تجهیزات شبکه

خرید کابل فیبر نوری

خرید - کابل - فیبر - نوری - ای تی - شبکه

خرید کابل فیبر نوری در پروژه های انتقال دیتا و مخابرات اهمیت بسیار زیادی داشته و به دلیل مزایای متعددی آنها نسبت به کابل های مسی، در چند سال اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته اند. این کابل ها از نظر ساختار و قدرت و قابلیت ها دارای تنوع بالایی بوده و متناسب با شرایط محیط و نوع اطلاعات و دیتایی که باید منتقل شود، گزینه های مناسب باید انتخاب شوند. آی تی شبکه؛ ارائه دهنده انواع تجهیزات سخت افزاری شبکه در ادامه به هر آنچه که باید درباره خرید انواع کابل های فیبر نوری پلاستیکی و شیشه ای، تزئینی و نمونه های بدون روکش و با روکش برای نورپردازی و غیره از نمایندگی های آنها اشاره خواهد داشت.

کابل فیبر نوری چیست؟

انتقال اطلاعات در دنیای مدرن امروز اهمیت بسیار زیادی داشته و همیشه محققان در تلاش اند تا حجم بیشتری از اطلاعات در مدت زمان کوتاه و با سرعت بالا به مقاصد مختلف ارسال شوند. کابل فیبر نوری به نوع خاصی از کابل های مورد استفاده برای انتقال اطلاعات صوتی و تصویری می باشد که رسانه انتقال در آنها نور می باشد. به عبارت دیگر، اطلاعات و دیتاها به کمک لیزر یا ال ای دی های قرار گرفته در شبکه به پالس های نور تبدیل شده و با سرعت بسیار بالا در مسافت های طولانی انتقال داده میشوند.

در ساختار این کابل ها هسته یا core و روکش قرار گرفته است که با توجه به نوع کابل ممکن است هسته از جنس شیشه یا پلاستیک باشد. اصلی ترین دلایل برای خرید کابل های فیبر نوری نسبت به کابل های مسی عبارتند از:

 • سرعت انتقال بالا
 • تضعیف کمتر در مسافت های طولانی
 • قیمت بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه بودن آنها در پروژه های بزرگ
 • احتمال صفر آتش سوزی در این کابل ها به دلیل عدم وجود الکتریسته در آنها
 • کاربرد گسترده در پروژه های مختلف به دلیل انعطاف پذیری بالا

 

 

خرید انواع کابل های فیبر نوری

در خرید کابل فیبر نوری با تنوع بسیار زیادی از آنها مواجه خواهید شد و عدم اطلاع از ویژگی های آنها باعث میشود تا انتخاب خوبی نداشته باشید. به عنوان مثال برخی از انواع پرکاربرد این کابل ها شامل موارد زیر می باشد:

خرید کابل فیبر نوری single mode

در این نوع کابل اطلاعات و دیتاها به کمک لیزر به پالس های نوری تبدیل و با نور به مقصد انتقال داده میشوند. از مهم ترین ویژگی های این کابل ها می توان به فراهم ساختن امکان ترکیب نور با طول موج های مختلف در مبدا و جداسازی آنها در مقصد اشاره نمود. به عبارت دیگر، در این نوع کابل از WDM پشتیبانی میشود.

خرید - کابل - فیبر - نوری - ای تی - شبکه

خرید کابل فیبر نوری multi mode

مهم ترین ویژگی این کابل ها، تبدیل اطلاعات به پالس های نور به کمک ال ای دی های موجود در آنها اشاره نمود. لازم به ذکر است که این کابل ها تداخل امواج یا اعوجاج بیشتری نسبت به تک مود داشته و پهنای باند آنها نیز کمتر بوده و بیشتر برای مسافت های کوتاه مورد استفاده قرار میگیرند.

خرید فیبر نوری پلاستیکی

نوع دیگری از این کابل ها دارای هسته های پلاستیکی بوده و به همین دلیل قیمت ارزان تری داشته و تضعیف در آنها بسیار کم است. این کابل ها بیشتر برای پروژه های کوچک مورد استفاده قرار گرفته و امکان تداخل امواج در آنها کم بوده و در مقابل، استحکام و انعطاف پذیری بالاتری نسبت به فیبرهای دارای هسته شیشه ای هستند.

علیرغم مزایای متعدد این کابل ها، برخی از معایب و نقاط منفی در آنها وجود دارد که از مهم ترین آنها می توان به قابل اشتعال بودن آنها اشاره نمود.

خرید فیبر نوری تزئینی:

نوع دیگری از این کابل ها برای نورپردازی تزئینی کاربرزد داشته و در دو نوع end light و side light در بازار موجود می باشند. کابل های مورد استفاده برای نورپردازی شیشه ای نبوده و به صورت پلاستیکی و به صورت رول و قرقره ای ارائه میشوند.در دسته بندی دیگر می توان این کابل ها را به شیوه های دیگری معرفی نمود. به عنوان مثال، برخی از این کابل ها OFC می باشند که به آنها فیبرنوری رسانا گفته میشود.از دیگر انواع این کابل ها می توان به OFN یا فیبر نوری غیر رسانا، OFCG فیبر نوری رسانا برای استفاده عمومی، OFNG فیبرهای نوری غیر رسانا برای استفاده عمومی اشاره کرد. در زمان خرید لازم است این ویژگی ها به طور کامل بررسی شده و متناسب با نوع پروژه گزینه های ایده آل انتخاب و خریداری شوند.

خرید - کابل - فیبر - نوری - ای تی - شبکه
خرید - کابل - فیبر - نوری - ای تی - شبکه
خرید - کابل - فیبر - نوری - ای تی - شبکه
بیشترین سوالات سرچ شده در گوگل
 1. دو نوع کابل فیبر نوری چیست؟
  دو نوع اصلی فیبر وجود دارد – چند حالته و تک حالته. فیبر چند حالته با داشتن خواص نوری متفاوت در هسته می تواند چندین پرتو نور (حالت) را به طور همزمان حمل کند. اساساً نوری که کوتاه ترین مسیر را طی می کند (از وسط) کندترین مسیر را طی می کند.
   
 2. هزینه کابل فیبر نوری چقدر است؟
  کابل فیبر نوری 4 هسته فولادی = 7.60 / در هر متر. کابل فیبر نوری 4 هسته FRP = 7.80 / در هر متر. کابل فیبر نوری 6 هسته فولادی = 8.60 / در هر متر. کابل فیبر نوری 6 هسته FRP = 8.80 / در هر متر.
   
 3. طول کابل فیبر نوری چقدر می تواند باشد؟
  کابل‌های فیبر نوری مدرن می‌توانند سیگنالی را تا مسافت ۶۰ مایل (۱۰۰ کیلومتر) حمل کنند. در یک خط مسافت طولانی، هر 40 تا 60 مایل یک کلبه تجهیزات وجود دارد.
   
کاربرد کابل فیبر نوری

با توجه به مزایای متعدد این کابل ها، از آنها در پروژه های مختلفی استفاده میشود. از اصلی ترین آنها می توان به پروژه های مخابراتی و انتقال اینترنت و موارد مشابه اشاره نمود. در حال حاضر تنها در برخی از مناطق شهری از این کابل ها برای انتقال خطوط تلفن استفاده میشود که تاثیر زیادی بر سرعت اینترنت داشته است. علاوه بر پروژه های مخابراتی، کابل های فیبر نوری برای انتقال اطلاعات حسگرها در مسافت های طولانی نیز مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین لازم به ذکر است که در آنتن های رادارها و تجهیزات نظامی کابل های فیبر نوری به شدت مورد استفاده قرار گرفته و گزینه ای ایده آل برای زیر دریاییها و موارد مشابه به شمار می روند.


قیمت کابل فیبر نوری

قیمت کابل فیبر نوری به دلیل تنوع زیاد در مدل های مختلف این کابل ها دارای طیف گسترده ای بوده و عوامل متعددی در آن نقش دارند. از مهم ترین آنها می توان به جنس هسته و روکش آنها اشاره نمود. به طوریکه فیبرهای پلاستیکی دارای قیمت بیشتری نسبت به شیشه ای می باشند. با توجه به اینکه اغلب این کابل ها وارداتی می باشند، برند تولید کننده و همچنین نوسانات نرخ ارز بر قیمت آنها تاثیر زیادی دارد.

خرید - کابل - فیبر - نوری - ای تی - شبکه

نمایندگی فروش کابلِ فیبر نوری

آی تی شبکه یکی از بزرگترین نمایندگی های فروش کابل فیبر نوری در انواع مختلف به صورت عمده و جزئی می باشد. با توجه به تنوع زیاد در این کابل ها و تفاوت هایی که در ویژگی های آنها وجود دارد، کارشناسان آی تی شبکه مشاوره قبل از خرید کابل فیبر نوری ارائه می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مجموعه آی تی شبکه تماس بگیرید. 
( برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با قیمت فیبر نوری)

سوالات متداول
انتقال اطلاعات در دنیای مدرن امروز اهمیت بسیار زیادی داشته و همیشه محققان در تلاش اند تا حجم بیشتری از اطلاعات در مدت زمان کوتاه و با سرعت بالا به مقاصد مختلف ارسال شوند. کابل فیبر نوری به نوع خاصی از کابل های مورد استفاده برای انتقال اطلاعات صوتی و تصویری می باشد که رسانه انتقال در آنها نور می باشد
نوع دیگری از این کابل ها برای نورپردازی تزئینی کاربرزد داشته و در دو نوع end light و side light در بازار موجود می باشند. کابل های مورد استفاده برای نورپردازی شیشه ای نبوده و به صورت پلاستیکی و به صورت رول و قرقره ای ارائه میشوند.

با توجه به مزایای متعدد این کابل ها، از آنها در پروژه های مختلفی استفاده میشود. از اصلی ترین آنها می توان به پروژه های مخابراتی و انتقال اینترنت و موارد مشابه اشاره نمود. در حال حاضر تنها در برخی از مناطق شهری از این کابل ها برای انتقال خطوط تلفن استفاده میشود که تاثیر زیادی بر سرعت اینترنت داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *