تجهیزات ویپ

راه اندازی گیت وی نیوراک

تنظیم گیت وی نیوراک

راه اندازی گیت وی نیوراک :

 

 

تنظیم گیت وی نیوراک

معرفی گیت وی  نیوراک :

کمپانی نیوراک  یکی از بزرگترین تولید کنندگان تجهیزات ویپ در دنیا می باشد. این کمپانی دارای محصولات متنوعی در این خصوص از جمله سانترال تحت شبکه ، گیتوی ویپ و تلفن تحت شبکه می باشد . در این مقاله به آموزش تنظیم گیت وی نیوراک خواهیم پرداخت . گیت وی های HX و MX شرکت نیوراک جمله تجهیزات soho شرکت بوده که برای صنایع کوچک طراحی گردیده است . این گیت وی ها با دارا بودن Stability خوب ، یکی از پرفروش ترین گیت وی های ویپ در بازار ایران می باشند . 

 

مقاله مرتبط : خدمات ویپ چیست ؟

تنظیم گیت وی نیوراک  MX8G و HX4G سری G :

  • آی پی پیش فرض گیت وی های نیوراک سری G:

اولین مرحله جهت پیکربندی گیت وی های نیوراک، پیدا کردن آی پی دستگاه است. آی پی پیش فرض 192.168.2.218 است که در دفترچه راهنمای داخل گی وی به آن اشاره شده است.

 

 

تنظیم گیت وی نیوراک

 

  • اقدامات لازم برای رمز ورود گیت وی های نیوراک سری G

گیت وی های نیوراک سری G بر خلاف مدل پیشین(سری E) رمز پیشفرض عمومی ندارند. زیر هر دستگاه، روی برچسب توضیحات یک رمز تصادفی چاپ شده است. این رمز مربوط به حساب کاربری Admin جهت ورود به محیط کاربری تحت وب می باشد.

تغییر رمز وب گیت وی های نیوراک :

گیت وی نیوراک سری G دو حساب کاربری پیش فرض با نام های Admin و Operator دارد. پس از ورود، با توجه به تصویر زیر رمز از پیش تعیین شده  Adminرا تغییر دهید. همچنین می توانید برای کاربر Operator نیز رمز ورود تعیین کنید. این حساب کاربری دسترسی محدودی دارد و صرفا می تواند مشاهده کنید.

Security => Access

 

 

تنظیم گیت وی نیوراک

 

ایجاد رمز برای shh  گیت وی های نیوراک :

یکی از مهم ترین اقداماتی که در ابتدای پیکربندی باید انجام شود، فعال کردن دسترسی پروتکل shh و همچنین ایجاد رمز برای کاربران root و operator است. به طور مثال این دسترسی به شما این امکان را می دهد که در زمانی که رمز گیت وی خود را فراموش کردید آن را بازیابی نمایید.

Security => Access

 

 

تنظیم گیت وی نیوراک

 

  • تنظیمات مخابراتی پیشفرض برای ایران

این تنظیمات در گیت وی با عنوان Tone مشخص شده است. در این بخش تنظیماتی مربوط به Busy Tone، Ring Back و… تعبیه شده است. با انتخاب کشور ایران این تنظیمات متناسب با خطوط مخابرات ایران خواهد شد. اما متاسفانه با توجه به اینکه در هر مرکز مخابراتی تجهیزات مختلفی تعبیه شده است و استانداری وجود ندارد ممکن است این تنظیمات پیش فرض به درستی کار نکنند و نیاز به پیکربندی به صورت دستی خواهد بود.

Advanced => Tones

 

 

تنظیم گیت وی نیوراک

 

 

 تهیه  و تدوین: هومن حیدری شهریور 98

مقاله مرتبط :  آموزش بازیابی رمز عبور وب گیت وی های نیوراک

 

 

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید