نحوه ضبط مکالمات تلفن در سانترال تلفن تحت شبکه  :

سیستم ضبط مکالمات تلفن ، مهمترین نیاز هر مجموعه کوچک و بزرگی میباشد که میتوان توسط آن بر چگونگی مکالمه پرسنل زیر مجموعه نظارت کرده و باعث افزایش کارایی آنها شد . از این سیستم می توان به عنوان سیستم  شنود و کنترل گفتار پرسنل یک مجموعه نیز استفاده نمود . تمامی تماس های وارده و یا صادره از سیستم به صورت زنده و یا ضبط شده قابلیت شنود دارند . دقت شود ،  مطابق اصل ۲۵ قانون اساسی،  ضبط و فاش کردن مکالمات تلفنی و  افشای آن و  استراق سمع ممنوع است ، بنابرین این موضوع به نحو مکفی به پرسنل زیر مجموعه و یا به مخاطبین در ابتدای تماس اطلاع رسانی می گردد .

مدیریت سیستم ضبط مکالمات صوتی تلفن ثابت :

همچنین توجه شود که کنترل این سیستم کاملا در اختیار مدیر شبکه بوده و می تواند تمامی تماس ها و یا برخی از تماس ها و حتی هیچ کدام از تماس ها را ضبط نکند .

صدای ضبط شده بر اساس حجم هارد دیسک شما و طبق تنظیمات شما در این برنامه ، به مدت معینی نگهداری و سپس به صورت اتوماتیک پاک می گردد . حجم فایل های صوتی استفاده شده در سیستم بسیار کم بوده بنابرین مقدار فضای هارد زیادی مورد نیاز سیستم نخواهد بود .

کاربرد سیستم ضبط مکالمات تلفن :

مدیر یک مجموعه توسط ضبط مکالمه میتواند نظارت بیشتر را بر نحوه مکالمه افراد مجموعه خود انجام داده که این کار باعث افزایش رضایت مندی مشتریان و کنترل پرسنل زیر مجموعه گردد . 

نحوه پیاده سازی ضبط مکالمات صوتی تلفن ثابت  :

این سیستم صرفا در قالب سرویس VOIP و در کنار امکانات دیگر راه اندازی میشود ، بدین معنی که این سیستم بر روی مرکز تلفن ویپ یک شرکت نصب و راه اندازی می گردد و صرفا این خدمت به عنوان یک دستگاه سخت افزاری کوچک و یا در قالب یک نرم افزار ساده قابل عرضه نمی باشد . سیستم ضبط مکالمات تلفن ، فقط یک سرویس ساده از 10 ها مورد سرویس کاربردی مراکز تلفن voip می باشد . 

مزایا و اهمیت ضبط مکالمات صوتی تلفن ثابت  :

دلایل عمده استفاده از سیستم ضبط مکالمات می تواند موارد ذیل باشد :

1) جنبه های آموزشی : 

این جنبه به منظور حصول اطمینان از عملکرد پرسنل جدید شرکت در نحوه پاسخ گویی به مخاطبین و اطمینان از کافی بودن آموزش های ارائه شده به پرسنل جدید زیر مجموعه  در شرایط کاری مختلف استفاده کرد  .

2) ارزیابی عملکرد پرسنل :

ضبط مکالمات می تواند به شما در ارزیابی عملکرد پرسنل کمک کند . معیار های این عملکرد می تواند تعامل (مذاکره) با مشتری و یا همکار باشد .ای کار به شما این امکان را می دهد که  کارکنان را به درستی شناسایی کنید و آنهایی را که عملکرد بهتری دارند ارتقاء شغلی داده و برعکس در مقابل تنبیه انضباطی قرار دهید . علاوه بر مورد فوق ، مدیران میتوانند متوسط زمان پاسخگویی به مشتریان و یا هرگونه آمار دیگر را از این سیستم استخراج نمائید .

3) رفع اختلاف نظر ها در مواقع بروز مشکلات  : 

ضبط مکالمات می تواند به رفع اختلاف نظرات که عاملی شایان در شرکت های خدماتی و فروشندگان کالا میباشد کمک کند. نگهداری شکایات یک مشتری میتواند باعث حفظ تاریخچه او و رابطه اش با محصول شما باشد. در بر داشتن موارد نگرانی مشتری از خدمات و محصول شما موجب رفع وقوع شکایت های مشابه در زمان دیگر شود.

4 ) تحلیل رفتار مشتریان  : 

شرکت هایی که از ضبط مکالمات بهره می برند علاوه بر داشتن مشکلات و شکایات مشتری, نیاز های آنان و انتطارات آنها و همچنین سوالات متداول پرسیده شده از سوی آنها را به راحتی در اختیار دارند. اینها همه کمک میکند که کارکنان مشتری را در بسیاری از مواقع بحرانی و مشکل بهتر شناسایی کرده و حتی برای مشکلاتش راه حل هایی از پیش تعیین شده داشته باشند.

سیستم ضبط مکالمات را بعد از راه اندازی در صورت نیاز می توان به صورت دستی (صرفا توسط مدیران ) غیر فعال و فعال نمود . 

لطفا در خصوص مشاوره و خرید این سیستم  با واحد فروش شرکت آی تی شبکه تماس حاصل فرمایید

تلفن : ۰۲۱۶۶۹۳۸۱۱۲-۰۲۱۶۶۵۷۸۹۷۷