تجهیزات شبکه

هنگام خرید رک دیتاسنتر به چه نکاتی توجه کنیم؟

نکات مهم خرید رک دیتاسنتر

مشتریان عزیز آی تی شبکه، از دفاتر کوچک آی تی تا دیتاسنتر های بزرگ، گاها درباره اینکه هنگام خرید رک دیتاسنتر یا کابینت ها باید به چه نکاتی توجه داشته باشند از ما سوال می کنند. در این مقاله، تیم متخصصان آی تی شبکه قصد دارد تا برخی از مهم ترین و پر تکرار ترین این سوالات را بررسی کرده و پس از پاسخ به آنها، آنها را در اختیار شما همراهان عزیز آی تی شبکه قرار دهد.

مهم ترین ویژگی ها

سوال خریداران: مهم ترین ویژگی هایی که خریداران هنگام خرید رک یا کابینت دیتاسنتر جدید باید به آنها توجه کنند چیست؟

جواب آی تی شبکه: چندین ویژگی مهم وجود دارد که خریداران عزیز باید هنگام خرید رک دیتاسنتر ها به آن توجه داشته باشند. مهم ترین این ویژگی ها شامل سایز و اندازه ی رک مورد نظر، و همچنین جریان عبور هوای درون رک یا کابینت می باشد.

افرادی که قصد خرید این نوع از تجهیزات شبکه را دارند، باید ارتفاع، عمق و عرض رک یا کابینت را پیش از خرید مدنظر قرار دهند. صرف مدت کمی وقت برای جست و جو و تحقیق در این زمینه می تواند باعث شود تا هزینه های شما هنگام خرید رک دیتاسنتر تا حد زیادی کاهش پیدا کرده، و همچنین در آینده که قصد نصب رک و قرار دادن آن در دیتاسنتر یا اتاق سرور خود و نصب تجهیزات خود روی آن را دارید با مشکل رو به رو نشوید.

عبور جریان هوای رک یا کابینت نیز از دیگر فاکتور های مهم است که خریداران عزیز باید به آن توجه داشته باشند. نکته ای که باید بدانید این است که تجهیزات شبکه ای و لوازم کامپیوتری، به دلیل پردازش های سنگین و حجم کاری بالا گرمای زیادی تولید می کنند که این امر می تواند به شدت به تجهیزات شما آسیب برساند. اساسا یک رک شبکه مناسب باید قادر باشد تا این گرما را به راحتی از فضای رک خارج کرده و هوای تازه و خنک را جایگزین آن کند.

رایج ترین اشتباهات

پرسش خریداران: رایج ترین اشتباهی که خریداران مرتکب می شوند چیست؟

پاسخ آی تی شبکه: یکی از رایج ترین مشکلات و اشتباهاتی که برای خریداران هنگام خرید رک دیتاسنتر به وجود می آید، این است که افراد پیش از انتخاب جای مناسب برای رک خود به سراغ خرید رک می روند، و یا دید دقیقی نسبت به اندازه های فضای مورد نظر ندارند.

این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که در خرید رک می توان انجام داد. از آنجایی که رک ها در اندازه های مختلفی ساخته می شوند، از نظر تیم آی تی شبکه اولین و مهم ترین کاری که شما هنگام خرید رک دیتاسنتر باید انجام دهید، در نظر گرفتن یک فضای مناسب برای رک خود، و همچنین در دست داشتن اندازه های دقیق جای مورد نظر و همچنین اندازه های تقریبی برای رک مورد نظر خود می باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر برای نصب رک ها به مقاله «نکاتی برای نصب رک ها» مراجعه کنید.

 تمایلات و رویه های جدید

سوال شما: روند ها و رویه های جدیدی که خریداران باید به آنها توجه کنند چه هستند؟

پاسخ ما: یکی از تمایلات یا روند های جدید در بازار و در خرید رک دیتاسنتر که ما امروزه شاهد آن هستیم، درخواست رو به افزایش خریداران برای کابینت ها یا رک های عمیق تر، عریض تر و با ارتفاع بیشتر است.

اواخر ما مشتریانی داشته ایم که به دنبال رک هایی با عرض 30 اینچ و عمق 48 اینچ بوده اند. از آنجایی که امروزه بازار آی تی و اطلاعات درحال رفتن به سوی دیتاسنتر های بر پایه خدمات ابری است، اندازه سرور ها، تعداد و طول کابل ها و نیاز به جریان هوا نیز افزایش پیدا می کند.

همین مسئله باعث می شود تا نیاز افراد، دیتاسنتر ها و کمپانی ها نیز به رک های شبکه یا کابینت های بزرگتر افزایش پیدا کند تا بتوانند مطابق با روند جهانی پیش رفته و همچنین جای مناسب و کافی برای این افزایش سایز و تعداد تجهیزات داشته باشند. علاوه بر آن، کابینت ها و رک های عریض تر به دلیل داشتن فضای بیشتر به افزایش جریان هوا و خنک نگه داشتن تجهیزات شبکه کمک می کنند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *