تلفن گویا

تلفن گویا ( IVR ) – منشی تلفنی :

امروزه با پیشرفت کسب و کارها سیستم تلفن گویا (منشی تلفنی ) نیاز واجب برای هر مجموعه کوچک و بزرگی میباشد که عملا  توسط این سرویس ،  نیاز به منشی برای جوابگویی به تلفن ها  را رفع می نماید .

سیستم تلفن گویا ( تلفن گویا ivr) :

توسط سرویس فوق ،  فرد تماس گیرنده با شنیدن صدای ضبط شده  و با انتخاب یک کلید به راحتی با داخلی مورد نظر ارتباط برقرار نموده و سریعتر به هدف خود رسیده و از اشغال کردن سایر تلفن های داخلی سازمان اجتناب می نماید .

با راه اندازی این سرویس می توان به راحتی باعث بهبود روش پاسخ گویی در سازمان و منجر به تکریم بهتر ارباب رجوع گردید .

راه اندازی تلفن گویا – منشی تلفنی  :

تلفن گویا ، امکانی است که توسط آن می توانید مشتریانی را  که با مجموعه شما تماس می گیرند را بر اساس برنامه ریزی قبلی که انجام داده اید و بدون دخالت نیروی انسانی ( حذف منشی متعارف شرکت ها ) به سمت بخش هایی از سازمان که مد نظرتان است هدایت کنید .

این سیستم به تنهایی و به زیبایی هرچه تمام تر  ، سبب جلوگیری از ارتباطات تلفنی غیر ضروری با داخلی های غیر مرتبط شده و به این صورت در وقت و انرژی دو طرف مکالمه صرفه جویی می کند .

راه اندازی تلفن گویا - تلفن گویا ivr

راه اندازی تلفن گویا – تلفن گویا ivr

سیستم تلفن گویا را  می توان به عنوان یک راه کار  اطلاع رسانی سریع  نیز ، در نظر گرفت بدین صورت که می توان پیام هایی صوتی ( که از قبل ضبط شده اند )  را در اسرع وقت و به آسانی به مخاطب انتقال داد و از پاسخگویی های تکراری پرسنل  و هدر رفت انرژی و توان پرسنل جلوگیری کرد.

نمایندگی تلفن گویا :

این شرکت با تولید سیستم نرم افزاری تلفن گویا به عنوان یکی از اصلی ترین شرکت های پیاده سازی این سرویس در ایران است .

سخت افزار تلفن گویا :

جهت راه اندازی تلفن گویا شما به یک دستگاه کامپیوتر و تلفن خط شهری نیاز دارید . جهت آشنایی با سایر سخت افزار تلفن گویا ، بسطه به نوع پروژه خود با همکاران بخش فروش شرکت تماس حاصل فرمائید .

افزایش اعتبار یک شرکت با تلفن گویا – منشی تلفنی :

یک سیستم تلفن گویای شیک ، که به درستی تنظیم شده باشد می تواند به تنهایی  نشانگر اعتبار یک شرکت یا سازمان باشد ، به این ترتیب که  تماس گیرنده پس از آشنایی اولیه با بخش های مختلف شرکت شما ، به مقصد مورد نظر متصل گردیده و عملا متوجه ابعاد و بزرگی شرکت تان می شود ، حتی اگر شرکت شما ، شرکتی با یک پرسنل باشد .

صدای منشی تلفنی :

این شرکت با استفاده از استودیو های صدای مدرن ، و با استفاده از افراد خوش صدا و مسلط به تلفظ های صحیح کلمات و لهجه های مختلف و به زبان های مختلف ( فارسی ، انگلیسی ، فرانسوی و ترکی استانبولی ) می تواند متون مورد نظر و تایید شما را ضبط و به عنوان متن تلفن گویا ، روی سیستم تلفن گویای شما پیاده سازی نماید.

نحوه پیاده سازی سیستم تلفن گویا – منشی تلفنی :

این سیستم را به دو روش می توان پیاده سازی کرد  :

۱ – به صورت بسیار ساده و با امکانات اولیه روی تلفن های سانترال پاناسونیک  :

که در این روش شما می توانید با دریافت کارت مخصوص و متصل نمودن به کامپیوتر و تنظیم نمودن آن ،  این سیستم را به سانترال خود متصل نماید. در این روش از تمامی امکانات سیستم تلفن گویا برخوردار نخواهید بود .

۲- به صورت بسیار پیشرفته و با تمامی امکانات توسط سیستم های مبتنی بر ویپ :

این امکان یکی از ده ها امکان موجود روی سیستم های ویپ می باشد که نیازمند راه اندازی کامل سیستم ویپ به عنوان سیستم اصلی سانترال تلفن یک مجموعه می باشد .

لطفا جهت اخذ مشاوره های بیشتر و تهیه این سیستم  با واحد فروش شرکت آی تی شبکه تماس حاصل فرمایید

تلفن : ۰۲۱۶۶۹۳۸۱۱۲-۰۲۱۶۶۵۷۸۹۷۷

تلفن گویا was last modified: بهمن ۱۱ام, ۱۳۹۷ by admin