تجهیزات شبکه

کیت تبدیل دو طرفه چیست؟

کیت تبدیل دو طرفه

کیت تبدیل دو طرفه

برای بیش از دو دهه، کمپانی رک سلوشنز (RackSolutions) مشغول طراحی و ساخت رک های با کیفیت بوده است. در سال 1999، کمپانی یاهو (Yahoo!) از این کمپانی درخواست کرد تا راهی برای قرار دادن سرور های Dell در رک های دو طرفه پیدا کند. به همین دلیل، تیم مهندسی این کمپانی بر آن شد تا یک کیت تبدیل دو طرفه طراحی کند که بتوان به وسیله آن، وسایل مربوط به رک های چهار طرفه را در رک های دو طرفه قرار داد.

این کیت تبدیل دو طرفه جزء اولین محصولات این کمپانی بود. پذیرش و استقبال بازار مربوط به رک ها و کسب و کار هایی که در زمینه ی شبکه و آی تی مشغول به کار بودند، از این ابداع وصف ناشدنی بود و محبوبیت بی نظیر این کیت باعث شد تا کمپانی RackSolutions به یک کمپانی شناخته شده، قابل اعتماد و معتبر تبدیل شود.

اما این ابداع از آن دسته ابداع هایی نبود که محدود به یک بازه زمانی شود. آمار هایی که این کمپانی از فروش محصولات خود رونمایی کرده است نشان می دهد که این کیت های تبدیل، از سال 1999 تا به امروز جزء پر فروش ترین محصولات این کمپانی بوده است.

کیت تبدیل دو طرفه چطور کار می کند؟

قرار دادن و سوار کردن تجهیزات مربوط به رک چهار طرفه بر روی رک های دو طرفه کاری سخت و شاید غیر ممکن باشد. اما با استفاده از کیت های تبدیل دو طرفه، متخصصان آی تی می توانند به راحتی سخت افزار ها و تجهیزاتی که برای رک های 4 طرفه ساخته شده اند را بر روی هر ریل یا رکی سوار و نصب کنند.

این وسیله که برای ساده سازی نصب و سوار کردن ساده ی تجهیزات شبکه در رک ها ساخته شده است، نه تنها می تواند کار افراد را بسیار آسان تر کند، بلکه یک وسیله ی مناسب برای حفظ و ذخیره ی فضای کافی و بیشتر نیز می باشد، به این ترتیب که این کیت ها بر روی کابینت سرور ها سوار می شوند و فضای درونی کیت را تا حد زیادی سازماندهی می کنند.

کیت تبدیل دو طرفه با چهار قطعه به هر طرف وصل می شود. هر براکت، سوراخ های گرد و دایره ای شکل را، که معمولا مخصوص رک های ریل دار و دو طرفه است را به سوراخ های مربعی که معمولا بر روی رک های چهار طرفه قرار دارد تبدیل می کند.

این براکت ها در سایز های مختلفی ساخته می شوند و معمول ترین آنها سایز های بین 2U تا 7U می باشند. تفاوت گسترده ای که در سایز ها وجود دارد به کاربران و مصرف کنندگان این امکان را می دهد که فضای مورد نیاز خود را ایجاد کرده و به وسیله ی آن، هر سخت افزاری را با رک های خود سازگار کنند.

کیت تبدیل دو طرفه

مزایای کیت تبدیل دو طرفه

اگر چه این کیت های تبدیل دو طرفه به شما این امکان را می دهند تا تجهیزات خود را به راحتی درون رک دو طرفه قرار دهید، اما این تنها ویژگی و مزیتی نیست که این کیت ها برای محیط کار شما ایجاد می کنند.

مقاله پیشنهادی ما: سینی کابل های متحرک چطور می توانند استفاده از رک های دو طرفه را بهبود ببخشند

داشتن و نگهداری از سرور ها و سخت افزار و تجهیزات با ارزش شما در یک محیط ایمن و دلخواه امری بسیار مهم می باشد؛ و صرف نظر از عمق رک شما، این کیت ها می توانند تجهیزات و سخت افزار های شما را ثابت و محکم کنند.

مواد با کیفیت و آزمایش شده ی به کار رفته در ساخت این کیت ها در کنار طراحی ماهرانه و منحصر به فردشان، در تلاش هستند تا مشکلات نصب و قرار دادن تجهیزات و سخت افزار های مربوط به آی تی و شبکه ای کسب و کار ها و کمپانی ها را برطرف کرده و به آنها کمک کنند تا این مشکل را به فراموشی بسپارند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *