تجهیزات شبکه

آنچه باید درباره کی وی ام سوئیچ بدانید

آنچه باید درباره کی وی ام سوئیچ بدانید
کی وی ام سوئیچ دستگاهی است که می تواند باعث افزایش بازدهی، صرفه جویی در فضا و همچنین سرمایه شود. این دستگاه به شما این امکان را می دهد تا تنها با یک کیبورد، ماوس و مانیتور از چندین دستگاه کامپیوتر استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم تا به طور جامع به این دستگاه بپردازیم.

کی وی ام سوئیچ چیست؟

فرض می کنیم شما به تازگی یک دفتر جدید راه اندازی کرده اید، و یا در یک شرکت جدید مشغول به کار شده اید. به عنوان بخشی از کارتان، شما باید از دو یا شاید سه کامپیوتر در محل کار خود استفاده کنید. با این حال، راه اندازی و استفاده از سه کیبورد، ماوس و مانیتور به صورت جداگانه می تواند باعث بهم ریختگی و شلوغی بیش از حد میز کار شما شود. علاوه بر آن، جا به جایی میان هر میز و یا کامپیوتر می تواند بسیار وقت گیر باشد. اینجا دقیقا جایی است که دستگاه کی وی ام سوئیچ به کمک ما می آید.

کی وی ام 101

کی وی ام (به انگلیسی KVM) مخفف کیبورد، ویدئو(مانیتور) و ماوس می باشد. عملکرد اصلی یک سوئیچ KVM کنترل کردن، جا به جا کردن و مدیریت چندین کامپیوتر یا سرور با استفاده از یک کیبورد کیبورد، مانیتور و ماوس است. در ساده ترین حالت، یک سوئیچ KVM دستگاهی جعبه مانند است که یک کیبورد، مانیتور و ماوسط را به دو کامپیوتر یا بیشتر متصل می کند. کامپیوتر ها به سوئیچ، و سوئیچ نیز به این سه دستگاه متصل می شوند. به منظور جا به جایی میان کامپیوتر ها یا سرور ها، یک کاربر می تواند از دکمه ی روی کی وی ام سوئیچ، دکمه ای روی کیبورد و یا یک نرم افزار مشخص استفاده کند. صرفه نظر از نحوه جا به جایی، نکته ی مهم این است که شما می توانید با یک کیبورد، مانیتور و ماوس میان چند دستگاه جا به جا شوید. مزایای استفاده از کی وی ام سوئیچ

مزایای استفاده از کی وی ام سوئیچ

به طور معمول، برای استفاده از چندین سرور یا کامپیوتر باید چندین کیبورد، ماوس و مانیتور خریداری کنید. شاید میز شما برای جا دادن 2 یا حتی 4 کامپیوتر به همراه لوازم آن بزرگ باشد، اما برای کنترل 6،8 یا حتی 10 کامپیوتر چطور؟ یا اگر شغل شخصی در یک اتاق سرور یا server room باشد، شاید مجبور باشد با ده ها سرور که در رک های شبکه جدا هستند کار کند که تقریبا به اتمام رساندن وظایف مربوط به این بخش به صورت دقیق غیر ممکن به نظر می رسد. از همین رو، امروزه تقریبا تمامی کسب و کار هایی که دارای این حجم از تجهیزات هستند از کی وی ام سوئیچ استفاده می کنند که تا حد بسیار زیادی کارآمد می باشد. مزایای اصلی استفاده از KVM سوئیچ شامل موارد زیر می باشند:
  • استفاده آسان از چندین کامپیوتر و سرور – کاربران می توانند با یک ماوس، کیبورد و مانیتور چندین کامپیوتر را مدیریت کنند.
  • افزایش نظم و کاهش بهم ریختگی – عدم نیاز به سه وسیله ی مذکور باعث کاهش بهم ریختگی در میز و محل کار می شود.
  • صرفه جویی در هزینه – عدم نیاز به سرمایه گذاری و خرید لوازم کامپیوتر باعث کاهش هزینه های شما می شود.
  • صرفه جویی در فضا – استفاده از کی وی ام سوئیچ باعث منظم نگه داشتن فضای کار و همچنین صرفه جویی در فضای داخل رک سرور می شود.

نحوه کار KVM سوئیچ

به طور معمول هنگامی که یک کامپیوتر روشن می شود، ویندوز آن به صورت اتوماتیک سعی در شناسایی سیگنال های دریافتی از سوی کیبورد، ماوس و مانیتور می کند. پس از تائید اتصال، مانیتور صفحه ی ویندور را نشان می دهد. در نتیجه، بالا آمدن و شروع ویندوز یک کامپیوتر با اتصال کیبورد، ماوس و مانیوتر آن مرتبط است. یک کی وی ام این امکان را ایجاد می کند تا بتوان میان سیگنال های مختلف جا به جا شد و به این ترتیب از چندین کامپیوتر استفاده کرد. از آنجایی که عملکرد اصلی کی وی ام سوئیچ  اینگونه است که تنها از یک مانیتور، کیبورد و ماوس استفاده می کند، بسیار هائز اهمیت است که مطمئن شوید که کی وی ام مورد نظر هر سیگنال را به درستی به کامپیوتر می رساند، و اینکه تغییر این سیگنال ها تاثیر منفی بر روی CPU کامپیوتر ها نگذارد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *