تجهیزات شبکه

قیمت فیبر نوری

قیمت فیبر نوری - آی تی شبکه
تیترهای مطالب این صفحه

قیمت فیبر نوری به دلیل تنوع بسیار زیاد در کابل ها و جنس هسته و همچنین روکش آنها در طیف گسترده ای قرار گرفته و نرخ های ارائه شده برای هریک با هم فرق دارد.

به دلیل تفاوت هایی که در این نرخ ها وجود دارد و ابهاماتی که برای خریداران در این زمینه ایجاد میشود، آی تی شبکه در ادامه به معرفی اصلی ترین عوامل در تعیین قیمت کابل فیبر نوری پلاستیکی، شیشه ای، تزئینی، 2، 8، 12 و 24 کور به صورت رول و متری اشاره خواهد داشت.

 

قیمت کابل فیبر نوری

کابل های فیبر نوری از مهم ترین تجهیزات پسیو شبکه های مخابراتی می باشند که ارسال اطلاعات در آنها با کمک پالس های نوری انجام میشود.

این کابل ها دارای هسته شیشه ای یا پلاستیکی بوده و چیزی شبیه به روکش اطراف آن را احاطه نموده و در نهایت اطلاعات به پالس های نوری تبدیل و با نور هدایت میشوند.

در تعیین قیمت کابل های فیبر نوری عوامل بسیار زیادی نقش دارند که از مهم ترین آنها می توان به نوع کابل اشاره کرد. برای درک بهتر این مساله در ادامه قیمت ها را در چند نوع کابل فیبر نوری با هم مقایسه خواهیم کرد.

قیمت کابل پلاستیکی فیبر نوری:

در برخی از کابل های فیبر نوری هسته پلاستیکی در نظر گرفته شده و روکش آنها نیز شبیه به پلاستیک می باشد. این کابل ها وزن سبکی داشته و انعطاف پذیری بالایی دارند. علاوه براین، امکان آتش سوزی و تخریب در آنها بسیار کم می باشد.

با توجه به اینکه تمام اجزای این کابل ها پلاستیکی می باشد و در پروژه های بزرگ که انتقال اطلاعات در مسافت های طولانی در آنها انجام میشود، تضعیف زیاد رخ می دهد به همین دلیل قیمت ارزان تری دارند.قیمت ارزان کابل فیبر نوری پلاستیکی باعث میشود تا گزینه ای کاربردی برای پروژه های کوچک به شمار رود.

قیمت کابل فیبر نوری سینگل مود:

نوع دیگری از کابل های فیبر نوری سینگل مود می باشند که مهم ترین ویژگی آنها، تبدیل اطلاعات به پالس های نوری توسط لیزر اشاره نمود.این کابل ها قادرند اطلاعات در طول موج های مختلف را با هم ترکیب و ارسال نمایند. هسته این کابل ها نسبت به نوع مولتی مود کوچکتر و پهنای باند ارسالی نامحدود می باشد.

قیمت فیبر نوری تزئینی:

نوع دیگری از این کابل ها که جنبه تزئینی دارند، برای نورپردازی مورد استفاده قرار می گیرند. این کابل ها به صورت رول و قرقره ای ارائه شده و قیمت آنها نسبت به سایر انواع کابل های فیبر نوری ارزان تر می باشد.

علیرغم مزایای متعددی که این کابل ها به همراه دارند، محدودیت هایی در آنها مشاهده میشود و به همین دلیل قیمت آنها ارزان تر از نوع مولتی مود می باشد.

قیمت کابل فیبر نوری بر اساس تعداد هسته یا کور

در دسته بندی دیگر می توان این کابل ها را بر اساس تعداد هسته یا CORE گروه بندی کرد. این کابل ها به صورت 2، 8، 12 و 24 کور تولید شده و قادرند اطلاعات مختلف از قبیل صوت، صدا و تصویر را از طریق نور انتقال دهند. هر چه تعداد هسته و کور بیشتر باشد، کارایی کابل بالاتر بوده و اطلاعات بیشتری را با سرعت بالاتری انتقال خواهند داد.

به همین دلیل قیمت های آنها نیز با هم متفاوت خواهد بود. البته لازم به ذکر است که این کابل ها به صورت مولتی مود و سینگل مود توسط برندهای مختلف تولید میشوند. به همین دلیل تنها تعداد هسته ها ملاک بر تعیین قیمت ها نمی باشد. به طوریکه ممکن است کابل 2 کور از یک برند گران تر از 8 کور برند شناخته شده باشد.

  • فیبر نوری 2 کور: این کابل ها با توجه به سینگل مود و مولتی مود و همچنین جنس روکش آنها تعیین می گردد.
  • فیبر نوری 8 کور: در ساختار این کابل ها از 8 هسته استفاده میشود و اطلاعات متعدد از قبیل صوت و تصویر و فیلم را انتقال می دهند.
  • فیبر نوری 12 کور: در پروژه های بزرگ که نیاز به انتقال اطلاعات بیشتر در بازه زمانی کوتاه می باشد، کابل های 12 هسته ای مورد استفاده قرار میگیرند. این کابل ها نسبت به 8 و 2 کور گران تر هستند.
  • فیبر نوری 24 کور: از گران ترین نوع کابل های فیبر نوری نمونه هایی می باشند که در 24 هسته ای بوده و قابلیت انتقال اطلاعات مختلف را بدون تضعیف را دارا می باشند. این کابل ها گزینه های مناسبی برای پروژه هایی می باشند که 12 هسته کارایی لازم را برای آنها نداشته باشند.
قیمت - کابل - فیبر - نوری - ای تی - شبکه
قیمت- کابل - فیبر - نوری - ای تی - شبکه

قیمت کابل فیبر نوری ایرانی و خارجی

کابل های فیبر نوری در دنیای امروز کاربرد بسیار زیادی داشته و همه ساله درخواست بیشتری برای آنها بوجود می آید.

به همین دلیل برندهای مختلف داخلی و خارجی نسبت به تولید آنها با کیفیت و متریال های مختلف اقدام نموده اند. یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در تعیین قیمت این کابل ها نقش دارد، برند تولید کننده و داخلی یا خارجی بودن آنها می باشد.

توجه داشته باشید که قیمت کابل های فیبر نوری وارداتی تحت تاثیر نوسانات ارز قرار گرفته و همیشه گران تر از نوع داخلی می باشند.

قیمت رول فیبر نوری و کابل متری

در اغلب اجناس خریدهای عمده باعث ارزان تر شدن آنها میشود و در تعیین قیمت کابل های فیبر نوری نیز این مساله به چشم میخورد.به طوریکه می توان کابل فیبر نوری رول و قرقره ای کامل در متراژهای بالا را ارزان تر از کابل متری خریداری کرد.این مساله برای تمام انواع کابل های پلاستیکی، تزئینی و سینگل مود و مولتی مود وجود دارد.

قیمت- کابل - فیبر- نوری - ای تی - شبکه

خرید کابل فیبر نوری از نمایندگی با قیمت ارزان

همیشه وجود واسطه ها منجر به افزایش قیمت محصولات مختلف میشوند و به همین دلیل بهتر است نمایندگی ها را برای این منظور انتخاب کنید.

آی تی شبکه از جمله نمایندگی های فروش انواع کابل های فیبر نوری بوده و محصولات خود را با قیمت های ارزان ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت ها،

با توجه به نوسانات نرخ ارز پیشنهاد می کنیم با کارشناسان فروش این مجموعه تماس بگیرید. ( برای مطالعه بیشتر در ارتباط با کابل کشی شبکه )

سوالات متداول قیمت فیبر نوری
کابل های فیبر نوری از مهم ترین تجهیزات در شبکه های مخابراتی می باشند که ارسال اطلاعات در آنها با کمک پالس های نوری انجام میشود. این کابل ها دارای هسته شیشه ای یا پلاستیکی بوده و چیزی شبیه به روکش اطراف آن را احاطه نموده و در نهایت اطلاعات به پالس های نوری تبدیل و با نور هدایت میشوند.
نوع دیگری از کابل های فیبر نوری سینگل مود می باشند که مهم ترین ویژگی آنها، تبدیل اطلاعات به پالس های نوری توسط لیزر اشاره نمود. این کابل ها قادرند اطلاعات در طول موج های مختلف را با هم ترکیب و ارسال نمایند. هسته این کابل ها نسبت به نوع مولتی مود کوچکتر و پهنای باند ارسالی نامحدود می باشد.
در دسته بندی دیگر می توان این کابل ها را بر اساس تعداد هسته یا CORE گروه بندی کرد. این کابل ها به صورت 2، 8، 12 و 24 کور تولید شده و قادرند اطلاعات مختلف از قبیل صوت، صدا و تصویر را از طریق نور انتقال دهند. هر چه تعداد هسته و کور بیشتر باشد، کارایی کابل بالاتر بوده و اطلاعات بیشتری را با سرعت بالاتری انتقال خواهند داد. به همین دلیل قیمت های آنها نیز با هم متفاوت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *