تجهیزات شبکه

3 فاکتور مهم برای انتخاب رک سرور

3 فاکتور مهم برای انتخاب رک سرور

انتخاب یک رک سرور یک تصمیم مهم برای هر کمپانی و کسب و کاری است. بر اساس طراحی و دیزاین هر رک، نحوه ی قرار دادن سرور ها و تجهیزات شما و راحتی کار با آن متفاوت می باشد. با انتخاب یک رک سرور که دارای طراحی مناسب و کاربر پسند باشد، شما ابزاری مناسب برای قرار دادن صحیح تجهیزات خود خواهد داشت.

با توجه به اهمیت انتخاب یک رک مناسب، ما در این مقاله قصد داریم تا سه فاکتور مهم که برای انتخاب رک سرور دارای اهمیت می باشد را با شما به اشتراک گذاشته و به شما کمک کنیم تا خرید بهتر و مناسب تری داشته باشید. این سه فاکتور شامل موارد زیر می باشند:

موقعیت مکانی رک سرور

موقعیت مکانی یک دفتر یا مکانی که می خواهید رک سرور خود را در آن قرار دهید، تاثیر بسزایی بر روی انتخاب شما خواهد داشت. در برخی از نواحی، مانند مکان هایی که دارای فعالیت های فیزیکی بالا، یا موقعیت هایی که در آنها امکان پدید آمدن حوادثی مانند زمین لرزه بالا می باشد، نوع رکی که انخاب می کنید می تواند نقش مهمی در امنیت تجهیزات و اطلاعات کمپانی شما داشته باشد.

یک رک سرور باید محافظت لازم در مواقع به وجود آمدن حوادث، کاهش خطر آسیب رسیدن به سرور شما و کاهش آسیب به کاربران و دیگران را داشته باشد. بنا بر این بهتر است خطر ها و ریسک های منطقه ی خود را پیش از انتخاب رک سرور در نظر داشته باشید، و به دنبال رکی باشید که می تواند امنیت لازم برای اطلاعات شما را تامین کند.

گرمایش و سرمایش رک سرور

گرمایش و سرمایش رک سرور

سیستم گرمایش یا سرمایش در انتخاب رک سرور، نقشی کلیدی برای محافظت از اطلاعات و جلوگیری از افزایش دمای بیش از حد سرور ها و تجهیزات شما دارد. به طور کلی، آنچه باید مد نظر داشته باشید این است که دیزاینی را انتخاب کنید که مخصوص نوع سرور و سیستمی که در آن نصب می کنید باشد. برای مثال، می توانید از یک رک با دیزاین سوراخ دار برای سیستم هایی که از یک فن خنک کننده استفاده می کنند، استفاده کنید. همچنین اگر سیستم شما از یک سیستم خنک کننده ی مایعی استفاده می کند، بهتر است از رک های بسته استفاده کنید. بنا بر این نکته ای که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید این است که باید همیشه نوع ساختار مکانی که قرار است رک خود را در آن قرار دهید، و نوع سیستم خود را پیش از انتخاب رک سرور مد نظر قرار دهید تا در آینده از مشکلات احتمالی که می تواند برای رک و تجهیزات شما به وجود آید جلوگیری کنید.

اندازه ی سرور

اندازه و سایز سرور شما نقشی کلیدی در سایز رک سرور شما ایفا می کند. به طور کلی، یک میکرو سرور نیاز به رک سرور کوچک تری دارد و فضای بیشتری برای دیگر آیتم ها و تجهیزات مهیا می کند. همچنین یک سرور سنتی نیاز به رک سرور بزرگتری دارد، بنا بر این بهتر است پیش از خرید یک رک، گزینه های پیش روی خود را بر اساس سایز سرور خود با یکدیگر مقایسه کنید.

انتخاب یک سرور مناسب بستگی به فاکتور های متفاوتی دارد. به طور کلی، شما باید به دنبال طراحی و دیزاینی باشید که برای فضای کاری شما مناسب تر باشد و همچنین باید به دنبال به روز ترین سیستم ها، که دارای تکنولوژی لازم برای رساندن شما به اهدافتان هستند باشید. با انتخاب رک سرور که دارای طراحی ساده، و رکی که به شما کمک کند تا سرور و تجهیزات خود را خنک نگه دارید، شما می توانید از سیستم خود برای زمان بیشتری لذت برده و از آن استفاده ی بیشتر و بهینه تری کنید.

نوشته های مرتبط