تلفن گویا

تلفن گویا چیست و چگونه راه اندازی می شود :

منشی تلفنی و یا تلفن گویا ، صدایی می باشد که بر روی مرکز تلفن ( سانترال تلفن ) قرار گرفته و واحد های مختلف سازمان و یک شرکت را معرفی نموده و با زدن یک شماه به واحد مربوطه متصل می گردد  . 

برای راه اندازی تلفن گویا ، شما نیازمند به سانترال تلفن هستید . در صورت نداشتن سانترال تلفن ، باید نسبت به خرید و نصب و راه اندازی دستگاه سانترال تلفن اقدام بفرمائید . 

در صورتی که شما شرکتی رو به رشد با چندین خط تلفن شهری  و تعدادی کارمند هستید ، گزینه شماره یک استفاده از مرکز تلفن تحت شبکه یا VOIP می باشد و در غیر این صورت از سیستم های سنتی و قدیمی پاناسونیک استفاده بفرمائید  . برای راه اندازی مرکز تلفن تحت شبکه با ما تماس بگیرید .

 

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی تلفن گویا را از اینجا رویت کنید 

 

بنر - تماس - با - ما

ماهیت فنی تلفن گویا چیست و چه کاربردهایی دارد  :

IVR یا منشی تلفنی  و  یا تلفن voip گویا سیستمی است که امکان تبادل انسان با ماشین را فراهم می کند . در این سیستم ، ماشین دستورات انسان را  که توسط سیستم تلفنی داده می شود اخذ کرده و منطبق بر دستور دریافتی ، رفتاری که طبق آن برنامه ریزی شده است را انجام میدهد . در این سیستم ، تعدادی دکمه ( اعداد یک تا نه ) از پیش برای وظایف خاصی برنامه ریزی می شوند ، هنگامی که مخاطب شماره خاصی را میگیرد بر اساس شماره های فشار داده شده ، دستوری انجام می گردد . از این سیستم در حال حاضر بر روی سانترال های تلفن به عنوان منشی تلفنی استفاده می گردد . 

چه نوع اطلاعاتی توسط تلفن گویا ( IVR) قابل ارائه می باشد :

دو نوع از اطلاعات قابل ارائه توسط سیستم تلفن گویا می باشد .  

1- اطلاعات ثابت  شرکت شما مانند :  شماره های داخلی شرکت ، آدرس ها و شماره های تماس ، شماره های حساب ، وظایف و رسالت های سازمانی و هرچیزی که شما علاقه داشته باشید که مخاطب با گرفتن یک عدد آن را بشنود . 

2- هر نوع اطلاعات پویایی که توسط شرکت شما می توان به مخاطب شما ارائه کرد . بطور مثال احدی از پرسنل شرکت شما با شرکت تماس گرفته و با وارد کردن شماره پرسنلی خود ، اطلاعات خاصی از جمله : مقدار حقوق دریافتی خود و … را توسط پیام صوتی دریافت می کند . این اطلاعات در پایگاه داده شرکت موجود بوده و سیستم تلفن گویا انها را برای مخاطب به صورت پیام صوتی قرائت می کند .  

دلایل نیاز به تلفن گویا :

امروزه با پیشرفت کسب و کارها سیستم تلفن گویا (منشی تلفنی ) نیاز واجب برای هر مجموعه کوچک و بزرگی میباشد که عملا  توسط این سرویس ،  نیاز به منشی برای جوابگویی به تلفن ها  را رفع می نماید . از عمده ترین دلایل به کار گیری تلفن های تحت شبکه گویا ف می توان به موارد ذیل اشاره کرد : 

    1. پاسخ‌گویی به تماس ها  در تمامی ساعات کاری و غیر کاری . 
    2. افزایش سرعت پاسخ‌گویی به تماس ها  .
    3. صرفه‌جویی در هزینه های شرکت ، از بابت استفاده کمتر از  نیروی انسانی .

 

سیستم تلفن گویا ( تلفن گویا ivr) :

توسط سرویس فوق ،  فرد تماس گیرنده با شنیدن صدای ضبط شده  و با انتخاب یک کلید به راحتی با داخلی مورد نظر ارتباط برقرار نموده و سریعتر به هدف خود رسیده و از اشغال کردن سایر تلفن های داخلی سازمان اجتناب می نماید .

با راه اندازی این سرویس می توان به راحتی باعث بهبود روش پاسخ گویی در سازمان و منجر به تکریم بهتر ارباب رجوع گردید .

 

راه اندازی تلفن گویا  :

تلفن گویا ، امکانی است که توسط آن می توانید مشتریانی را  که با مجموعه شما تماس می گیرند را بر اساس برنامه ریزی قبلی که انجام داده اید و بدون دخالت نیروی انسانی ( حذف منشی متعارف شرکت ها ) به سمت بخش هایی از سازمان که مد نظرتان است هدایت کنید .

این سیستم به تنهایی و به زیبایی هرچه تمام تر  ، سبب جلوگیری از ارتباطات تلفنی غیر ضروری با داخلی های غیر مرتبط شده و به این صورت در وقت و انرژی دو طرف مکالمه صرفه جویی می کند .

راه اندازی تلفن گویا - تلفن گویا ivr

این سیستم  را  می توان به عنوان یک راه کار  اطلاع رسانی سریع  نیز ، در نظر گرفت بدین صورت که می توان پیام هایی صوتی ( که از قبل ضبط شده اند )  را در اسرع وقت و به آسانی به مخاطب انتقال داد و از پاسخگویی های تکراری پرسنل  و هدر رفت انرژی و توان پرسنل جلوگیری کرد.

بنر - تماس - با - ما

نمایندگی تلفن گویا :

این شرکت با تولید سیستم نرم افزاری تلفن گویا به عنوان یکی از اصلی ترین شرکت های پیاده سازی این سرویس در ایران است .

 

سخت افزار تلفن گویا :

جهت راه اندازی ، شما به یک دستگاه کامپیوتر و تلفن خط شهری نیاز دارید . جهت آشنایی با سایر سخت افزار لازم  ، بسته به نوع پروژه خود با همکاران بخش فروش شرکت تماس حاصل فرمائید .

بنر - تماس - با - ما

نرم افزار تلفن گویا  :

نرم افزار تلفن گویا مبتنی بر free pbx و سیستم عامل لینوکس است . برای نصب نرم افزار تلفن گویا می توان از سیستم عامل لینوکس استفاده کرد . نرم افزار تلفن گویا تحت لینوکس یکی از امن ترین سیستم های موجود در جهان است . 

 

افزایش اعتبار یک شرکت با تلفن گویا – منشی تلفنی :

یک سیستم تلفن گویای شیک ، که به درستی تنظیم شده باشد می تواند به تنهایی  نشانگر اعتبار یک شرکت یا سازمان باشد ، به این ترتیب که  تماس گیرنده پس از آشنایی اولیه با بخش های مختلف شرکت شما ، به مقصد مورد نظر متصل گردیده و عملا متوجه ابعاد و بزرگی شرکت تان می شود ، حتی اگر شرکت شما ، شرکتی با یک پرسنل باشد .

 

صدای منشی تلفنی :

این شرکت با استفاده از استودیو های صدای مدرن ، و با استفاده از افراد خوش صدا و مسلط به تلفظ های صحیح کلمات و لهجه های مختلف و به زبان های مختلف ( فارسی ، انگلیسی ، فرانسوی و ترکی استانبولی ) می تواند متون مورد نظر و تایید شما را ضبط و به عنوان متن تلفن گویا ، روی سیستم تلفن گویای شما پیاده سازی نماید.

 

نصب تلفن گویا – منشی تلفنی :

نصب تلفن گویا به دو روش امکان پذیر است   :

1 –  نصب تلفن گویا به صورت بسیار ساده و با امکانات اولیه روی تلفن های سانترال پاناسونیک  :

که در این روش شما می توانید با دریافت کارت مخصوص و متصل نمودن به کامپیوتر و تنظیم نمودن آن ،  این سیستم را به سانترال خود متصل نماید. در این روش از تمامی امکانات سیستم تلفن گویا برخوردار نخواهید بود .

2- نصب  به صورت بسیار پیشرفته و با تمامی امکانات توسط سیستم های مبتنی بر ویپ :

این امکان یکی از ده ها امکان موجود روی سیستم های ویپ می باشد که نیازمند راه اندازی کامل سیستم ویپ به عنوان سیستم اصلی سانترال تلفن یک مجموعه می باشد .

 

خرید تلفن گویا :

لطفا جهت اخذ مشاوره های بیشتر و خرید تلفن گویا با واحد فروش شرکت آی تی شبکه تماس حاصل فرمایید . همکاران ما اطلاعات اولیه در خصوص دلایل نیاز به خرید تلفن گویا را از شما بددرستی دریافته و بهترین گزینه ها را به شما پیشنهاد خواهند داد .