تجهیزات شبکه

ارتقا شبکه از خانگی به شبکه کاری

ارتقا شبکه از خانگی به شبکه کاری

ارتقا شبکه خانگی

آیا ارتقا شبکه اهمیتی دارد؟

امروزه اینترنت و شبکه خانگی و شبکه کاری بیش از هر وقت دیگری مورد نیاز می باشند و کسب وکار های قدرتمند همیشه سعی می کنند با ارتقا شبکه خود، از خطرات احتمالی که برای کسب و کارشان ممکن است به وجود بیاید جلوگیری کنند.

امروزه بسیاری از امور کسب و کار ها، از قبیل تبلیغات، فعالیت در شبکه های اجتماعی به منظور ارتباط غیر مستقیم با مشتریان، استفاده از خدمات ویپ برای ارتباط مستقیم با مشتریان، جذب مشتری از طریق وب سایت، بازاریابی، ارتباط با کارمندان و نگه داری و حفظ اطلاعات سری و مهم کسب و کار ها از طریق اینترنت انجام می گیرد.

اما بر خلاف نقش مهمی که شبکه دارد، بسیاری از کسب و کار های کوچک تمایل دارند تا از تجهیزات شبکه خانگی به جای تجهیزات و سخت افزار های شبکه کاری استفاده کنند. با این حال، این امر می تواند باعث شود که شبکه ی شما غیر قابل اطمینان و نا امن باشد و سیستم شما را در برابر خطرات سایبری آسیب پذیر کند. ترافیک شبکه ی کند و آسیب پذیری اطلاعات می تواند کابوس هر کسب و کاری باشد.

در این مقاله قصد داریم تا با مقایسه ی شبکه خانگی و شبکه کاری، به شما کمک کنیم تا بدانید که چه زمانی وقت ارتقا شبکه ی شما رسیده است و چه زمانی بهتر است تا برای کسب و کار خود، یک شبکه کاری راه اندازی کنید.

تفاوت شبکه خانگی با شبکه کاری

در نگاه اول، این دو نوع شبکه می توانند کاملا یکسان به نظر برسند. با این حال، در خصوص این دو نوع شبکه تفاوت های محسوسی در زمینه ی کیفیت و کارایی وجود دارد.

تجهیزات و سخت افزار های شبکه ی کاری طراحی شده اند تا از پس ترافیک و پردازش های سنگینی بر بیایند. اگر کسب و کار شما برای امور اینترنتی و شبکه ای خود از شبکه ها و تجهیزات خانگی استفاده می کنید، باید بدانید که به احتمال بسیار بالا شما فشار زیادی را بر روی این تجهیزات اعمال کرده اید و همین امر می تواند باعث به وجود آمدن مشکلاتی از قبیل داغ شدن تجهیزات، کاهش سرعت، قطعی برق و خرابی تجهیزات شما شود.

علاوه بر آن، ارتقا شبکه ی شما می تواند باعث افزایش امنیت شبکه شما نیز بشود، چرا که تجهیزات شبکه های کاری طراحی شده اند تا ویژگی های ایمنی بیشتری را نیز به کارکنان خود ارائه دهند.

در سال های گذشته قربانیان جرائم اینترنتی اعلام کرده اند که مبلغی بیش از 1.5 میلیارد دلار ضرر کرده اند، و استفاده از یک شبکه ی خانگی برای یک کسب و کار می تواند اطلاعات سری شما را از قبیل هویت و اطلاعات مشتریان و یا شماره و رمز کارت های اعتباری افراد را در معرض خطرات و حملات سایبری قرار دهد.

تجهیزات شبکه های کاری ویژگی های دیگری را نیز ارائه می دهند که از جمله آنها می توان به تعداد بیشتر اکسس پوینت، پهنای باند بیشتر برای رسیدگی به امور معمول کسب و کار و همچنین دامنه Wi-Fi وسیع تر برای اتصال موفقیت آمیز سر تا سر کسب و کار شما به اینترنت اشاره کرد.

چه زمانی وقت ارتقا شبکه است

چه زمانی وقت ارتقا شبکه است؟

برخی از نشانه های واضح تر از دیگری هستند و به شما کاملا این احساس را می دهند که زمانش رسیده تا شبکه خود را به روز کنید. با این حال، در صورتی که شرایط زیر برای شما آشنا به نظر می رسد، شاید زمان آن رسیده باشد تا کم کم به فکر ارتقا شبکه خود باشید:

1-قطعی و کاهش سرعت

هنگامی که در شبکه ی خود کندی سرعت و یا قطعی های مکرر و هزینه های بالا برای نگه داری تجهیزات خود را احساس می کنید، ممکن است حس کنید که صرفا به قطعه یا وسیله ی جدید نیاز دارید.

مقاله پیشنهادی: مزایای فروش تجهیزات شبکه ای

اما اگر هنوز از تجهیزات شبکه ای خانگی استفاده می کنید، در نظر داشته باشید که ممکن است مشکل شما این باشد که از تجهیزاتی که دارید بیش از حد کار می کشید که همین امر باعث افزایش دما و خرابی آن می شود. با ارتقا شبکه و استفاده از تجهیزات مناسب می توانید این مشکل را برطرف نمایید.

2- رشد و پیشرفت کسب و کار

هدف هر شخصی از راه اندازی یک کسب و کار گسترش و پیشرفت آن است. با پیشرفت یک کسب و کار، مشتریان ما افزایش پیدا می کنند، اطلاعات و دیتا بیس ما گسترش پیدا می کند و در نهایت منابع مالی ما افزایش پیدا خواهد کرد. اما این دتا بیس و اطلاعات بیشتر از مشتریان چه تاثیری بر روی شبکه ی کسب و کار شما خواهد داشت؟

به طور کلی، هرچه اطلاعات بیشتری در دسترس شما باشد، نیاز به پردازش آنها نیز افزایش پیدا می کند که این امر به معنای کار بیشتر برای تجهیزات شبکه شما می باشد. در این صورت، استفاده از تجهیزات و شبکه نا مناسب و خانگی برای یک کسب و کار، همانند استفاده از چرخ های یک ماشین سواری سبک برای یک کامیون است! لذا بهتر است علاوه بر در نظر داشتن ارتقاء کسب و کارتان، ارتقا شبکه خود را نیز مد نظر قرار دهید.

3- نقص امنیتی

متاسفانه کمبود امنیت مسئله ای است که آنطور که باید و شاید به چشم نمی آید، تا زمانی که اتفاق ناگواری برای یک کسب و کار رخ دهد و آن را دچار ضرر های سنگین و گاها جبران ناپذیری کند.

اگر شما تا به حال قربانی یک حمله سایبری بوده اید و همچنان مشغول استفاده از تجهیزات شبکه ای خانگی هستید، بهتر است انتظار داشته باشید که این اتفاق بار دیگر، و شاید شدید تر از قبل برای شما رخ دهد.

اگر چه مسائل زیادی وجود دارد که می تواند باعث به وجود آمدن خطرات سایبری شود، اما یک شبکه ی ایمن برای امن نگه داشتن یک کسب و کار ضروری است. در حالی که یک شبکه خانگی می تواند با برخی کد نگاری های ساده تا حد کمی امنیت شما را تضمین کند، اما ارتقا شبکه و استفاده از تجهیزات مخصوص کسب و کار می تواند امنیت شما را تا حد بسیار بیشتری حفظ نماید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *