بی نظیر بسیار از جمله تماس گیر خودکار و تلفن گویا می باشد که جهت آشنایی با همه خدمات آن می توانید از صفحه خدمات ویپ بازدید به عمل آورید . 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در بخش فروش سیستم نوبت دهی تلفنی تماس حاصل فرمائید :

شمار ه ویژه ما  

021-66938112