تجهیزات شبکه, تجهیزات ویپ

مزایای تلفن SIP برای کسب و کار ها

تلفن SIP

تلفن SIPتلفن SIP – نسل جدیدی از تلفن ها

آیا شما هم از تماشای اینکه کسب و کار کوچکتان با استفاده از تلفن سنتی و قدیمی، به کندی پیشرفت می کند و عملکرد ناکارآمدی دارد خسته شده اید؟ پس وقت آن رسیده که سری به ابر ها بزنید- و این کار با استفاده از تلفن SIP که از خدمات ابری یا cloud استفاده می کنند امکان پذیر می باشد.

بر اساس آمار هایی که در زمینه استفاده از تلفن SIP جمع آوری شده است، تعداد و شمار کسب و کار هایی که از این تلفن ها برای عملکرد بهتر و کاهش هزینه های خود استفاده می کنند رو به افزایش بوده است.

در مقاله ای که اکنون درحال مطالعه ی آن می باشید، ما قصد داریم تا به برخی از مزایای استفاده از تلفن SIP یا سیپ  پرداخته و شما را با امکانات و مزایایی که می تواند برای کسب و کار شما داشته باشد آشنا کنیم. این مزیت ها شامل موارد زیر می باشد:

کاهش هزینه ها و قبض های ماهانه

یک خط SIP، دقیقا همانند یک خط تلفن T1 مجازی است. خط T1 همان خط تلفنی که شرکت مخابرات به افراد ارائه می دهد. یکی از مزایای اصلی استفاده از این خط ها، در کنار یک سیستم تلفن IP-PBX این است که می تواند از نظر مالی به نفع شما باشد. به طور کلی، کاهش هزینه ها می تواند از راه های مختلفی صورت بگیرد. به عنوان مثال، شما از شر قبض هایی که ماهانه باید پرداخت کنید راحت خواهید شد.

حتما بخوانید: تلفن تحت شبکه

علاوه بر آن، با استفاده از این تلفن ها، شما هر تماسی با هر نقطه ای از زمین که بگیرید، همانند یک تماس محلی محاسبه خواهد شد و شما دیگر نگرانی از بابت هزینه های زیاد برای برقراری تماس با فواصل دور را نخواهید داشت.

قابلیت مقیاس پذیری

یکی دیگر از مزایای استفاده از تلفن های SIP نسبت به تلفن های سنتی و قدیمی، این است که سیستم های SIP می توانند مقیاس پذیری را ممکن کنند. به عنوان مثال، فرض می کنیم که شما درحال حاضر یک کسب و کار که شامل 5 کارمند می باشد را اداره می کنید.

اما در سه سال آینده، کمپانی شما ممکن است سه برابر اندازه فعلی خود رشد کند. یا ممکن است شما برای فصل خاصی از سال (برای مثال فصل مالیات یا فصل تعطیلات) به ده نفر نیروی کار اضافه نیاز داشته باشید.

از دست ندهید : آی پی فون

پیشرفت و ارتقا برای هر کسب و کاری مفید است، اما هنگامی که شما از تلفن های سنتی استفاده کنید، این امر هزینه ی بیشتری نیز به همراه خواهد داشت. همانطور که می دانید، افزایش ظرفیت به معنای این است که شما باید خط های بیشتری خریداری کنید.

با استفاده از سیستم تلفن SIP، شما با یک خط مجازی کار می کنید، بنا بر این زیرساختی که در هنگام رشد کسب و کارتان به آن نیاز دارید از پیش آماده خواهد بود.

آسودگی خیال بیشتر

اگر فکر می کنید که پرداخت پول بیش از حد به جای استفاده از یک تلفن SIP بدترین قسمت ماجرا نیست، پس قطعا پرداختن پول برای یک سیستم غیر قابل اعتماد بدترین قسمت خواهد بود.

هنگامی که شما مشغول اداره یک کسب و کار هستید، ذهن شما با عوامل زیادی مانند امور مشتریان، بازاریابی و مارکتینگ، فروش، منابع انسانی، حسابداری، امور مالی و مسائل دیگر به شدت مشغول خواهد بود و وظایف زیادی بر عهده شما خواهد بود. بنا بر این نگرانی از بابت استفاده از یک تلفن کم کیفیت واقعا امری اضافی و غیر ضروری است.

مقاله پیشنهادی ما: تلفن های گویا و مزیت های آنها

مزیتی که تلفن SIP دارد همین است: آنها به شدت پایدار هستند و از مسائلی همچون قطعی برق محلی که باعث آسیب به تجهیزات می شود، یا وضعیت نامساعد آب و هوایی تاثیر نخواهد گرفت.

دسترسی آسان

یکی دیگر از مزایای تلفن SIP این است این سیستم ها بسیار انعطاف پذیر می باشند، و شما می توانید در هر نقطه ای از زمین که دارای اینترنت هستید، تماس های خود را برقرار کرده و از مسائل مهم خود غافل نشوید.

امنیت بالا

به عنوان یک مدیر کسب و کار، امنیت کسب اطلاعات مربوط به کسب و کار شما صد در صد هائز اهمیت ویژه ای می باشد. استفاده از یک تلفن که بر پایه اینترنت و سرویس های ابری کار می کند، اگر چه ممکن است تا حدی نا آشنا و غیر قابل اعتماد به نظر برسد، اما تلفن SIP همیشه در آزمایش های امنیتی سربلند بوده اند و می توانند امنیت کسب و کار شما و اطلاعات آن را تضمین کنند.همچنین، امکانات و سرویس های امنیتی نظیر فایروال ها نیز به منظور تامین امنیت بیشتر کسب و کار شما مورد استفاده قرار می گیرند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *