تجهیزات ویپ

بهبود ارتباط با مشتریان با استفاده از تلفن گویا

بهبود ارتباط با مشترین با استفاده از تلفن گویا

مزایای استفاده از تلفن گویا

تلفن گویا (به انگلیسی Interactive Voice Response یا IVR) یک تکنولوژی نسبتا جدید است. با استفاده از تلفن گویا یک کامپیوتر این امکان را خواهد داشت تا با استفاده از صدا با یک شخص ارتباط برقرار کرده و دستورات او را با استفاده از یک کیبورد اجرا کند.

اگر چه استفاده از تلفن های بیسیم و همراه و موبایل مارکتینگ امروزه با استفاده از اپلیکیشن ها، اس ام اس و ایمیل ها رو به افزایش است، اما استفاده از صدا به عنوان یک کانال ارتباطی با افراد هنوز هم جایگاه خود را از دست نداده است. از اینها گذشته، دو مزیت اصلی برای استفاده از تلفن گویا در برقراری ارتباط بهتر با مشتریان وجود دارد.

اول از همه، استفاده از آنها می تواند محدودیت های کشوری موجود بر روی خدمات اس ام اس را دور بزند. این محدودیت ها می تواند شامل محدودیت 160 کارکتری برای هر اس ام اس، و برخی محدودیت های مربوط به کشور ها مانند عدم دریافت پیام ها در زمان مشخصی از روز (برای مثال در کشور هند)  اشاره کرد.

دوم آنکه با استفاده از این تلفن ها می توان به شماره هایی دستری داشت که اس ام اس ها توانایی دسترسی به آنها را ندارند، یعنی تلفن ها و شماره های ثابت که نمی توان به آنها ایمیل یا اس ام اس ارسال کرد.

رای گیری و نظر سنجی

با استفاده از صدا می توان در خصوص یک اتفاق یا مراسم، زمانی که اتفاق می افتد یا پس از آنکه اتفاق افتاد نظرسنجی کرد. این امر می تواند از نظر زمانی یک دید کلی اما دقیق در خصوص مشتریان به وجود بیاورد.

یک پیام صوتی همچنین می تواند از مشتریان برای شرکت کردنشان تشکر کند، و از آنها شماره تماس و نظرشان را بخواهد. اگر چه این امر می تواند توسط اس ام اس نیز انجام شود، اما تفاوتی که وجود دارد این است که با استفاده از تلفن گویا می توان به تلفن های ثابت و خانگی یا کسب و کار ها نیز تماس گرفت.

تسریع امور فروش با استفاده از تلفن گویا

تسریع امور فروش

به جای استفاده از افراد و نیرو های کار واقعی برای تماس به افراد و تلف کردن زمان برای منتظر شدن برای پاسخگویی آنها، تلفن گویا می تواند این روند را اتومات کند. هنگامی که مشتری شما تلفن را جواب دهد، تماس می تواند به یک شخص واقعی انتقال داده شود تا فرد تماس را ادامه دهد. این امر می تواند زمان بسیار زیادی که کارکنان صرف گرفتن تماس های بی پاسخ می کنند را ذخیره کند.

یک راه جایگزین برای جلوگیری از اتلاف وقت برای تماس های بی پاسخ این است که مشتریان را مجاب کنید تا با شما پاسخ بگیرند. با این حال این روش کارآمدی کمتری خواهد داشت چرا که در این صورت مشتری شما مجبور است کاری اضافه انجام دهد، در صورتی که در روش قبلی تنها کار او پاسخ دادن به تلفن است.

خدمات مشتریان با کیفیت تر

تجربه ای که با استفاده از تلفن گویا برای مشتری ساخته می شود می تواند به مشتریان کمک کند تا برخی برخی کار ها نظیر دریافت اطلاعات تحویل، خدمات مشتریان، انتقادات و پیشنهادات یا انتقال به بخش مناسب را به تنهایی انجام دهد. این امر می تواند برخی از وظایف خسته کننده ای که مسئولین بخش خدمات مشتریان مجبور هستند انجام دهند را اتومات سازی می کند.

استفاده از صدا همچنین می تواند باعث صرفه جویی در زمان و بهبود تجربه مشتری هنگام وجود یک مشکل همگانی و گسترده در یک سرویس شود.

برای مثال اگر بخشی از یک کسب و کار ارائه خدمات دچار مشکل شده باشد، به جای اینکه افراد مجبور باشند مشکل به وجود آمده را برای تک تک مشتریانی که در این خصوص تماس میگیرند توضیح دهند، با استفاده از تلفن گویا می تواند صدایی با پیام:« با عرض پوزش، درحال حاضر دچار مشکلی همگانی در ارائه خدمات شده ایم و مهندسان ما درحال رفع آن هستند.» را برای هر مشتری پخش نماید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *