فروش رک

فروش رک

فروش رک :

رک چیست ؟

رک جعبه ای است فلزی در دو فرمت ایستاده و دیواری ،  که از آن برای نصب و نگهداری از کلیه تجهیزات IT  همانند انواع :  سوئیچ  ، روتر  ، فایروال ، مودم ، ذخیره ساز  و سرور  استفاده می شود .

به طور کلی می توان موارد ذیل را به عنوان هدف از خرید رک بیان نمود :

۱- مرتب بودن ظاهر کار 

۲- افزایش امنیت فیزیکی 

۳ -افزایش طول عمر تجهیزات شبکه 

۴ -گردش هوای بهینه 

۵- جلوگیری از آلودگی صوتی 

۶- استفاده بهینه از فضا های اداری ، اتاق های سرور و دیتا سنتر ها 

۷ -دسترسی راحت تر به تجهیزات 

واحد سنجش رک و معیار های خرید رک چیست ؟

  • ارتفاع رک :

معیار سنجش رک  ، ارتفاع رک بوده و واحد آن یونیت ( اختصاصا U ) است  . هر یونیت تقریبا معادل ۴٫۵ سانت می باشد . ارتفاع رک در قیمت رک تاثیر مستقیمی دارد .

  • عرض رک  :

 بر اساس استاندارد ، تجهیزات شبکه دارای عرض ۱۹ اینچی ( تقریبا ۴۸ سانت) بوده در حالی که سایر تجهیزات از قبیل DVR ها ، گیرنده های تلویزیونی و … دارای عرض کمتر از ۱۹ اینچ می باشند .

  • عمق رک :

عمق رکها بر اساس دیواری و یا ایستاده بودن آن متفاوت است :

  1. رک های دیواری معمولا با عمق های ۳۲ ، ۴۵ و ۶۰ سانت تولید می شوند . در صورتی که درون رک از تجهیزات امنیتی مانند دستگاه ضبط تصاویر دوربین مدار بسته استفاده می کنید ، عمق ۳۲ برای شما عالی است و در صورتیکه از تجهیزات شبکه استفاده خواهید کرد ، حتما از عمق ۴۵ و یا ۶۰ سانت استفاده نمائید .
  2. در رک های ایستاده ، عمق این نوع از  رک ها می توانند ۶۰ ، ۸۰ ، ۱۰۰ و ۱۱۰ سانت باشند . از رک های ۶۰ سانتی به عنوان رک های مخابراتی استفاده می شود در حالی که  از رک های ۸۰ و ۱۰۰سانتی که از پر مصرف ترین رک های شبکه نیز هستند ،  برای نگهداری از همه نوع ، تجهیزات شبکه ،  استفاده می شود  . از رک های ۱۱۰ سانتی صرفا برای استفاده از سرور های رک مونتی با عمق بیش از ۱۰۰ سانت استفاده می شوند . 

ضخامت بدنه رک :

 به صورت استاندارد از ورق آهن برای ساختن بدن رک ها استفاده می گردد . یک رک استاندارد باید مقاوم در برابر تحمل وزن بالا باشد . ضخامت ورق رک ، در قیمت رک تاثیر مستقیمی دارد .

انواع رک :

به صورت کلی رک ها در ۴ فرمت تولید و به بازار عرضه می شوند :

  • رک ایستاده :

رک ایستاده یک رک قدی است که حداقل ارتفاع آن ۱۴یونیت  و حداکثر ارتفاع آن ۴۷ و یا ۴۸ یونت می باشد .رک های ایستاده در عمق های ۶۰ ، ۸۰ ، ۱۰۰ و ۱۱۰ سانتی تولید می شوند .

 رک های ایستاده روی زمین قرار گرفته و معمولا دارای پایه ثابت و یا چرخ و یا هردو می باشند . رک ایستاده دارای سیستم گردش هوایی به این شکل است که هوای خنک از بیرون از رک از قسمت پایین رک وارد رک شده و از قسمت بالای رک و توسط یونیت فن دفع میشود .

 

  • رک دیواری :

 رک دیواری کابینتی است فلزی که روی دیوار بسته می شود . رک دیواری با حداقل ارتفاع ۲ یونیت و حداکثر ارتفاع ۱۲ یونیت ساخته شده و از آنها برای نگهداری تجهیزات شبکه در مقیاس کوچکتر استفاده می شود . رک دیواری می تواند برای استفاده در فضای آزاد نیز تولید گردد ، که به آن رک اوت دور (Out Door) گویند ، این نوع رک قادر است در مقابل باد و باران مقاومت کند .

 

 

  • رک آزمایشگاهی :

رک های آزمایشگاهی یا اپن رک (Open Rack) ، یک شاسی رک خالی بوده و فاقد قفسه می باشد بدین صورت که رک فاقد هر گونه درب بوده و عملا رک در دسترس همگان قرار دارد .

از این رک ها معمولا در محیط های آزمایشگاهی و یا آموزشی استفاده می شود که امنیت دسترسی و سیستم سرمایشی رک ، مد نظر کاربران رک نمی باشد . این رک ها دارای چرخ بوده و عموما پرتابل بودن رک مد نظر کاربران می باشد . 

  • رک سرور :

 رک سرور ، رک ایستاده ای خوش ساخت با بدنه ای قوی می باشد ،  به طوری که ،  به راحتی بتواند ،  وزن های بالایی در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ کیلو گرم را بدون دفرمه شدن  تحمل نماید .

این رک‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قابلیت ایستایی مناسب ، تحمل وزن زیاد  و گردش هوای بهینه ، از عمده ترین مزایای اصلی رک سرور می باشند .

دریافت سفارش رک در تعداد بالا در آی تی شبکه :

در ابتدا کارشناسان ما با طرح سوالاتی از خریداران محترم  در مورد رک و تجهیزات مورد نیاز ، به آنان در انتخاب بهترین برند و مدل از رک کمک می نمایند و در صورت نیاز (تعداد بالای ۱۰۰ دستگاه ) با ثبت سفارش اقدام به ساخت رک در گارگاه تولیدی شرکت نموده و در مراحل بعدی محصول مورد نظر را برای خریدار ارسال میکنند.
لازم به ذکر است در انبار این شرکت معمولا از هر کدام از رک های دیواری و ایستاده  ، تعداد ۲۰ دستگاه آماده فروش روزانه می باشد .

 

لطفا جهت خرید رک و یا دریافت مشاوره در خصوص فروش رک و اطلاع از قیمت رک با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید :

۶۶۵۷۸۹۷۷ -۰۲۱  و ۶۶۹۳۸۱۱۲ -۰۲۱ 

فروش رک was last modified: مهر ۲ام, ۱۳۹۸ by admin
این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید :