تجهیزات شبکه

سه نکته که هنگام خرید لن جدید باید به آن توجه کنید

نکات خرید لن

نکات خرید لن

چندی پیش مقاله ای که در خصوص هرآنچه باید درباره شبکه های LAN بدانید منتشر کردیم. در این مقاله گفته شد که لن اساسا به گروهی از کامپیوتر ها و دستگاه های متصل به شبکه گفته می شود که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و به یکدیگر متصل می باشند. در این مقاله قصد داریم به خرید لن بپردازیم.

هنگامی که یک مشتری از ما می خواهد که برای او یک شبکه لن جدید راه اندازی کنیم، تیم ما همیشه سعی می کند تا با بررسی نیاز های آنها، نکاتی را در اختیار آنها قرار دهد تا به آنها کمک کند تجهیزات و لوازم مناسبی را انتخاب کنند.

اگر چه ما نیاز تمامی مشتریان خود را به طور دقیق نمی دانیم، اما در این مقاله قصد داریم تا به سه نکته ی اصلی و جامع در خصوص خرید لن بپردازیم. این نکات شامل موارد زیر می باشند:

1- از کیفیت سوئیچ اطمینان پیدا کنید

انتخاب سوئیچ شبکه مناسب یکی از مهم ترین کار ها هنگام خرید لن می باشد. برخی از افراد بر این باورند که «سوئیچ، سوئیچ است پس ارزان ترین مدل را بخریم و همان کارمان را راه می اندازد». اما این یک اشتباه بسیار بزرگ است!

همچنین هنگام خرید لن باید به این نکته دقت فرمایید که برخی از سوئیچ ها اگر چه ممکن است شبیه به یکدیگر باشند، اما کارکرد و کیفیت آنها یکی نیست. برای مثال ممکن است شما هنگام خرید سوئیچ، یک سوئیچ 48 پورته را هم با قیمت 3 میلیون  تومان و هم با قیمت 8 میلیون تومان پیدا کنید، که قطعا در این صورت این تفاوت قیمت تنها به دلیل سودی که فروشنده مایل بدست بیاورد نیست.

قطعا امکانات، کیفیت، سرعت، گارانتی، قدرتی که  شبکه اترنت شما دارد و… قطعا تاثیر گذار خواهند بود، لذا هر سوئیچی سوئیچ نیست!

2- خرید سوئیچ سریعتر لزوما عملکرد شبکه را افزایش نمی دهد

این امر ممکن است درست باشد، و ممکن هم هست درست نباشد. اگر که ترافیک شبکه ی شما در حد مناسبی باشد، پروتکل های شما دچار اشکال و ارور نباشند، پورت های شما به طور مناسبی تنظیم و پیکر بندی شده باشند و دستگاه های شما سالم باشند، در این صورت یک سوئیچ سریعتر می تواند مشکل شما را برطرف نماید. اما این به آن معنا نیست که شما نیازی به یک بررسی مجدد در خصوص ترافیک خود ندارید.

3- استفاده از متخصصان برای طراحی لن

یکی دیگر از باور هال غلطی که برخی افراد در هنگام خرید لن دچار آن هستند این است که به تنهایی می توانند تمامی کار ها را انجم دهند. اگر چه بسیاری از مشتریان اطلاعات کافی در خصوص تجهیزات شبکه را دارند، ما بسیاری دیگر از افراد در این خصوص دچار اشتباه می شوند.

تیم متخصصان آی تی شبکه با در اختیار داشتن اطلاعات مناسب در خصوص تمامی تجهیزات و ابزار های شبکه می توانند به شما کمک کنند و به شما بگویند که با توجه به نیاز های خود، بهتر است تا چه تجهیزاتی را خریداری کرده و کدام تجهیزات می توانند با توجه به نیاز های شبکه و گستردگی شبکه کسب و کارتان برای شما مناسب تر باشند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *