تجهیزات شبکه

مشکلاتی که لوازم کامپیوتری قدیمی به وجود می آورند

لوازم کامپیوتری قدیمی

استفاده از لوازم کامپیوتری قدیمی

هنگامی که قصد دارید برای بودجه ی IT کسب و کار خود برنامه ریزی کنید، یکی از بزرگترین هزینه ها نگه داری از تجهیزات و سخت افزار ها خواهد بود. همه ی دیتاسنتر ها باید یک سیاست مشخص برای نگه داری از لوازم کامپیوتری و جایگزین کردن آنها داشته باشند.دراین مقاله، ما قصد داریم تا به برخی از مشکلاتی که نگه داشتن و استفاده کردن از لوازم کامپیوتری قدیمی به وجود می آورد بپردازیم.

قطعی غیر منتظره سخت افزار ها

بزرگترین مشکلی که هنگام استفاده از لوازم کامپیوتری قدیمی با آن رو به رو می شوید قطعی و اختلال در کارکرد آنهاست. همه ی تجهیزات کامپیوتری دارای یک طول عمر پیشبینی شده هستند، که در این مدت انتظار می رود اختلال و قطعی بیش از اندازه و غیر منتظره ای برای این لوازم به وجود نیاید.

مقاله پیشنهادی: محافظت از تجهیزات شبکه در برابر قطعی برق

کسب و کار هایی که از تجهیزاتی استفاده می کنند که بیش از 6-5 سال عمر دارند، مشکلات بیشتری را تجربه خواهند کرد. در بسیاری از مواقع، این تجهیزات ممکن است بدون هیچگونه علائم قبلی دچار اختلال یا قطعی شوند و این مسئله می توانند مشکلات بسیاری به وجود بیاورد.

عدم وجود گارانتی

تجهیزات و سخت افزار های جدید تقریبا همیشه از سوی کارخانه سازنده دارای گارانتی می باشند. امروزه در کشور ما گارانتی تعویض (به انگلیسی warranty) نیز رایج شده است که با استفاده از آن، قطعات مصرفی را می توان بدون هزینه اضافی تعویض کرد. همچنین بسته به نوع گارانتی که در قرار داد نوشته شده است، معمولا این گارانتی شامل تحویل لوازم کامپیوتری  در همان روز و نصب آن نیز می شود.

همین مسئله می تواند تا حد زیادی هزینه های مربوط به سخت افزار ها را کاهش دهد. همچنین این گارانتی ها می توانند این اطمینان را به وجود بیاورند که هرگونه قطعی و خرابی باعث به وجود آمدن کمترین مشکل و هزینه می شود.

کارایی کمتری

پیشرفت هایی که در زمینه قطعات تکنولوژیکی و همچنین لوازم کامپیوتری صورت می گیرد، تنها باعث سریعتر شدن و قدرتمند تر شدن آنها نمی شود، بلکه باعث افزایش بهره وری و کارامدی آنها نیز می شود. استفاده از اخرین و جدید ترین تجهیزات به شما کمک می کند تا مطمئن باشید که تجهیزات دیتاسنتر شما از حداکثر توانایی خود استفاده می کنند.

لوازم کامپیوتری قدیمی

عدم توانایی پشتیبانی از نرم افزار های جدید

هنگامی که یک نرم افزار جدید برای کسب و کار خود خریداری می کنید، یا نرم افزار فعلی خود را بروز رسانی می کنید، اجرای نرم افزار به برخی حداقل های سخت افزاری نیاز خواهد داشت.

 اگر دیتاسنتر شما از لوازم کامپیوتری قدیمی پر شده باشد، احتمال بالایی وجود دارد که لوازم شما از پس اجرای نرم افزار بر نیایند، و شما نتوانید از نرم افزاری که به آن نیاز دارید استفاده کنید.

در بسیاری از مواقع نیز سخت افزار شما حداقل های سخت افزاری برای اجرای نرم افزار را دارد، اما این حداقل ها به سختی ممکن است برای اجرای بهترین عملکرد نرم افزار کافی باشد و بتواند نیاز های شما را به خوبی برآورده کند.

جمع بندی

مشکلاتی که گفته شد تنها برخی از مشکلات زیادی است که ممکن است برای کسب و کار هایی که از لوازم کامپیوتری قدیمی استفاده می کنند به وجود بیاید. اگرچه در ابتدا ممکن است کنار گذاشتن لوازم قدیمی و خرید لوازم جدید تر کاری مشکل به نظر برسد، اما به تدریج متوجه خواهیم شد که به صرفه ترین کار، به روز نگه داشتن لوازم کامپیوتری و تجهیزات شبکه ای موجود در دیتاسنتر می باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *