تجهیزات شبکه

مزایای فروش تجهیزات شبکه ای

مزایای فروش تجهیزات شبکه ای

فروش تجهیزات شبکه ایدیگر تجهیزات شبکه ی خود را دور نیندازید! در عوض آنها را به یک نوع سرمایه گذاری تبدیل کنید تا در گسترش شبکه تان به شما کمک کند. همه ی ما از مزایای استفاده از آخرین مدل تجهیزات و گسترش شبکه مان با استفاده از آن آگاه هستیم. با این حال، کمی درباره مزایایی که کمپانی شما می تواند از فروش تجهیزات شبکه ای بدست آورد فکر کنید.

تجهیزات شبکه ای استفاده شده تقریبا همیشه برای شبکه ی افراد دیگر با ارزش است، حتی تجهیزاتی که سال هاست مشغول به کار است نیز قابل تعمیر است و می تواند برای شخص دیگری مفید باشد. یک همکاری مفید می تواند مرز بین به دست آوردن تجهیزات مورد نیاز و هزینه های بسیار زیاد را مشخص کند.

در این مقاله قصد داریم تا به مزایای فروش تجهیزات شبکه ای نه تنها برای شما، بلکه برای محیط زیست نیز اشاره نماییم.

مزایای فروش تجهیزات شبکه ای برای شما

هنگامی که صحبت از فروش لوازم آی تی در میان است، افراد احتمالا در وهله اول به پولی که قرار است از فروش این تجهیزت به دست بیاورند فکر می کنند. پول و مزایای مالی قطعا شروع مناسبی برای نوشتن لیست مزایای فروش این تجهیزات است، ولی ما همچنین می خواهیم به برخی از فرصت هایی که ممکن است به آنها فکر نکرده باشید نیز بپردازیم.

فروش تجهیزات شبکه ای معمولا با مزایای دیگری نیز همراه است که ما از آنها آگاه هستیم، ولی هنگام در نظر گرفتن بودجه مان به آنها دقت نمی کنیم. از این مزایا می توان کاهش هزینه های نگه داری و تعمیر، در صورتی که دستگاه شما قدیمی باشد اشاره کرد.

همچنین نیاز شما به خرید قطعات یدکی و کمکی نیز کمتر می شود و در زمان متخصصان خود نیز صرفه جویی می کنید، چرا که آنها مجبور نخواهند بود تا دائما به اتاق سرور رفته و به این تجهیزات رسیدگی کنند.

از دست ندهید: مقایسه شبکه نوری اکتیو و پسیو

می دانیم که برخی اوقات شما نه به دلیل اینکه وسیله تان دارای عیبی است، بلکه به دلیل گسترش شبکه خود یا تغییر در آن مجبور هستید که تجهیزات قبلی خود را کنار بگذارند. در این صورت، شما با فروش تجهیزات شبکه ای ی خود یا مبادله ی آنها، یک کمپانی و کسب و کار دیگر را قادر می سازید تا با استفاده از تجهیزات با کیفیت شما شبکه ی خود را گسترش دهند. این راهی است که به دیگران کمک می کند تا با قیمتی مناسب پیشرفت کنند، شغل خود را حفظ کنند و همچنین سلامت اقتصادی را نیز حفظ کنند.

مزایای فروش تجهیزات شبکه برای محیط زیست

انسان، حیوانات و گیاهان همه جزء چزخه طبیعت هستند و وجود هریک برای دیگری ضروری است. همه ی ما می دانیم که مشکلات محیط زیستی امروزه یکی از بزرگترین مشکلاتی است که انسان (اگر چه نداند) با آن درگیر است، اما متاسفانه آنچنان که باید و شاید به آن اهمیت نمی دهد. این مسئله بسیار جدی است، چرا که اگر محیط زیست و طبیعتی وجود نداشته باشد، انسان سالمی بر روی زمین باقی نخواهد ماند.

طبق تحقیقات به عمل آمده، بیش از 85 درصد از تجهیزات الکترونیکی که دور ریخته می شوند، به زباله دان ها منتقل می شوند و سوزانده می شوند، که باعث آزاد شدن عناصر سمی و خطرناک در محیط زیست می شوند.

حتما بخوانید: شبکه نوری پسیو چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم

تجهیزات الکترونیکی بخش کمی (کمتر از 20 درصد) از زباله هایی که کشور های پیشرفته و درحال توسعه تولید سالانه می کنند را تشکیل می دهند، اما همین میزان بیش از 75 درصد زباله های سمی موجود در محیط را تشکیل می دهند.

فروش تجهیزات شبکه ای همچنین برای اقتصاد جهانی نیز مفید است. مدیر موسسه جهانی STEP در این خصوص می گوید:

بر اساس  تحقیقاتی که موسسه ما در سطح جهانی در خصوص بازیافت زباله های الکترونیکی انجام داده است، مشخص شده که اگر چه در سطح جهانی کمپانی ها و کارخانه ها تنها موفق به بازیافت 15 درصد از زباله های الکترونیکی شده اند، اما همین میزان باعث صرفه جویی 8 میلیارد دلار شده است. البته 85 درصد باقی مانده که به طور مناسبی بازیافت نشده اند باعث از دست رفتن مبلغی برابر با 41 میلیارد دلار در سال 2018 شده است.

مزایای بازیافت

بازیافت نه تنها برای محیط زیست مفید است، بلکه راهی آسان برای افزایش بازاریابی و دسترسی به مشتریان است. موسسه EPA آمریکا بیان می کند که بازیافت کردن 1 میلیون لپ تاپ می تواند انرژی مورد نیاز برای تامین 3500 خانه را برای یک سال فراهم کند. امور بازیافتی کمپانی شما نیز می تواند بخشی از رسیدن به این هدف باشد.

مقاله پیشنهادی: تجهیزات پسیو شبکه کدامند؟

همچنین، وسایل الکترونیکی، به خصوص تجهیزات شبکه سرشار از عناصر با ارزش نظیر مس، نقره، طلا و پلاتین هستند. همچنین این تجهیزات دارای سیلیکون و فلزات سنگین و مواد شیمیایی هستند که این مواد وارد آب های زیر زمینی شده و باعث آلودگی و مسمویت محیط زیست و جانداران می شود.

شما می توانید با مبادله یا فروش تجهیزات شبکه خود از برخی از این فجایع غیر طبیعی جلوگیری کرده و حجم زباله کمتری وارد طبیعت کنید. حتی اگر به نظرتان این کار تاثیر زیادی نداشته باشد، در هر حال این کار درستی است که می تواند طول عمر مکانی که در آن زندگی می کنید را افزایش دهد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *