تجهیزات شبکه

احتمال ساخت دیتاسنتر 600 میلیون دلاری توسط گوگل

گوگل

ساخت دیتا سنتر توسط گوگل

کمپانی گوگل یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین شرکت ها در زمینه ی تکنولوژی است که تقریبا تمام افراد هر روز از خدمات آن، نظیر موتور جست و جو گر گوگل استفاده می کنند.

این کمپانی همچنین دارای بهترین دیتاسنتر ها در سر تا سر دنیا می باشد. چندی پیش در مقاله ای به سرمایه گذاری 13 میلیاردی گوگل بر روی دیتاسنتر ها پرداختیم. در این مقاله نیز به ساخت دیتاسنتری دیگر توسط این کمپانی می پردازیم.

حدس و گمان ها

به نظر می رسد که دیتاسنتر بعدی گوگل قرار است در شهر بِکِر (becker) در ایالت مینه سوتا (Minnesota) آمریکا ساخته شود. این خبر توسط Xcel Energy واقع در مینیاپولیس اعلام شد. طبق گفته ها، Xcel Energy قصد دارد تا برق این دیتاسنتر را توسط دو توربین بادی بزرگ تامین کند.

این دیتاسنتر اگر با موفقیت ساخته شود، تبدیل به یکی از بزرگترین پروژه های ساختمانی این ایالت تبدیل می شود و انتظار می رود تا بتواند 50 شغل تمام وقت در حوضه تکنولوژی برای افراد ایجاد کند.

شین دلانی (Shane Delaney) سخنگوی وزارت اشتغال و توسعه اقتصادی مینه سوتا در این باره گفته است:

درحال حاضر دیتا سنتر های زیادی در مینه سوتا وجود دارد، و این پروژه می تواند مینه سوتا را به عنوان قطبی برای ساختار های تکنولوژیکی تقویت کند.

گوگل هنوز تائید نکرده است که انتخاب مینه سوتا برای این پروژه قطعی است یا خیر. با این حال، آنچه قطعی است این است که گوگل قصد دارد تا برای دیتا سنتر های آینده ی خود از انرژی پاک استفاده کند. همچنین آب و هوای خنک مینه سوتا می تواند گزینه ی خوبی برای استفاده از انرژی باد برای این دیتاسنتر باشد.

پیشنهاد آی تی شبکه: به چه تعداد PDU برای دیتاسنتر خود نیاز دارید؟

البته همه ی ما می دانیم که گوگل دائما درحال کار کردن بر روی پروژه های دیتاسنتر های جدید برای پشتیبانی از پیشرفت لحظه ای و سیستم های جدید خود می باشد. داشتن دیتاسنتر در مکان هایی نظیر مینه سوتا میتواند کار عاقلانه ای برای گوگل باشد، چرا که این کار می تواند منطقه ی بزرگی، به علاوه ی مرکز های بزرگ و پر تجمعی نظیر سین پاول و شیکاگو را تحت پوشش قرار دهد. البته، این سازه ی گوگل می تواند به عنوان یکی از قطب های اطلاعاتی در شمال آمریکا مشغول به کار باشد.

قدرت باد

قدرت باد

Xcel بزرگترین تامین کننده ی انرژی از طریق باد در کشور ایالات متحده ی آمریکا می باشد، لذا قطعا توانایی اینکه نیاز های چنین دیتاسنتری را برطرف کند را دارد. دو مزرعه ی بادی که ساخته می شوند، دارای ظرفیت برق 300 مگاواتی خواهند بود که کاملا پاسخگوی نیاز های این دیتا سنتر می باشد.

البته لازم به ذکر است که استفاده از انرژی الکتریکی به روش های صنعتی قدیمی برای مواقع ضروری نیز مد نظر قرار گرفته است. این تولید برق سنتی برای مواقعی که وضعیت باد مناسب نیست، و همچنین برای شرایط غیر قابل پیشبینی در نظر گرفته شده است.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *