تجهیزات شبکه

3 نکته ی مهم برای انتخاب رک دیتا سنتر

۳ نکته انتخاب رک دیتا سنتر

3 نکته ی مهم برای انتخاب رک دیتا سنتر

در صورتی که کسب و کار و بیزینس شما دارای یک دیتا سنتر (data center) می باشد، در این صورت کابینت ها یا رک هایی که برای نگهداری از سخت افزار های آن استفاده می کنید، تقریبا اندازه ی خود این سخت افزار ها دارای اهمیت می باشند. این رک ها و کابینت ها به این منظور ساخته می شوند تا از سخت افزار ها و تجهیزات شما، علاوه بر محافظت، قابلیت تغییر در آنها، تعمیر کردن آنها و حتی جایگزین کردن آنها در صورتی که در کسب و کار شما تغییری ایجاد شود را فراهم آورند.

خود رک، یعنی جایی که خود سرور در آن قرار می گیرد، ممکن است مهم ترین بخش این مجموعه باشد، چرا که این قسمت، قسمتی است که که سرور به طور مستقیم روی آن قرار گرفته و باید وزن آن را به طور مداوم و بدون وقفه تحمل کند.

در صورتی که رک شما دارای مقاومت و قدرت کافی نباشد، ممکن است باعث کاهش کارایی و حتی از بین رفتن سرور شما شود که همین امر می تواند سرعت و روند کسب و کار شما را دچار چالش بزرگی نماید.

در مقاله ای که اکنون درحال مطالعه ی آن می باشید، ما قصد داریم تا به برخی از نکاتی که درباره خرید و انتخاب رک دیتا سنتر مناسب وجود دارد پرداخته و به شما کمک کنیم تا در حین خرید این وسیله، انتخابی بهتر و هوشمندانه تر انجام داشته باشید. این نکات شامل موارد زیر می باشند:

دارا بودن قدرت کافی

با توجه به قیمت و اهمیت بسیار بالای سخت افزار ها و تجهیزات یک شبکه، مهم ترین فاکتوری که در هنگام خرید یک رک سرور باید به آن توجه کنید این است که مطمئن شوید که رک دیتا سنتر شما دارای قدرت و استقامت کافی برای نگه داری و حفظ سرور ها و دیگر تجهیزات شما می باشد.

این قطعات سخت افزاری همانند قلب تپنده ی بسیاری از کسب و کار ها می باشند، و در صورتی که این قطعات و سخت افزار ها به دلیل نا توانی و رک ها و شکستن آنها دچار مشکل و صدمه شوند، سرعت و عملکرد کسب و کار شما دچار اختلال شده و به احتمال زیاد هزینه ی زیادی را برای شما در بر خواهد داشت. بنا بر این اولین چیزی که باید درباره آن مطمئن شوید این است که رک شما دارای استقامت کافی برای نگه داری از سخت افزار های شما را دارا می باشد.

رک های کشویی یا ثابت

به طور کلی، دو نوع سینی برای رک های سرور وجود دارد: سینی های متحرک و سینی های ثابت. سینی های متحرک می توانند به بیرون و داخل، یا بالا و پایین حرکت کنند، که این امر می تواند به مصرف کننده این امکان را بدهد تا دسترسی بهتری به سخت افزار ها و سرور های خود داشته باشد تا در صورت لازم آنها را بررسی و تعمیر نماید. متحرک بودن این سینی ها باعث می شود تا هزینه ی نسبتا بیشتری نسبت به سینی های ثابت داشته باشند، و همچنین به دلیل متحرک بودن آنها، ممکن است کمی آسیب پذیر تر از دیگر سینی ها باشند.

مقاله مرتبط : با سینی رک و ریل های رک بیشتر آشنا شوید

سینی های معمولی غیر قابل حرکت هستند و به سادگی سخت افزار های شما را نگه داری می کنند. این سینی ها محکم تر و با دوام تر از نوع دیگر سینی ها می باشند و همچنین دارای قیمت کمتری نیز هستند. این سینی ها از آنجایی که قابلیت تحرک ندارند، ممکن است انجام کار هایی نظیر دسترسی و بررسی سرور ها را برای شما با مشکل رو به رو کنند. با این حال، آنچه هائز اهمیت است این است که مطمئن شوید که سینی مورد نظر خود را بر اساس نیاز های خود انتخاب کنید.

اندازه ی رک

اگر می خواهید یک رک برای دیتا سنتر خود خریداری کنید، مطمئن شوید که رکی را انتخاب می کند که از نظر سایز و اندازه مناسب می باشد. همچنین، نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که از آنجایی که کسب و کار شما در آینده پیشرفت خواهد کرد، شما به سرور های بیشتری نیاز خواهید داشت، بنا بر این باید رکی را انتخاب کنید که دارای فضای اضافی برای سرور های بیشتر نیز باشد. فراموش نکنید که داشتن کمی فضای بیشتر بهتر از صرف هزینه ی بیشتر برای خرید یک رک سرور بزرگتری می باشد.

نوشته های مرتبط