تجهیزات ویپ

تلفن های گویا و مزیت های آنها

تلفن گویا و مزیت های آن

همه ی ما آن صدایی که در هنگام تماس با یک سازمان به ما می گوید تا برای برقراری تماس با )بخش فروش( کلید 1 را فشار دهیم را می شناسیم. اما بسیاری از مدیران، کارآفرینان و مدیران اجرایی، ارزشی که این ابزار ساده می تواند برای کمپانی و کسب و کار آنها ایجاد کند را نمی دانند.در مقاله ای که اکنون در حال مطالعه ی آن می باشید، ما قصد داریم تا به صورت خلاصه به شما توضیح دهیم که تلفن های گویا چه هستند و چطور می توانند در زمینه ی تجربه ی مشتری به کسب و کار شما کمک کند.

تلفن  گویاچیست؟

کلمه ی تلفن گویا اساسا ترجمه شده و معادل فارسی عبارت انگلیسی interactive voice response می باشد که به اختصار به آن IVR نیز گفته می شود. به طور کلی، تلفن گویا یک سیستم منوی تلفنی است که به تلفن و صفحه ی شماره گیری امکان شناسایی، تقسیم بندی و مسیریابی را می دهد و باعث می شود تا تماس گیرندگان بتوانند به مناسب ترین بخش منتقل شوند.

از جمله مزایای تلفن گویا برای کسب و کار ها می توان به کاهش هزینه ها در زمینه به کار گیری افراد برای بخش مشتریان، آموزش آنها و هزینه تجهیزات اشاره کرد.

مزایای استفاده از تلفن های گویا

علاوه بر کاهش هزینه ها، تلفن های گویا دارای مزیت های بسیار زیادی هستند که می توانند تا حد زیادی به شما و کسب و کارتان کمک کنند. این مزایای شامل موارد زیر می باشند:

استفاده از یک پیام شخصی سازی شده

سرویس های تلفن های گویا به شما این امکان را می دهند تا خوش آمد گویی و پیام خود را ضبط کنید و در این صورت، هنگامی که یک مشتری یا مصرف کننده با کمپانی یا کسب و کار شما تماس می گیرد، احساس بهتری خواهد داشت چرا که یک پیام شخصی سازی شده و طبیعی تر را می شنود که همین امر می تواند برای تجربه ی مشتریان شما مفید باشد. همچنین، در صورتی که شما علاقه ای به استفاده کردن از صدای خود ندارید، می توانید به راحتی از پیام ها و صوت هایی که از قبل آماده شده اند استفاده کنید.

به دست آوردن اطلاعات درباره مشتریان

تلفن های گویا می توانند اطلاعاتی را درباره مشتریان و مصرف کنندگان شما جمع آوری کنند و آنها را به مناسب ترین بخش، بر اساس انتخاب آنها در منوی مورد نظر منتقل کنند. همچنین، هنگامی که تماس گیرندگان توسط تکنولوژی طراحی شده به کارکنان و افراد مورد نظر انتقال داده می شوند، امکان اینکه فرد تماس گیرنده به بخش یا فرد اشتباهی انتقال داده شود تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند.

بهبود تصویر کمپانی خود

استارتاپ ها و کسب و کار های کوچکتر می توانند از تلفن های گویا استفاده کنند تا کمپانی و کسب و کار خود را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهند. در صورتی که افراد بسیار کمی در کسب و کار شما مشغول به کار هستند، شما می توانید از تلفن های گویایی استفاده کنید که افراد می توانند از طریق آنها با بخش فروش، پشتیبانی، بازاریابی، فنی و غیره ارتباط برقرار کنند. در این صورت، صرف نظر از گزینه ای که تماس گیرنده انتخاب می کند، تماس آنها به تنها فردی که مسئولیت پاسخگویی به سوالات و مشکلات مشتریان را دارد انتقال داده می شود.

پشتیبانی مشتریان اتوماتیک

بسیاری از خدمات تلفن گویا به مشتریان و مصرف کنندگان این امکان را می دهند تا پاسخ بسیاری از سوالات و مشکلات خود را دریافت کنند، و همچنین اطلاعاتی که نیاز دارند را بدون صحبت کردن با یک متخصص و به صورت خودکار و اتوماتیک به دست بیاورند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *