تجهیزات ویپ

سخت افزار ها و لوازم ویپ

سخت افزار ها و لوازم ویپ

انواع سخت افزار ها و لوازم ویپ

انواع لوازم ویپ

به منظور برقرار کردن تماس های تلفنی با استفاده از خدمات ویپ، شما به یکسری تجهیزات و لوازم ویپ نیاز دارید که بتوانید با استفاده از آنها صحبت کرده و همچنین حرف های دیگران را بشنوید.

لوازم ویپ مورد نیاز ممکن است شامل طیف متنوعی شود. ممکن است شما تنها صرفا به یک هدست برای کامپیوتر خود نیاز داشته باشید، یا ممکن است به ست کاملی از تجهیزات و سخت افزار ها، شامل روتر ها و آداپتور های تلفن نیاز داشته باشید.

در این مقاله، ما لیستی از لوازم مورد نیاز شما را آماده کرده ایم که ممکن است برای استفاده از VoIP به آن نیاز داشته باشید. البته لازم به ذکر است که شما تمام وسایلی که ما در اینجا ذکر کرده ایم را نیاز ندارید، بلکه نیاز سخت افزاری شما بستگی به این دارید که از چه چیزی و چطور استفاده می کنید.

به عنوان مثال، استفاده از دستگاه های تلفن فیزیکی برای افرادی که قصد استفاده از خدمات ویپ کامپیوتری و سافت فون را دارند، ضرورتی نخواهد داشت.

نکته: ما در اینجا دستگاه هایی مانند کامپیوتر، کارت صدا و مودم را با فرض بر اینکه شما این تجهیزات را دارید، از این لیست حذف کرده ایم.

آداپتور تلفن آنالوگ

آداپتور یا مبدل تلفن آنالوگ (Analog telephone adapter) یکی از مهم ترین سخت افزار ها و لوازم ویپ است که می تواند کارایی بسیار مهمی داشته باشید. این مبدل نقش یک رابط سخت افزاری میان یک سیستم تلفنی آنالوگ PSTN و یک خط ویپ دیجیتالی را دارد.

در صورتی که قصد استفاده از ویپ های کامپیوتری را داشته باشید، نیازی به استفاده از ATA ندارید، اما در صورتی که برای خرید خدمات ویپ ماهانه برای استفاده در کار یا منزل اقدام کنید، و یا قصد استفاده از تلفن های فعلی خود را داشته باشید، به این مبدل نیاز خواهید داشت.

تفاوتی که میان سیستم PSTN و VoIP وجود دارد، این است که PSTN از سیگنال های آنالوگی و انواع کابل های شبکه ای نظیر کابل های فیبر نوری استفاده می کند. در حالی که تکنولوژی ویپ، سیگنال های دیجیتالی را با استفاده از اینترنت ارسال می کند. اگر چه نتیجه ی هر دو روش یکسان است، اما زیر لایه ها، ساختار ها و تجهیزات به کار برده شده کاملا متفاوت از یکدیگر می باشند.

دستگاه تلفن

یکی دیگر از مهم ترین لوازم ویپ دستگاه تلفن است که برای افرادی که قصد استفاده از ویپ کامپیوتری ندارند ضروری است چرا که تلفن هم یک دستگاه ورودی و هم یک دستگاه خروجی می باشد. تلفن های ویپ انواع مختلفی دارند که می توانید آنها را بر اساس نیاز ها و خواسته های خود انتخاب کنید.

همچنین تلفن های خاص و ویژه ای نیز وجود دارد مخصوص خدمات ویپ طراحی شده اند که به آنها تلفن تحت شبکه گفته می شود. علاوه بر آن، کاربرانی که قصد استفاده از ویپ های کامپیوتری را دارند می تونند از تلفن های نرم افزاری یا سافت فون ها استفاده کنند.

هدست کامپیوتر

هدست ویپ، یکی دیگر از لوازم ویپ مرسوم و شناخته شده است که به شما این امکان را می دهد تا از طریق کامپیوتر صدا ها را شنیده، و با استفاده از میکروفون قرار گرفته روی آن صدای خود را ارسال کنید.

هدست کامپیوتر در میان لوازم ویپ این دستگاه ها اکثرا برای ویپ های کامپیوتری مورد استفاده قرار می گیرند، اما برخی از مدل های آنها برای تلفن های معمولی نیز قابل استفاده می باشد که می تواند باعث راحتی کار بیشتر با تلفن ها شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *