تجهیزات شبکه

4 مزیت اصلی رک دیواری

رک شبکه دیواری

هنگامی که تصمیم به خرید و انتخاب رک سرور داشته باشید، با یک تحقیق ساده، طولی نمی کشد که متوجه می شوید که انتخاب های زیادی برای شما وجود دارد مانند رک فریم بسته، رک فریم باز، رک شبکه دیواری و رک ایستاده و غیره. هرکدام از این انواع رک ها دارای مزایا و معایب مخصوص به خود می باشند که آنها را از یکدیگر متمایز می کند.

رک های دیواری بسیار جالب هستند و دارای مزایی هستند که ممکن است به آنها دقت نکرده باشید. در این مقاله، ما قصد داریم تا برخی از مزایایی که این رک ها می توانند در اختیار شما قرار دهند را به شما معرفی کنیم تا در انتخاب رک به شما کمک کنیم. این مزایا شامل موارد زیر می باشند:

1- رک شبکه دیواری فضای کمتری روی زمین اشغال می کنند

این ویژگی یکی از مزیت های چشم گیر این رک ها، به خصوص برای افرادی است که فضای کافی برای انواع دیگر رک ها را ندارند.

از آنجایی که شما این رک ها را بر روی دیوار نصب می کنید، لازم نیست که نگران کار کردن در اطراف رک خود، یا برخورد با آن باشید چرا که این رک ها تماما بر روی دیوار نصب می شوند و از دسترس دیگر افراد به دور می باشند.

این امر که بزرگترین تفاوت میان رک دیواری و رک ایستاده است، می تواند از به وجود آمدن مشکلات و حوادثی نظیر برخورد افراد با آن، یا حتی ریختن ماده ای روی  آن جلو گیری کند که امری بسیار مهم است چرا که رک ها معمولا تجهیزات و سخت افزار های با ارزشی را در خود جای می دهند.

2- رک شبکه دیواری به صرفه تر می باشند

در حالی که بسیاری از رک های با کیفیت ممکن است قیمت بسیار بالا و برابر با 3500 دلار داشته باشند، بسیاری از رک های دیواری موجود هستند که علی رغم داشتن کیفیت مناسب و کارایی بالا، قیمت بسیار کمتری دارند. متوسط قیمت این رک ها در بازار و مارکت امروز برابر با 100 دلار می باشد.

3- نصب شبکه رک دیواری آسان تر است

اگر شما یک کارآفرین هستید و به تازگی کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید، این ویژگی می تواند یک مزیت مناسب برای شما باشد، چرا که به احتمال زیاد شما هنوز یک تیم پشتیبانی آی تی در کسب و کار خود ندارید. اگر شما هنوز از نظر مالی توانایی به کار گیری یک متخصص شبکه و آی تی را ندارید، و اصول پایه درباره رک های دیواری را می دانید، می توانید به راحتی رک دیواری خود را در دفتر کار خود نصب کنید. از آنجایی که رک های دیواری به صورت کاملا آماده در اختیار شما قرار می گیرند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که آنها را روی دیوار قرار دهید.

4- با توجه محبوبیت آن، رک شبکه دیواری امکانات زیادی دارد

در چند سال اخیر رک های دیواری با توجه بسیار زیادی از سوی افراد و کسب و کار های مختلف رو به رو شده اند و همین امر باعث شده تا کمپانی های سازنده ی این رک ها امکانات زیادی را برای آنها تهیه کنند.

از جمله امکانات مختلفی که برای این رک ها تهیه شده است می توان به دایره وسیع سایز های آن، که از سایز 5 یونیت تا 26 یونیت متغیر است، درب و کابین شفاف یا مات، طراحی بسیار مقاوم، طراحی محفظه دار و سوراخ دار برای خنک نگهداشتن رک و جریان عبور هوا و وسایل جانبی مختلف نظیر فن های خنک کننده و تهویه هوای رک اشاره کرد. به طور کلی، این رک های دیواری با امکاناتی که دارند می توانند تا حد زیادی به شما این امکان را بدهند که رک سرور خود را طبق سلیقه ی خود شخصی سازی کرده، و حد اکثر راحتی و کارایی را در کنار اشغال فضای کمتر به وجود بیاورند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *