تجهیزات شبکه

ساخت یازدهمین دیتاسنتر شرکت Equinix در توکیو

شرکت Equinix

شرکت Equinix یک شرکت بین المللی آمریکایی است که دفتر اصلی آن در شهر Redwood کالیفرنیا قرار دارد. این شرکت در زمینه اتصال اینترنت و دیتاسنتر ها مشغول به فعالیت است. این کمپانی که یکی از بزرگترین کمپانی های دنیا در این زمینه است، دارای بیش از 200 دیتاسنتر در 24 کشور دنیا می باشد و اخیرا خبر از آن است که Equinix قصد دارد تا یازدهمین دیتاسنتر خود را در توکیو ژاپن افتتاح کند.

فعالیت شرکت Equinix در توکیو

شرکت Equinix اخیرا اعلام کرده است که قصد ساخت دیتاسنتری با هزینه ی 70 میلیون دلار در توکیو را دارد. این دیتاسنتر که نام آن قرار است TY11 باشد، قرار است تا در ابتدای کار خود فضای کافی برای 1000 کابینت را داشته باشد، و پس از اتمام کار توانایی پذیرش بیش از 2800 کابینت سرور را خواهد داشت. این اقدام به Equinix این امکان را می دهد تا نیاز رو به افزایشی که به خدمات ابری و شبکه ای در این منطقه وجود دارد را برطرف کند.

رشد مداوم در منطقه

رئیس شعبه ی آسیا و اقیانوسیه ی شرکت Equinix، ساموئل لی (Samuel Lee) اظهار کرده است: این دیتاسنتر جدید در توکیو از جدید ترین و به روز ترین تجهیزات استفاده خواهد کرد و به مشتریان ما این امکان را می دهد تا دسترسی هرچه راحت تری به اطلاعات، دیتا و فضای ابری و بسیاری از امکانات دیگر را در هر نقطه ای از ژاپن را داشته باشند.

او در ادامه افزود: ژاپن به بازار مهمی برای ما تبدیل شده است، چرا که این کشور درحال تبدیل شدن به قطبی کلیدی برای خدمات ابری و همچنین اقتصادی در سر تا سر منطقه می باشد.

مدیر عامل این شرکت، یعنی کی فوروتا (Kei Furuta) نظر خود را درباره این پروژه بدین صورت بیان کرد: توکیو یکی از مناطق اقتصادی اصلی در منطقه آسیا-اقیانوسیه می باشد، و با توجه به نیاز مشتریان به دسترسی به چندین سرویس ابری و سرعت بالای انتقال دیتا و داده ها در مناطق جغرافیایی مختلف، ما شاهد تقاضای رو به افزایش ارتباطات از سوی آنها در بخش های مختلف می باشیم.

او در ادامه گفت: با اجرای پروژه ی TY11 و ساخت آن در منطقه ای امن و بدون خطر، Equinix می تواند مشتریان ما را با ساختاری ایمن، قابل اطمینان و با عملکرد بالا تامین کرده و از آنها برای افزایش رشد خود در ژاپن و برآورده کردن نیاز های آی تی در اقتصاد دیجیتال امروزی پشتیبانی کند.

شرکت Equinix

TY11 برای چه چیزی استفاده می شود؟

بر اساس گذارشی که از شرکت Equinix منتشر شده است، این دیتاسنتر جدید قرار است تا برای برآورده کردن نیاز رو به افزایشی که به خدمات زیرساختی وجود دارد ساخته شود. این امر شامل خدماتی نظیر خدمات ابری، خدمات ارائه دهنده ی شبکه، تولید کنندگان محتوا، خدمات اقتصادی و بسیاری از خدمات دیگر باشد.

علاوه بر آن، کاربران با استفاده از مزایای دیتاسنتر TY11  قادر خواهند بود تا به بسیاری از ذخیره کنندگان اطلاعات و خدمات اینترنتی نظیر خدمات ابری گوگل (Google Cloud)، خدمات وب آمازون (Amazon Web Services) و سیستم مدیریت نرم افزار مایکروسافت یعنی (Microsoft Azure) دسترسی داشته باشند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *