تجهیزات شبکه

8 مزیت رک دو طرفه

رک دو طرفه

مزایای رک دو طرفه

در میان کار هایی نظیر محافظت از دیتا و اطلاعات، نگه داری از سخت افزار های پیشرفته و رسیدگی به مشکلات افراد، پیکربندی رک های شبکه یا سرور نزد مدیران آی تی از اهمیت کمتری برخوردار است. اگر چه این مسئله ممکن است اهمیت کمی داشته باشد، اما همچنان می تواند تاثیرات مهمی روی زیرساخت های آی تی کمپانی شما داشته باشد. رک دو طرفه ، رک با ارزشی است و می تواند مزایایی به شما ارائه دهد که به شما کمک می کنند یک اتاق سرور عالی را طراحی کرده و بسازید. در این مقاله قصد داریم تا به هشت مورد از این مزایا بپردازیم.

1- تقریبا در هر فضایی جا می شوند

رک های دو طرفه در اندازه ها، سایز ها و ارتفاع های متنوعی، از چند سانتی متر تا یک و دو متر ساخته می شوند. به همین دلیل، این رک ها، بر خلاف رک های 4 طرفه می توانند در مکان های کوچک تر که فضای کمتری در آنها وجود دارد قرار بگیرند.

2- نصب آنها آسان است

رک دو طرفه به دلیل امکان نصب آسان بسیار شناخته شده می باشد. نصب رک های چهار طرفه معمولا به دلیل قطعات و لوازم جانبی زیادی که به همراه دارند، معمولا برای افراد کار دشواری به حساب می آیند؛ در حالی که رک های دو طرفه به دلیل سادگی در ساخت، به راحتی قابل نصب می باشند.

3- حذف آنها آسان است

هنگامی که زمان جا به جایی دفتر و یا تعویض یا به روز رسانی و ارتقاع تجهیزات می رسد، طراحی رک دو طرفه باعث می شود تا برداشتن و حذف تجهیزاتی که در آن قرار دارد، و یا حتی حذف و جا به جایی خود رک بسیار آسان تر از رک چهار طرفه باشد.

4- کیفیت بالا و طراحی مناسب

یکی دیگر از مزایایی که رک های دو طرفه آنها را شامل می شوند، کیفیت ساخت آنها می باشد که به مرور زمان بسیار پیشرفت کرده است، و همچنین کیفیت موادی که این رک ها را می سازند بسیار بهبود پیدا کرده اند که باعث می شود در برابر خوردگی، خم شدن و خطرات احتمالی که ممکن است آنها را تحدید کنند مقاوم باشند.

جلوگیری از بهم ریختگی - رک دو طرفه

5- جلوگیری از بهم ریختگی

معمولا سینی رک استفاده شده در این رک ها مجهز به سیستم مدیریت کابل های شبکه ای می باشند. این سیستم های مدیریت کابل شبکه ای به شما این امکان را می دهند تا کابل های شبکه ی خود را به صورت مرتب و منظم نگه داری کنید، تا از آسیب های احتمالی به آنها نظیر خم شدن، شکستن و پاره شدن جلوگیری شود.

6- جریان مناسب هوا

طراحی منحصر به فرد رک دو طرفه به این دستگاه ها و تجهیزات شبکه ای که در آن قرار دارند این امکان را می دهد تا بتوانند دمای تولید شده را به راحتی به بیرون رانده، و از هوای جدید و تازه برای خنک کردن خود استفاده کنند.

این امر باعث می شود تا دمای تولید شده توسط دستگاه ها کاهش پیدا کرده، و عمر تجهیزات شبکه ی شما افزایش پیدا کنند. اهمیت این موضوع در آنجاست که در صورت افزایش دمای تجهیزات شبکه، این لوازم می توانند آسیب هایی جدی ببینند و طول عمر آنها کاهش پیدا کند.

7- قابلیت شخصی سازی

سیستم های رک دو طرفه را می توان تقریبا به هر صورتی پیکربندی یا (configure) کرد. این پیکربندی می تواند کاملا و دقیقا نسبت به ویژگی های اتاق سرور یا دیتاسنتر شما، و همچنین نوع تجهیزاتی که در آن نگه داری می شود انجام بگیرد.

8- صرفه جویی در هزینه ها

همه ی ما می دانیم که تجهیزات شبکه ای از قیمت نسبتا بالایی برخوردار هستند، و این مسئله برای رک های شبکه نیز صدق می کند. رک دو طرفه معمولا نسبت به انواع رک های دیگر نظیر رک های 4 طرفه و رک های دیواری قیمت نسبتا پایین تری دارند. این مسئله می تواند باعث صرفه جویی در هزینه ها شده، و باعث شود که مدیران بودجه و سرمایه کسب و کار را صرف امور مهم تر، و یا بهبود تجهیزات کنند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *