فروش رک

فروش رک

فروش رک :

رک چیست ؟

رک جعبه ای است فلزی در دو فرمت ایستاده و دیواری ،  که از آن برای نصب و نگهداری از کلیه تجهیزات آی تی  همانند انواع :  سوئیچ  ، روتر  ، فایروال ، مودم ، ذخیره ساز  و سرور  استفاده می شود .

به طور کلی می توان موارد ذیل را به عنوان هدف از خرید رک بیان نمود :

 • مرتب بودن ظاهر کار 
 • افزایش امنیت فیزیکی 
 • افزایش طول عمر تجهیزات شبکه 
 • گردش هوای بهینه 
 • جلوگیری از آلودگی صوتی 
 • استفاده بهینه از فضا های اداری ، اتاق های سرور و دیتا سنتر ها 
 • دسترسی راحت تر به تجهیزات 

واحد سنجش رک و معیار های خرید رک چیست ؟

 • ارتفاع رک :

معیار سنجش رک  ، ارتفاع رک می باشد  که واحد آن یونیت ( اختصاصا U ) است  . هر یونیت تقریبا معادل ۴٫۵ سانت می باشد . ارتفاع رک در قیمت رک تاثیر مستقیمی دارد .

 • عرض رک  :

 بر اساس استاندارد ، تجهیزات شبکه دارای عرض ۱۹ اینچی ( تقریبا ۴۸ سانت) بوده در حالی که سایر تجهیزات از قبیل DVR ها و … دارای عرض های کمتر و یا بیشتر از ۱۹ اینچ می باشند .

 • عمق رک :

عمق رکها بر اساس دیواری و یا ایستاده بودن آن متفاوت است :

 1. رک های دیواری معمولا دارای عمق ۳۲ ، ۴۵ و ۶۰ سانت تولید می شود . در صورتی که درون رک از تجهیزات امنیتی مانند دستگاه ضبط تصاویر دوربین مدار بسته استفاده می کنید ، عمق ۳۲ برای شما عالی است و در صورتیکه از تجهیزات شبکه استفاده خواهید کرد ، حتما از عمق ۴۵ و یا ۶۰ سانت استفاده نمائید .
 2. در رک های ایستاده ، عمق رک ها می توانند ۶۰ ، ۸۰ ، ۱۰۰ و ۱۱۰ سانت باشد . از رک های ۶۰ سانتی به عنوان رک های مخابراتی استفاده می شود در حالی که  از رک های ۸۰ و ۱۰۰سانتی که از پر مصرف ترین رک های شبکه نیز هستند برای نگهداری همه نوع تجهیزات شبکه استفاده می کنیم .از رک های ۱۱۰ سانتی صرفا برای استفاده از سرور های رک مونتی با عمق بیش از ۱۰۰ سانت استفاده می شود . 

ضخامت بدنه رک :

 به صورت استاندارد از ورق آهن برای ساختن بدن رک ها استفاده می گردد . یک رک استاندارد باید مقاوم در برابر وزن بالا باشد . ضخامت ورق رک ، در قیمت رک تاثیر مستقیمی دارد .

انواع رک :

به صورت کلی رک ها در ۴ فرمت تولید و به بازار عرضه می شوند :

 • رک ایستاده :

رک ایستاده یک رک قدی است که حداقل ارتفاع آن ۱۴یونیت  و حداکثر ارتفاع آن ۴۲ یونت می باشد .رک های ایستاده در عمق های ۶۰ ، ۸۰ ، ۱۰۰ و ۱۱۰ سانتی تولید می شوند .

 رک های ایستاده روی زمین قرار گرفته و معمولا دارای پایه ثابت و یا چرخ و یا هردو می باشند . رک ایستاده دارای سیستم گردش هوایی به این شکل است که هوای خنک از بیرون از رک از قسمت پایین رک وارد رک شده و از قسمت بالای رک و توسط یونیت فن دفع میشود .

 

 • رک دیواری :

 رک دیواری کابینتی است فلزی که روی دیوار بسته می شود . رک دیواری با حداقل ارتفاع ۲ یونیت و حداکثر ارتفاع ۱۲ یونیت ساخته شده و از آنها برای نگهداری تجهیزات شبکه در مقیاس کوچکتر استفاده می شود .

 

 • رک آزمایشگاهی :

رک های آزمایشگاهی یا اپن رک (Open Rack) ، یک شاسی رک خالی بوده و فاقد قفسه می باشد بدین صورت که رک فاقد هر گونه درب بوده و عملا رک در دسترس همگان قرار دارد .

از این رک ها معمولا در محیط های آزمایشگاهی و یا آموزشی استفاده می شود که امنیت دسترسی و سیستم سرمایشی رک ، مد نظر کاربران رک نمی باشد . این رک ها دارای چرخ بوده و عموما پرتابل بودن رک مد نظر کاربران می باشد . 

 • رک سرور :

 رک سرور ، رک ایستاده ای خوش ساخت با بدنه ای قوی می باشد به طوری که به راحتی بتواند وزن های بالایی در حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ کیلو گرم وزن را به راحتی و بدون دفرمه شدن رک تحمل نماید .

در رک های سروری با توجه به وزن بالای تجهیزات نصب شده در رک‌ها، علاوه بر نوع خم‌کاری و تغییر طراحی ریل‌ها و همچنین افزایش تعداد و تقویت بازوهای افقی نگهدارندۀ ریل‌ها، ستون‌ها و شاسی کاملاً جوشکاری شده این رک‌ها نیز به گونه‌ای طراحی شده‌اند که قابلیت ایستایی مناسب و تحمل وزن زیاد این تجهیزات را داشته باشند . 

دریافت سفارش رک در تعداد بالا در آی تی شبکه :

در ابتدا کارشناسان ما با طرح سوالاتی از خریداران محترم  در مورد رک و تجهیزات مورد نیاز ، به آنان در انتخاب بهترین برند و مدل از رک کمک می نمایند و در صورت نیاز (تعداد بالای ۱۰۰ دستگاه ) با ثبت سفارش اقدام به ساخت رک در گارگاه تولیدی شرکت نموده و در مراحل بعدی محصول مورد نظر را برای خریدار ارسال میکنند.
لازم به ذکر است در انبار این شرکت معمولا از هر کدام از رک های دیواری و ایستاده  ، تعداد ۲۰ دستگاه آماده فروش روزانه می باشد .

 

لطفا جهت خرید رک و یا دریافت مشاوره در خصوص فروش رک و اطلاع از قیمت رک با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید :

۶۶۵۷۸۹۷۷ -۰۲۱  و ۶۶۹۳۸۱۱۲ -۰۲۱ 

قیمت رک ایستاده :

فروش رک was last modified: اردیبهشت ۲۸ام, ۱۳۹۸ by admin