تجهیزات شبکه

دلایل انتخاب ویپ

انتخاب ویپ

انتخاب ویپ

دلایل انتخاب ویپ

زمانی که خدمات VoIP برای اولین بار در اواخر دهه 1990 و اوایل 2000 وارد بازار شد، توانست بازار ارتباطات تلفنی را دگرگون کند. اگر چه برخی افراد خدمات ویپ را رقیبی برای تلفن های سنتی می دانند، اما امروزه این روش توانسته است تا حد بسیار زیادی فراتر از تلفن های سنتی عمل کند. در مقاله ای که اکنون درحال مطالعه ی آن می باشید، ما قصد داریم تا به برخی از مزایای انتخاب ویپ و استفاده از آن بپردازیم.

ویپ چیست؟

تکنولوژی VoIP شامل گروهی از خدمات مخابراتی است. اکثر افراد این خدمات را اساسا به عنوان جایگزینی برای تلفن های سنتی می دانند، که می توان گفت دقیقا هم همینطور است؛ با این تفاوت که بسیار فراتر از و پیشرفته تر از تلفن های سنتی است.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که تلفن های VoIP می توانند تماس ها و جریانات صوتی را با استفاده از اینترنت جا به جا کنند. بر خلاف آنها، تلفن های سنتی برای این انتقال به خطوط و کابل های مسی یا کابل های فیبر نوری نیاز دارند. از آنجایی که VoIP از اینترنت استفاده می کند، به سیم کشی و کابل های مخصوص نیاز ندارد.

به طور کلی، این تکنولوژی به خدمات صوتی – تصویری اشاره دارد که توسط اتصالات اینترنتی ارائه می شوند و نمی توان گفت که یک محصول یا سرویس مشخص است. با انتخاب ویپ، شما نه تنها می توانید طیف وسیعی از خدمات صوتی شامل تماس انتظار، تماس های کنفرانسی و گروهی را به دست آورید، بلکه خدماتی نظیر تماس های تصویری، کنفرانس ویدیویی، وایت بورد دیجیتال، خدمات پیغام گیر، تلفن گویا، کاهش هزینه ها و حتی تماس های رایگان را نیز به دست در اختیار خواهید داشت.

علاوه بر تفاوت های ساختاری و زیر بنایی، و همچنین امکانات بسیار بیشتر آنها، این تکنولوژی از یک جهت اصلی دیگر نیز با تلفن های سنتی متفاوت است. تلفن های سنتی به یک خط که توسط یک شماره تلفن شناخته می شود متصل و محدود هستند؛ درحالی که یک اتصال ویپ به یک موقعیت خاص محدود نمی شود و در عوض، همانند یک ایمیل آدرس، توسط یک شناسه و آدرس شناخته می شود که همین امر باعث شده تا بسیاری از کسب و کار ها و حتی افراد عادی در سر تا سر دنیا به انتخاب ویپ روی بیاروند و از آن در منازل و شرکت های خود استفاده کنند.

مزایای استفاده از ویپ

نکته ی مهمی که باید پیش از انتخاب ویپ و به کار گیری آن بدانید مزیای استفاده از آن است. این مزایا تنها به امکانات ذکر شده محدود نمی شوند. دیگر مزایای استفاده از این تکولوژی شامل موارد زیر می باشد:

  • زیرساخت های ارزان تر – همانطور که گفته شد، انتخاب ویپ و تلفن های اینترنتی نیازی به کابل کشی های سیمی و فیبری ندارد. لذا تنها هزینه مورد نیاز برای شما یک اتصال اینترنت و احتمالا پرداخت هزینه ی استفاده از خود سرویس می باشد که می تواند تا حد زیادی هزینه های جاری شما را کاهش دهد.
  • عدم نیاز به توپولوژی شبکه – این تکنولوزی به یک شبکه محلی و local برای تنظیم شدن روی یک روش خاص نیاز ندارد، بنا بر این شما می توانید دستگاه خود را به یک شبکه متصل کنید، و نیازی به مهندسی مجدد آن نیز نخواهید داشت.
  • استفاده بر روی موبایل و کامپیوتر– شما نه تنها می توانید از یک سافت فون برای برقراری تماس روی کامپیوتر یا اسمارت فون خود استفاده کنید، بلکه می توانید تلفن خود را روی کامپیوترتان ایجاد کرده و تمامی اطلاعات خود را بر روی آن منتقل کنید. این کاربرد برای امور دفتری و کاری و در زمینه مشتریان می تواند بسیار مفید واقع شود.
  • بازار رقابتی وسیع تر – بازار خدمات VoIP بازار بسیار پر رقابتی است. بر خلاف تلفن های سنتی که معمولا تنها توسط ارائه دهندگان انگشت شماری ارائه می شود، سخت افزار و نرم افزار ویپ بازار قدرتمندی دارد، که باعث می شود قدرت انتخاب شما در زمینه کیفیت و ویژگی ها افزایش پیدا کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *