دسته‌بندی نشده

عملکرد های سرور های کسب و کار های کوچک را درک کنید

بر خلاف تصوری که اغلب در میان افراد وجود دارد، سرور ها و بسیاری از تجهیزات شبکه ای دیگر تنها مربوط به کسب و کار های بزرگ نبوده، و کسب و کار های کوچک تا متوسط نیز نیز به این تجهیزات نیاز دارند.

کسب و کار های SMB یا کسب و کار های کوچک تا متوسط، نیاز به سرور هایی دارند که مختص نیاز های آنها باشد؛ به این معنای که اگر شما صاحب همچین کسب و کاری هستید، نیازی نیست پول زیادی را صرف سرور ها و تجهیزاتی کنید که (حداقل درحال حاضر) کسب و کار شما به دلیل اندازه و کارکرد های جزئی خود به امکانات بسیار زیاد آنها نیازی ندارد.

در مقاله ای که اکنون درحال مطالعه ی آن می باشید، ما قصد داریم تا به عملکرد ها و آنچه که یک کسب  و کار کوچک تا متوسط می تواند از یک سرور انتظار داشته باشد بپردازیم. این عملکرد ها شامل موارد زیر می باشند:

ایمن سازی میزبانی ایمیل

اگرچه استارتاپ ها می توانند از سرویس های رایگان و عمومی ایمیل نظیر جیمیل، هاتمیل یا یاهو استفاده کنند، اما بهترین کار این است که هر کسب و کار و استارتاپی هر چه سریعتر یک کلاینت و دامنه اختصاصی برای ایمیل خود داشته باشد. کسب و کار های SMB همچنین باید خود را ارتقا بخشیده و عمیق تر درباره امنیت و اعتبار دیجیتالی خود فکر کند.

میزبانی تجارت الکترونیک

یک سرور مناسب می تواند معاملات تجاری ایمن و کارآمدی را برای کسب و کار شما فراهم کند. کمپانی و کسب و کار شما باید اطلاعات شخصی و مالی مشتریان و مصرف کنندگان خود را تامین کند. این وظیفه آنقدر هائز اهمیت است که در صورت بروز مشکل در خصوص عدم محافظت از اطلاعات، شما ممکن است دچار مشکلات قانونی بسیار جدی شوید. بنا بر این میزبانی تجارت های الکترونیکی به صورت ایمن امری ضروری به حساب می آید.

میزبانی وبسایت

قطعا هر کسب و کاری مایل است تا محتوایش برای مخاطبان و مشتریانش در دسترس قرار بگیرد تا بتواند از طریف آن جذب مشتری و کسب درآمد کند. میزبان یا هاست شما وظیفه ی تعیین کردن سرعت و کارآمد بودن وبسایت شما را بر عهده دارد. هاست شما همچنین می تواند نقش بسیار مهمی در زمینه ی امتیاز وب سایت شما در موتور های جست و جو نظیر گوگل داشته باشد.

میزبانی اپلیکیشن

میزبانی اپلیکیشن ها و نرم افزار ها بر روی یک سرور از راه دور می تواند نیاز شما را به یک سخت افزار و هزینه هایی که در پی دارد کاهش دهد. امروزه پیشرفت هایی که در زمینه تکنولوژی به وجود آمده است به شما این امکان را می دهد تا به جای خرید تجهیزات و ذخیره سازی اطلاعات و دیتا های مختلف، بتوانید آنها را از طریق خدمات ابری اجاره کرده و استفاده کنید.

پشتیبان گیری از اطلاعات

یکی از مزیت های استفاده و پشتیبانی گیری توسط سرویس های ابری این است که از این طریق شما می توانید امنیت ذخیره سازی اطلاعات خود را افزایش دهید. در این صورت اگر به طور غیر منتظره اتفاقی رخ دهد، شما می توانید به سرعت از بک آپ های خود استفاده کنید. درصورتی که این پروسه به صورت کارآمد انجام شود، میزان مشکلات، تاخیر ها و کندی هایی که ممکن است برای کار شما به وجود بیاید به شدت کاهش پیدا می کند.

ایجاد یک محیط سرور مجازی

آیا کسب و کار شما برند های مختلفی را تحت پوشش خود قرار داده است؟ اگر پاسخ شما مثبت است، در این صورت شما ممکن است به یک سرور مجازی نیاز داشته باشید. آیا کارکنان شما از راه دور و به صورت ریموت برای شما کار می کنند؟ در صورتی که این چنین باشد، شما ممکن است به یک دسکتاپ مجازی نیاز داشته باشید. میزبان یا هاست سرور کسب و کار کوچک شما می تواند این امکانات را برای شما فراهم کند.

ذخیره سازی اسناد

ذخیره سازی اسناد و اطلاعات یک امر بسیار حیاتی برای محافظت از دیتا و اطلاعات شما بوده، و همچنین می تواند برای تداوم کسب و کار شما نیز بسیار مهم باشد. این امر همچین می تواند در استراتژی های بازگردانی اطلاعات و همچنین در هنگام به وجود آمدن مشکلات بزرگ بسیار کمک کننده و مفید باشد. شما همچنین از این طریق می توانید به کارمندان و کارکنان خود این امکان را بدهید تا به صورت ریموت و از راه دور برای شما کار کنند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *