تجهیزات شبکه

کابل Cat7 و مزایای آن

کابل cat7

کابل های شبکه انواع مختلفی دارند که هرکدام از آنها دارای مزایا و معایب خود می باشند. یکی از انواع کابل های شبکه، کابل  Cat7 است که از محبوبیت بالایی، به خصوص برای شبکه های پرسرعت برخوردار می باشد. در این مقاله به این کابل و دلایلی برای استفاده از آنها می پردازیم.

کابل Cat7 چیست؟

کابل رده 7 (یا Category 7) که بیشتر آن را با نام کابل Cat7 یا Cat-7 می شناسند، در شبکه های پر سرعت و به خصوص برای ساختار های گیگابیت اترنت ها مورد استفاده قرار می گیرند. این کابل ها می توانند عملکردی تا 600 مگاهرتز را به شما ارائه دهند. همچنین کابل Cat7 کابلی است که برای خانه های هوشمند یا اسمارت هوم ها به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.
مقاله پیشنهادی: آنچه باید درباره تکنولوژی شبکه اترنت بدانید

تفاوت میان کابل های Cat5، Cat6 و Cat7

ممکن است با خودتان فکر کنید که آیا کابل های Cat7 واقعا ارزش اینکه به آنها فکر کنیم را دارند یا خیر. کابل Cat7 تا حدی با انواع دیگر کابل های اترنت، مانند کابل Cat5 و کابل Cat6 متفاوت است. با این حال، یکی از بهترین مزایایی که این کابل ها دارند، محافظت از جفت های پیچ خورده آن است، که تا حد زیادی می تواند مقاومت در برابر نویز را افزایش دهد.

کابل های Cat7، اگر چه نسبت به کابل های دیگر قیمت بالاتری دارند، اما این کابل ها به عنوان یکی از مقاوم ترین کابل ها شناخته می شوند، و به این ترتیب نسبت به کابل های Cat5 و کابل Cat6 طول عمر طولانی تری دارند که همین می تواند یک دلیل قانع کننده برای خرید این کابل ها، و اطمینان از اینکه آنها ارزش پول شما را دارند باشد.
علاوه بر آن، از آنجایی که تجهیزات و ساختار های شبکه ای روز به روز درحال پیشرفت و افزایش سرعت می باشند، و همچنین سیگنال های قوی تر و بیشتری امروزه جا به جا می شوند، کابل های سری 7 یا category 7 می توانند گزینه ای ایده آل نه تنها برای حال حاضر، بلکه برای آینده ای نه چندان دور باشند.

دلایل استفاده از کابل های Cat7

1- به خوبی کار می کند

کابل های Cat7 با کیفیت یکی از مناسب ترین کابل های برای انجام امور شبکه ای و همچنین، وسایلی که می توانند با اینترنت ارتباط برقرار کنند باشند، بنا بر این شما می توانید با استفاده از این کابل ها یک اتصال بی نقص و با دوام داشته باشید.

کابل cat7

2- یک قدم رو به جلو

همه ی ما دوست داریم تا دائما رو به پیشرفت باشیم. از آنجایی که کابل cat7 کابلی مناسب برای امور شبکه ای، و همچنین امور اسمارت هوم یا خانه ی هوشمند می باشد، استفاده از آن می تواند باعث افزایش قابلیت های ما شده، و همچنین یک سیستم کابل بندی انعطاف پذیر و قابل گسترش به وجود بیاورد؛ و بدین ترتیب شما می توانید از به وجود آمدن هزینه های احتمالی برای به روز رسانی تجهیزات خود در آینده نیز پیش گیری کنید.

3- سطح مقطع مسی بزرگتر

قطع جریان برق می تواند در برخی مواقع، به خصوص در برخی کسب و کار ها یک فاجعه باشد. آیا شما هم تمایل دارید تا برق بیشتر، و کاهش و افت ولتاژ کمتری داشته باشید؟ در این صورت ما قطعا کابل cat7 را به شما پیشنهاد می کنیم، چرا که این کابل ها دارای سطح مقطع مسی بزرگتری نسبت به دیگر کابل ها مانند Cat5 هستند. همچنین این به آن معناست که کار کردن با هسته ها (یا core های) درون کابل های Cat7 ساده تر می باشد.

4- محافظت بیشتر

کابل cat7 کابلی انعطاف پذیر تر و همچنین مقاوم تری نسبت به کابل های Cat5 یا سری 5 می باشد. دلیل آن این است که این کابل ها دارای یک پوشش و محافظ اضافی، علاوه بر محافظ موجود برای هر جفت سیم در درون خود است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *