ضبط مکالمات تلفن

 

ضبط مکالمات تلفن :

سیستم ضبط مکالمات تلفن ، مهمترین نیاز هر مجموعه کوچک و بزرگی میباشد که میتوان توسط آن بر چگونگی مکالمه پرسنل زیر مجموعه نظارت کرده و باعث افزایش کارایی آنها شد .

کاربرد سیستم ضبط مکالمات تلفن :

مدیر یک مجموعه توسط ضبط مکالمه میتواند نظارت بیشتر را بر نحوه مکالمه افراد مجموعه خود انجام داده که این کار باعث افزایش رضایت مندی مشتریان و کنترل پرسنل زیر مجموعه گردد .

نحوه پیاده سازی سیستم ضبط مکالمات تلفن :

این سیستم در قالب سرویس VOIP و در کنار امکانات دیگر راه اندازی میشود که البته به صورت ماژول تحویل داده میشود که به زبان فارسی و کاملا کاربر پسند بوده  و به راحتی قابل کنترل میباشد .

مزایا و اهمیت  سیستم ضبط مکالمات تلفن :

دلایل عمده استفاده از سیستم ضبط مکالمات می تواند موارد ذیل باشد :

۱) جنبه های آموزشی : 

این جنبه به منظور حصول اطمینان از عملکرد پرسنل جدید شرکت در نحوه پاسخ گویی به مخاطبین و اطمینان از کافی بودن آموزش های ارائه شده به پرسنل جدید زیر مجموعه  در شرایط کاری مختلف استفاده کرد  .

۲) ارزیابی عملکرد پرسنل :

ضبط مکالمات می تواند به شما در ارزیابی عملکرد پرسنل کمک کند . معیار های این عملکرد می تواند تعامل (مذاکره) با مشتری و یا همکار باشد .ای کار به شما این امکان را می دهد که  کارکنان را به درستی شناسایی کنید و آنهایی را که عملکرد بهتری دارند ارتقاء شغلی داده و برعکس در مقابل تنبیه انضباطی قرار دهید . علاوه بر مورد فوق ، مدیران میتوانند متوسط زمان پاسخگویی به مشتریان و یا هرگونه آمار دیگر را از این سیستم استخراج نمائید .

۳) رفع اختلاف نظر ها در مواقع بروز مشکلات  : 

ضبط مکالمات می تواند به رفع اختلاف نظرات که عاملی شایان در شرکت های خدماتی و فروشندگان کالا میباشد کمک کند. نگهداری شکایات یک مشتری میتواند باعث حفظ تاریخچه او و رابطه اش با محصول شما باشد. در بر داشتن موارد نگرانی مشتری از خدمات و محصول شما موجب رفع وقوع شکایت های مشابه در زمان دیگر شود.

۴ ) تحلیل رفتار مشتریان  : 

شرکت هایی که از ضبط مکالمات بهره می برند علاوه بر داشتن مشکلات و شکایات مشتری, نیاز های آنان و انتطارات آنها و همچنین سوالات متداول پرسیده شده از سوی آنها را به راحتی در اختیار دارند. اینها همه کمک میکند که کارکنان مشتری را در بسیاری از مواقع بحرانی و مشکل بهتر شناسایی کرده و حتی برای مشکلاتش راه حل هایی از پیش تعیین شده داشته باشند.

سیستم ضبط مکالمات را بعد از راه اندازی در صورت نیاز می توان به صورت دستی (صرفا توسط مدیران ) غیر فعال و فعال نمود . 

لطفا در خصوص مشاوره و خرید این سیستم  با واحد فروش شرکت آی تی شبکه تماس حاصل فرمایید

تلفن : ۰۲۱۶۶۹۳۸۱۱۲-۰۲۱۶۶۵۷۸۹۷۷

 

ضبط مکالمات تلفن was last modified: اسفند ۲۰ام, ۱۳۹۷ by admin